
Dlouhé čekání je u konce! Poruba jde do boje, přípravu začne s polskou Osvětimí
Osvětim patří k elitním týmům polské nejvyšší soutěže. V počtu mistrovských titulů je dokonce druhým nejúspěšnějším klubem v historii tamní elitní ligy. Na přelomu tisíciletí se radovalo osmkrát během třinácti sezon. Ale v posledních letech jakoby tradiční klub ztrácel onen lesk. V uplynulém ročníku ztratil souboj o třetí místo s Jastrzebie a o rok dříve dokonce jeho cesta vyřazovacími boji skončila už ve čtvrtfinále.
V kádru zkušeného devětapadesátiletého slovenského lodivoda Petera Mikuly, jenž v minulosti vedl i Zvolen, najdeme také českého gólmana Michala Fikrta, který má za sebou několik extraligových startů v dresu Liberce. U našich severních sousedů působí už třetí sezonu. V té loňské odchytal celkem jednapadesát utkání a nevedl si vůbec špatně. V minulosti si zahrál i mezinárodní EBEL v barvách slovinské Jesenice.
Na porubský zimák zkrátka dorazí velice atraktivní soupeř, s nímž to nebude mít jeden z favoritů druhé ligy vůbec lehké. Však vzpomeňme si i na nedávné souboje s Krakovem, polskou dvacítkou či výběrem trenérů Zacharkina a Bykova! V případě, že na duel s Osvětimí nemůžete dorazit, pak si už udělejte čas alespoň na tradiční turnaj O pohár RT TORAX. V něm Porubští změří síly už příští týden s Opavou či slovenskou Žilinou.
Další program přípravných utkání HC RT TORAX Poruba 2011:
kolo | datum | domácí | hosté | ||
---|---|---|---|---|---|
Turnaj | st 13.8. | RT TORAX Poruba | Opava | 16:00 | |
Turnaj | pá 15.8. | Žilina | RT TORAX Poruba | 16:00 | |
Turnaj | so 16.8. | RT TORAX Poruba | Neznámý | 00:00 | |
přát. | čt 21.8. | Nový Jičín | RT TORAX Poruba | 18:00 | |
přát. | út 26.8. | RT TORAX Poruba | Polsko "20" | 17:45 | |
přát. | čt 28.8. | RT TORAX Poruba | Slovensko "20" | 17:30 | |
přát. | út 2.9. | RT TORAX Poruba | Vsetín | 17:45 | |
přát. | čt 4.9. | RT TORAX Poruba | Nový Jičín | 17:45 | |
přát. | st 10.9. | Vsetín | RT TORAX Poruba | 17:30 |
Poznámka: Časy začátků utkání jsou pouze orientační.