Střelecké trápení a nedůsledná obrana. Starší dorost podlehl i polské reprezentační osmnáctce

17.08.2014, Gabriela Juříková

V nedělním odpoledni sehráli starší dorostenci RT TORAXu čtvrtý, zároveň poslední zápas třetího ročníku mezinárodního turnaje OSTRAVA HOCKEY CUP 2014. Soupeřem o čtvrté místo v turnaji a domácím týmem byla Polská reprezentace do osmnácti let. Svěřenci trenérů Petrů Rambouska a Trojana se po ranním nepovedeném utkání se Salzburgem, nezbavili střelecké nejistoty, nabídnutých sedm přesilovek nevyužili a ani dobrý výkon gólmana Matěje Remiáše, který pochytal osmatřicet střel, nezabránil prohře 5:0. Poruba tak obsadila v turnaji poslední pátou příčku. Nejlepším hráčem porubské střídačky byl vyhlášen David Nardelli.

Přípravné zápasy staršího dorostu - Turnaj ne 17.8.14:45
Polsko "18"
5:0(3:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Musiol (Jeziorski), 9. Krok (Goscinski), 20. Skrodziuk, 38. Skrodziuk (Goscinski), 55. Goscinski (Rajski). Rozhodčí: Janda R. – Vengřín M., Vengřín R.. Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 82. Střely na branku: 43: 26. Průběh utkání: 5:0.
Polsko "18": Lewartowski – Musiol, Skokan T., Krok, Chorazyczewski, Michalowski, Zielinski, Nowak – Wielgos, Skrodziuk, Goscinski, Gorzycki, Szoltys, Podlipni, Duzy, Jeziiorski, Krezolek, Jarosz, Rajski
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Široký, Olšr, Prokeš, Šípek, Skokan J., Boháč, Herejk, Pažický, Prepsl – Irgl, Nardelli, Bialoň – Holub, Horváth, Vospálek – Šustala, Malát, Csabala – Dang, Vilček, Židek

Porubští mladíci v utkání s Polskou osmnáctkou hráli o konečné čtvrté místo v turnaji. Branku hájil Matěj Remiáš, gólman zapůjčený z mladšího dorostu, který v brankovišti působil jistě a řadu polských útočníků svými zásahy nepotěšil. Jako například Duzyho, který při nepřesné porubské rozehrávce mohl poslat kotouč do odkryté brány, ale v rychlosti akce branku minul. V oslabení pak zaútočil Skodziuk po jehož střele zazvonila tyč.

Polský tým vysunul forčeking hodně vysoko, až na útočnou modrou, a tím znemožňoval Porubě rozehrávky. Na začátku deváté minuty využili domácí početní převahu a brankou Dawida Musiola Polsko vedlo. A na samém konci stejné minuty překvapil celou porubskou pětku i gólmana Remiáše střelou od modré Adam Krok. Hostující porubské mužstvo mohlo před přestávkou snížit v přesilovce, jenže by se muselo udržet před Lewartowskim.

Po ztrátě kotouče jen pár vteřin do vypršení času první třetiny se z třetího gólu radovala polská reprezentace. Branku v oslabení vsítil Szymon Skrodziuk. Větší část přesilovky nedokázala Poruba v druhé třetině využít. Zlepšili sice pohyb, přidali trochu na důrazu, ale pořád nepřicházelo to podstatné v hokeji – góly. Šance byly, dokonce i početní výhody, ale koncovka starší dorostence trápila nadále.

Po několikaminutovém tlaku a střelách převážně mimo tři tyče polské branky, ujeli Goscinski s Szymonem Skrodziukem. Na konci série nahrávek byl druhý jmenovaný, který sklepl kotouč za ležícího Remiáše. Fanoušci převážně porubského týmu si už už mysleli, že druhá třetina bude z pohledu Poruby lepší, ale čtvrtý gól je poslal opět do skeptických úvah. Třetí třetina byla herně vyrovnaná, Porubští si vytvořili tlak, ale byla to pořád stejná písnička. Puky prostě za gólmanova záda neprotlačili.

Polsko z jednoho brejku dokázalo vytěžit pátou branku a od padesáté páté minuty vedlo 5:0. Nic na tom nezměnila ani porubská přesilovka v samém závěru třetiny, v pořadí sedmá. RT TORAX v mezinárodním měření pohořel na neproměňování přesilovek a vytvořených gólových šancích. Slabou stránkou nadále zůstává post brankáře, ale i nedůsledné obranné řady. Nejlepším hráčem utkání byl zvolen David Nardelli. RT TORAX po čtvrté prohře skončil ve třetím ročníku mezinárodního turnaje OSTRAVA HOCKEY CUPu 2014 na posledním pátém místě.

V úterý 17. srpna poměří hokejové dovednosti s Olomoucí. Na hlavní hale se přátelské utkání rozehraje od 13:45, v mrazivé Calex aréně pak můžete od 14 hodiny sledovat utkání juniorů se Slezanem Opava.