Starší dorostenci v boji o záchranu zakopli, body putují do Písku. Rozhodl špatný začátek

13.02.2015, Kateřina Juříková

Porubský starší dorost se po reprezentační odmlce opět vrhá do bojů o udržení a po měsíci se představil na svém ledě, kde přivítal hochy z Písku. Start byl ale katastrofický. Hosté byli neustále na koni a stačilo jen využívat chyb, kterých se domácí dopouštěli. Po druhé brance v první třetině si šel Marcel Škoda sednout a v kleci ho vystřídal Sebastian Bayer. Ale ani ten nedokázal Písek zastavit. Když Bayer obdržel další dva góly, vrátil se mezi tyče opět Škoda, který si oddechl a utřídil si myšlenky. Poruba se rozjela teprve ke konci první části a dvěma rychlými góly náskok stáhla, ani to ale nepomohlo. Ve druhé tercii padla jen jedna branka a hosté vedli 5:2. Poslední branku za domácí dal Ivo Dohnal, jenomže na vítězství to nestačilo a body bral Písek.

RAKO Extraliga staršího dorostu - 39.kolo pá 13.2.17:00
IHC Písek
3:5(2:4, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 19. Korec (Malát, Halška), 20. Nardelli (Horváth), 57. Dohnal (Široký, Nardelli) – 6. Hadrava (Pokorný, Vostarek), 9. Radoš (Vostarek, Pokorný), 15. Radoš (Pixa, Turek), 16. Vostarek (Pixa), 30. Pokorný (Turek, Vostarek). Rozhodčí: Klapetek – Řezáč, Moravec. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 86. Střely na branku: 37:26. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (10. – 16. Bayer) – Olšr, Bijota, Skoka, Šustala, Široký, Boháč, Halška, Prokeš, Prepsl – Holub, Csabala, Malát, Stach, Dohnal, Nardelli, Bialoň, Žídek, Horváth, Irgl, Korec.
IHC Písek: Hauser – Stodolovský, Hora, Turek, Novotný, Kozák, Radoš – Marek, Pokorný, Vostarek, Hadrava, Torba, Pecka, Schwamberger, Polanský, Klas, Bednařík, Pixa.

Domácí vstoupili do utkání velice špatně. Chyby, které domácí vytvořili, dokázal Písek využívat. Snadno se dostával do útoku, ale branku vsítil až v šesté minutě. První, kdo překonal porubského Škodu, byl Vladimír Hadrava. Pod víko se poté strefil Jan Radoš a Písek začínal cítit převahu, takže tlačil čím dál víc. V desáté minutě si šel Škoda oddychnout na střídačku a do klece se postavil Bayer.

Jenomže ani Bayer nedokázal uhlídat klec před dotěrnými hosty. Po vyloučení Boháče a následně Dohnala se Písečtí dostali do výhody 5 na 3, kterou dokázali náležitě využít. Do porubské brány se opět strefil Jan Radoš a o minutu později poslal prudkou střelu do tyče Oliver Vostarek. Domácí selhávali na všech frontách, ovšem dvě minuty před koncem třetiny se vzchopili a uštědřili Písku dvě kruté rány. Hauser podlehl Janu Korcovi a poté následovala prudká střela Davida Nardelliho.

Druhá třetina vypadala spíše jako hra na kočku a myš. Chvíli byla vytlačována Poruba, posléze Písek a strany se střídali jako při tenise. Domácí se neustále snažili stav snížit, ale střely nepadaly tam, kam měly a Hauser je vždy dokázal odrazit, anebo jej při nejlepším zachránila branková konstrukce. Osudnou ranou pro domácí byl gól z hole Davida Pokorného, který dokázal z nájezdu poslat puk nad Škodovo rameno.

Poruba se po celou dobu poslední části snažila, aby stav zvrátila. Jenomže Hauser byl mrštný a nenechal se nikým oklamat. Malát minul klec, Csabala a Korec se pouze strefili do gólmanovy výstroje, ale i tak se domácí nevzdávali a zatínali drápky hlouběji. Písek se pokoušel Porubu ze svého pásma neustále vytlačovat, ale ne vždy se to podařilo. Porubští se nakonec dočkali alespoň snížení na 3:5, ale parádní akce, kterou zakončil Ivo Dohnal, na výhru nestačila. Body si tentokrát připsal Písek, který se snaží odrazit se ze dna tabulky.

Petr Rambousek (HC RT TORAX Poruba): Musíme poblahopřát soupeři, který si zasloužil vítězství. My jsme celé utkání tahali za kratší konec, neuměli jsme se s jejich obrannou hrou ve středním pásmu srovnat. Jiskřička naděje byla za stavu 0:4, kdy jsme ke konci třetiny dali dva góly. Mysleli jsme si, že se to zlomí, že půjdeme do branky, bude tlak, ale za celých šedesát minut nic takového nepřišlo. Utkání nám vyloženě nesedlo. Ani jeden hráč nevyčníval z našeho kádru, zato na druhé straně Pokorný exceloval a prakticky nás sám porazil.

Jan Kudrna (IHC Písek): Když se podíváme na tabulku, tak pro nás je každý zápas existenční. Na Moravu jsme vyjeli s tím, že pokud chceme pomýšlet na nějakou záchranu, musíme domů přivézt co nejvíce bodů. První krok jsme udělali a myslím si, že jsme začali dobře, ale bohužel v posledních dvou minutách první třetiny jsme si to zkomplikovali. Druhá třetina byla nervózní z obou stran a určitě nám pomohl pátý gól v poslední minutě.