Dlouhé čekání je u konce! Poruba jde do boje, přípravu začne s polskou Osvětimí

Redakce, 06.08.2014
Po dlouhých takřka pěti měsících mají porubští fanoušci znovu pádný důvod navštívit jejich oblíbený domácí stadion. Zápasová pauza skončila, už ve čtvrtek 7. srpna sehrají svěřenci trenérů Martina Smetáka a Romana Kotaly první přípravné utkání nové sezony. A do Ostravy hned na úvod bohatého zápasového menu zavítá zajímavý zahraniční sok – hokejisté polské Osvětimi. RT TORAX tak poprvé odhalí svůj nový kádr i několik posil, které ještě stále bojují o místo v našlapané sestavě ambiciózního celku. Úvodní buly zajisté atraktivního klání bude vhozeno v 17:45, vstupné je zdarma. Zápas můžete sledovat tradičně i prostřednictvím textového online přenosu.

Osvětim patří k elitním týmům polské nejvyšší soutěže. V počtu mistrovských titulů je dokonce druhým nejúspěšnějším klubem v historii tamní elitní ligy. Na přelomu tisíciletí se radovalo osmkrát během třinácti sezon. Ale v posledních letech jakoby tradiční klub ztrácel onen lesk. V uplynulém ročníku ztratil souboj o třetí místo s Jastrzebie a o rok dříve dokonce jeho cesta vyřazovacími boji skončila už ve čtvrtfinále.

V kádru zkušeného devětapadesátiletého slovenského lodivoda Petera Mikuly, jenž v minulosti vedl i Zvolen, najdeme také českého gólmana Michala Fikrta, který má za sebou několik extraligových startů v dresu Liberce. U našich severních sousedů působí už třetí sezonu. V té loňské odchytal celkem jednapadesát utkání a nevedl si vůbec špatně. V minulosti si zahrál i mezinárodní EBEL v barvách slovinské Jesenice.

Na porubský zimák zkrátka dorazí velice atraktivní soupeř, s nímž to nebude mít jeden z favoritů druhé ligy vůbec lehké. Však vzpomeňme si i na nedávné souboje s Krakovem, polskou dvacítkou či výběrem trenérů Zacharkina a Bykova! V případě, že na duel s Osvětimí nemůžete dorazit, pak si už udělejte čas alespoň na tradiční turnaj O pohár RT TORAX. V něm Porubští změří síly už příští týden s Opavou či slovenskou Žilinou.

Další program přípravných utkání HC RT TORAX Poruba 2011:

kolodatumdomácíhosté
Turnaj st 13.8.  RT TORAX Poruba  Opava 16:00
Turnaj pá 15.8.  Žilina  RT TORAX Poruba 16:00
Turnaj so 16.8.  RT TORAX Poruba  Neznámý 00:00
přát. čt 21.8.  Nový Jičín  RT TORAX Poruba 18:00
přát. út 26.8.  RT TORAX Poruba  Polsko "20" 17:45
přát. čt 28.8.  RT TORAX Poruba  Slovensko "20" 17:30
přát. út 2.9.  RT TORAX Poruba  Vsetín 17:45
přát. čt 4.9.  RT TORAX Poruba  Nový Jičín 17:45
přát. st 10.9.  Vsetín  RT TORAX Poruba 17:30

Poznámka: Časy začátků utkání jsou pouze orientační.