Třinečtí Oceláři na svém ledě oplatili RT TORAXu turnajovou porážku

14.09.2013, Gabriela Juříková

Po vydařeném zápase se Vsetínem zajížděli starší dorostenci Poruby do nedalekého Třince k pátému zápasu RAKO extraligy. Do zápasu nevstoupili špatně, zahráli si i přesilovku pět na tři, ale gólově se třikrát prosadili domácí. Druhá třetina byla vyrovnanější jak herně, tak i gólově. V první minutě snížil tříbrankové manko porubský obránce Tomáš Síkora, ale v polovině zápasu si třígólové vedení vzali Oceláři zpět. Začátek třetí tercie nabídl trestné střílení, které Sroka třineckému kapitánovi vychytal. Pátý gól inkasoval až v samém závěru utkání. RT TORAXu nevyšla první třetina a přestože se v dalších dvou částech loňskému vicemistru vyrovnal, prohrál 1:5. Další zápas čeká porubské mladíky v pátek 20. září, kdy od 17 hodin hostí Zlín.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 5.kolo so 14.9.16:00
HC Oceláři Třinec
5:1(3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Stuchlík (Sikora), 9. Pala (Christov, Poruba), 20. Christov (Pala), 31. Christov (Pala), 60. Sikora (Škorpík) – 21. Síkora (Gřeš). Rozhodčí: Koziol – Kopřiva, Bartek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 29:17. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
HC Oceláři Třinec: Dudáček – Stránský, Bartko, Bartoň M., Roman, Cienciala, Adámek, Walaski, Janiczek – Poruba, Pala, Christov, Trčka, Lorek, Švaňa, Petrák, Stuchlík, Sikora, Tůma, Škorpík, Sztwiertnia.
HC RT TORAX Poruba 2011: Sroka – Štěpán, Šípek, Široký, Olšr, Ščurek, Síkora T., – Csomor, Mládek, Gřeš – Gola, Nardelli, Kurnik – Šustala, Hill, Bartoň R.– Csabala, Kovaljov, Bialoň.

Vstup do utkání se lépe povedl domácímu mužstvu, které se hned v 5. minutě ujalo vedení. Petrák perfektně našel před bránou najíždějícího Sikoru, který sice tváří tvář Srokovi skórovat nedokázal, avšak v zápětí celou akci dojel Kryštov Stuchlík, jenž dorazil kotouč do odkryté části branky. Netrvalo dlouho a v hostující kleci se ocitl další puk. Ten tam dopravil po zcela nečekané střele z trochu ostřejšího úhlu Martin Pala a Oceláři rázem vedli o dvě branky.

Poté se Porubě naskytla možnost snížit skóre během velmi dlouhé dvojnásobně přesilovky, ale z ohromného tlaku vyústilo jen orazítkování pravé třinecké tyče v podání Mládka. Na druhé straně zase spálil stoprocentní šanci Petrák, jenž po přihrávce Stuchlíka nedokázal v pohybu trefit nechráněnou část brány. Ve vlastním oslabení neuspěl ani Tomáš Gřeš, který propadl za třineckou obranu a v úniku pouze proti Dudáčkovi vůbec netrefil bránu.

Po mnoha spálených šancích přeci jen ještě v závěru první třetiny Třinec skóroval. Vít Christov sebral kotouč v rohu mantinelu a sjel si s ním před bránu, odkud přesně zakončil pod vyrážečku Sroky – 3:0.

Porubě se naopak povedl vstup do druhé části zápasu. Ve 21. minutě si sjel od modré Tomáš Síkora k odraženému kotouči, který zápěstím přesně umístil do pravého růžku třinecké brány, a tak mohli hosté poprvé a zároveň naposled, jak se ukázalo ve zbytku utkání, zvednout ruce radostí nahoru ze vsítěné branky.

Třinec měl poté znovu velký kus ze hry, ale přetavit mnoho šancí ke gólu se mu zprvu nedařilo. Ovoce přineslo až sehrané duo Christov – Pala, když v přečíslení první jmenovaný předložil puk z levé strany na tu druhou druhému jmenovanému, který ihned posílal kotouč zpět právě na Víta Christova, který už neměl sebemenší problém se zasunutím černé gumy do odkryté branky.

Třetí dvacetiminutovka započala brzkým faulem na střelce posledního gólu v tutové šanci, a proto rozhodčí nařídili trestné střílení. Domácí kapitán, Vít Christov, v něm skvěle vymíchal Sroku, ale finální zakončení mu hostující gólman zastavil svým betonem. V půli periody se ve vlastním oslabení dostal do šance Petrák, ten si puk pokryl tělem a sjel si do prostoru mezikruží, odkud se pokoušel zakončit k pravé tyči - Sroka úspěšně zakročil.

Již se zdálo, že ve třetí třetině žádný gól nepadne, ale pouhých čtyřicet sekund před koncem duelu toto zdání vyvrátil Kamil Sikora, který se přesně trefil z mezikruží a završil tak skóre zápasu na konečných 5:1.

V zápase rozhodla o vítězství Třince extraligová zkušenost. Poruba nebyla horším týmem, měla slušné gólové šance, které neproměnila, nevsítila branku v přesilovce pěti proti třem, a tak si hokejové štěstí nepřiklonila na svou stranu. Klíčoví hráči nezahráli svá maxima a tak RT TORAX odjel z Werk arény bez bodů. Další zápas čeká svěřence trenérů Rambouska a Smetáka za šest dní, v pátek 20. září od 17 hodin proti Zlínu. Samozřejmě v domácí aréně.