MÁME VELKÉ SRDCE: V tíživé situaci se všichni semkli a pomohli Danielce

MÁME VELKÉ SRDCE: V tíživé situaci se všichni semkli a pomohli Danielce

Michal Opat, 20.04.2021
Někomu utekly dva měsíce téměř „jako voda“, většina z nás i v nelehké době covidu stihla zažít mnoho pěkných věcí, přesto ty nejkrásnější příběhy píše život sám. Osud mladé fanynky nenechal nikoho klidným a nejen HC RT TORAX Poruba přiložil pomocnou ruku v boji s nelehkou nemocí.

V polovině února na základě impulsu trenéra Jiří Trembáče a rodičů dětí ročníků 2010 a 2011 byla vyhlášena veřejná sbírka na podporu léčby pro nemocnou Danielku, sestru Standy, talentovaného hokejisty mládeže Poruby.

Původně byla sbírka zamýšlená pro okruh rodičů a hráčů hokejového klubu HC RT TORAX. Nakonec ale do sbírky přispěli nejen rodiče dětí individuálně, ale i celé ročníky hromadně. Ukázalo se, jak se i v této době, kdy se jednotliví mladí hráči scházejí vzájemně velmi omezeně, dokážou všichni semknout a pomoci si.

K finančnímu daru se přidal také A-tým HC RT TORAX a trenéři oddílu napříč všemi kategoriemi. Samozřejmě je správné zmínit nejen všechny fanoušky Poruby, ale obecně hokeje jako takového. Do sbírky byl přidán i výtěžek aukce dresů známých hokejistů Patrika Bartošáka a Matěje Stránského.

Celkem se sešlo více než 300 dárců a vypsanou částku se podařilo více než zdvojnásobit.

Vedle finančního rozměru sbírky se podařilo zorganizovat i paralelní neformální akci se zasíláním pozdravů s podporou léčby nemocné Danielce. Vzkaz k uzdravení zasílali nejen dárci sbírky, ale i oslovené známé osobnosti, které se také připojily se svým pozdravem.

Z hokejového světa se přidal například Radek Faksa, Dominik Kubalík, Jan Výtisk, Roman Szturc, ale také naganský olympijský vítěz Dominik Hašek.

S dalšími pozdravy se přidali také například Roman Staša (vítěz TV soutěže Masterchef) nebo ostravská kapela Nedivoč s písní s věnováním.

Všem dárcům i lidem kteří se přidali se svým pozdravem moc děkujeme!

A jak se daří Danielce? Přečtěte si krásná slova maminky Lucie:

Lidé, kteří se na sbírce podíleli, přispěli patří neskutečně velké DĚKUJI, nedá se vyjádřit, jak moc si toho s Danielkou vážíme.

Danielku čeká ještě 8 bloků chemoterapie, které má do konce července. Pokud nejsme v Brně na bloku chemoterapie a jsme doma, tak 2x týdně pondělky a čtvrtky dojíždíme do Brna na kontroly a hodinovou chemoterapii kvůli metastázím.

Takto budeme jezdit na kontroly do Brna ještě dlouhou dobu, ale už jsme si zvykly, je to součást léčby, a tak k tomu přistupujeme. Danielka léčbu zvládá celkem dobře, někdy prospí tři čtvrtě dne, někdy má sílu na hraní. Ve škole je hodně pozadu, tak jsme se s ředitelem i třídní domluvili, že si třídu Danielka zopakuje.

Hlavně, ať je zdravá, a nikdy se rakovina už nevrátí, pořád tam to riziko bohužel bude. Ale my věříme, že už si nikdy ničím podobným nebudeme muset projít.