Série neúspěchů je u konce, mladší dorostenci důležité utkání v Havířově zvládli

01.11.2012, Adam Bagar, David Motloch

Velmi důležitý duel čekal poslední tým tabulky na ledě Havířova. Svěřenci trenéra Miroslava Bahníka nedokázali již dlouhých šest utkání zvítězit, více než dva duely navíc nevstřelili branku. Až v K&K Pneu aréně nepříznivé bilance zlomili a zodpovědným týmovým výkonem si došli pro tři body. RT TORAX dostal do vedení v první třetině Jakub Bialoň, v dalších částech ještě navýšili porubské vedení Ondřej Konečný a Matyáš Holub. Hosté, kteří vyslali na domácí branku téměř padesátku střel, se tak mohli radovat z vítězství 3:0, brankářka Klára Peslarová navíc z čistého konta. V dalším kole je potřeba tento výborný výsledek potvrdit, soupeřem Poruby bude Vsetín.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 13.kolo čt 1.11.15:00
AZ Heimstaden Havířov
0:3(0:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Bialoň (Novák), 22. Konečný, 49. Holub. Rozhodčí: Pelc – Stonavský, Holub. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 103. Střely na branku: 35:49. Průběh utkání: 0:3.
AZ Heimstaden Havířov: Vacula – Hudeček, Ďurkáč, Šteffko, Kalus, Mareček, Kiss – Moravčík, Stružík, Pacoň, Lenomár, Holeš, Mrowiec, Honsa, Sojka, Pawliczek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová – Pažický, Boháč, Šustala, Široký, Šípek, Bijota – Bialoň, Csabala, Novák, Malát, Stach, Konečný, Veselý, Holub, Konvička, Bernát.

První vyloženou šanci mělo obecenstvo možnost vidět již ve 2. minutě, když se do přečíslení dostal hostující Konvička, brankář Vacula si však střelu pohlídal a puk vyrazil betonem. Na tohoto hráče navázal v 7. minutě Novák, doražený puk do branky však za záda Vaculy propasírovat nedokázal. Po celou dobu byly síly na ledě mezi oběma týmy vyrovnané, ovšem domácí se nemohli dostat do vyloženější šance. To se změnilo v 9. minutě, když se do slibné příležitosti dostal Honsa. Jeho střela zápěstím však neměla střelecké parametry a brankářka Peslarová jej pohotově uklidila.

Rázem mohli jít do vedení domácí, když se po faulu Stacha dostali do přesilovkového tlaku. Ten vyvrcholil v jejím závěru, když v brankovišti vznikl zmatek po střele od modré čáry. Nikdo si však volného puku nevšiml dostatečně včas. V 17. minutě už šli hosté do vedení. Tentokrát to totiž byla Poruba, jenž měla k dispozici početní výhodu, a i když se dlouho nemohla dostat do ideální střelecké pozice, nakonec postačilo nahození na branku, po kterém pohotově dorážel za Vaculu Jakub Bialoň. V závěru třetiny mohlo být vyrovnáno, jenže domácí Mrowiec nedokázal využít své pozice k prostřelení porubské brankářky.

Stejně jako do první třetiny, i do té druhé vkročila lépe Poruba. Tentokrát však dokázala i rychle skórovat. Ondřej Konečný dostal puk po velké šanci jeho spoluhráče, zkusil jen vystřelit z velkého úhlu a téměř až z rohu kluziště. K velkému překvapení brankáře Vaculy puk skončil až v síti. Hosté pak svými fauly pomohli Havířovu se dostat do tlaku. Největší šanci domácí zaznamenali v 33. minutě, když se ke střele dostal Sojka. Peslarová byla ovšem i tentokrát bezchybná.

Ve třetí dvacetiminutovce museli domácí s vývojem zápasu něco udělat, jenže se jim to příliš nedařilo. Porubě přitom hodně zatrnulo už po dvaceti odehraných vteřinách. Prakticky ihned po buly se do samostatného úniku dostal Stružík. Obránce jej však dokázal včas zablokovat, a i když se Stružíkovi podařilo vystřelit, bylo to pouze do připravené vyrážečky brankářky hostů. Ve 49. minutě už bylo o vítězi zápasu definitivně rozhodnuto, Matyáš Holub předvedl krásnou individuální akci, po které obešel tři protihráče a zakončil střelou mezi betony brankáře Vaculy. Poslední šanci zápasu si v 57. minutě vydobyl Novák, z prostoru dvou metrů však skvělého Vaculu nepřekonal. Havířov tak prohrál na vlastním ledě s poslední Porubou 0:3.