Po neúspěšném vstupu do utkání přišel v poslední třetině gólový obrat juniorů

13.08.2013, Kateřina Juříková

Junioři sehráli své druhé přípravné utkání na domácím ledě proti Frýdku-Místku. I když vícekrát se dostali do útoku domácí, první třetinu na góly zvítězili hosté. Celkem Frýdek poslal do domácí klece dvě branky, domácí v první části pouze jednu. Druhá třetina byla bezgólová, ačkoliv na obou stranách bylo šancí dost. Nejvíce jich měli domácí, kterým se bohužel ani jednu šanci nepodařilo proměnit v branku. Závěr utkání již měla pod palcem Poruba. O dorovnávací gól se postaral Robin Gola a výhru dvěma góly zajistil Vojtěch Palkovič. Domácí tak zvítězili 4:2 a další utkání sehrají 15. srpna ve slovenské Žilině.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 13.8.14:00
HC Frýdek-Místek
4:2(1:2, 0:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 18. Havránek (Brnčal, Kotas), 41. Gola (Rataj, Mišenko), 47. Palkovič (Kaleta), 55. Palkovič (Vrána) – 10. Alina (Fojtík), 12. Rykala (Alina). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 55. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek (Maček) – Ryška, Baca, Vrána, Pšeja, Stanke, Kotas, Hudec, Bolek, Mišenko, Gola, Rataj, Kaleta, Palkovič, Student, Havránek, Brnčal, Holaň, Juřík, Pobuta, Hradil
HC Frýdek-Místek: Herman (Třeštík) – Namnaler, Beinstein, Fojtík, Gavlas, Polášek, Káňa, Kočko, Matěj, Čahoj, Rykala, Volný, Carbol, Vančo-Minařík, Alina, Ďuríček, Jakubowski, Flok, Koval, Fykl, Kocháň

Porubští junioři v úvodu třetiny ovládli útočné pásmo a Rataj, který kličkoval za brankovištěm, se pokusil vstřelit branku. Puk se mu ovšem nepodařilo mezi beton a tyč protlačit. Frýdecký Carbol také napadl soupeřovu klec, jenomže pokus mu nevyšel a při pádu vyrazil brankovou konstrukci. Domácím jejich útočné akce nevycházely a ani hosté nebyli úspěšnější. Buď to se nahrávky mezi spoluhráči dostaly soupeři na hůl, nebo nebyly zachyceny a kotouč skončil v zakázaném uvolnění.

První, kdo nabyl početní výhody, byl Frýdek, který se na dvě minuty pokoušel udržet útočné pásmo. Beinstein sice pálil od modré, ale pohotový Šrámek kotouč zachytil. Poruba se nedala zastrašit a i ve čtyřech hráčích dokázala dostat puk před frýdeckého gólmana. Hostům ani domácím se nepodařilo skórovat, a tak byla první přesilová hra nevyužita z obou stran.

Frýdek ustál nátlak domácích, kteří se co chvíli objevovali před jejich klecí, a také se mu podařilo vstřelit branku. Josef Alina si prokličkoval cestičku mezi hráči. Jeden z porubských obránců se ho sice pokoušel zastavit, ale nepodařilo se mu to a Alina vystřelil prudkou střelu. Poruba opět útočila bezvýsledně. Když se ale puku chopili hosté, padla druhá branka. Alina si vystřelil na domácího gólmana, který ovšem střelu vyrazil. Odraženého puku se následně chopil Kryštof Rykala a ten pálil do zcela odkryté klece, neboť gólman se stále ještě soustředil na opačnou stranu svého brankoviště.

Poruba obsadila útočné pásmo a Ryška, Gola a Mišenko sehráli pěknou akci. Ryška nahrál od modré Golovi a ten poslal kotouč na Mišenka, kterému se ale dorážka do odkrytého prostoru nepodařila, neboť byl zblokován frýdeckým hráčem. Po jednom z dalších nátlaků hostí, se přece jenom domácím podařilo skórovat. O první porubský gól se po Brnčálově nahrávce postaral Martin Havránek. V závěru třetiny se o srovnání pokusil ještě Palkovič, ale neuspěl.

Domácí v druhé třetině ovládli kluziště a neustále napadali frýdeckou klec. Brnčál vypálil velice prudkou střelu od modré, kterou však Herman vyrazil směrem do ochranné sítě. Ve výhodné střelecké pozici se ocitl Jakubowski, na brankovišti clonil Beinstein, ale puk skončil v boční síti. Hosté se připravili o útočné pásmo a byli za úmyslný ofsajd vykázáni do vlastní třetiny.

Poruba si na delší čas puk přivlastnila. Občas Frýdek domácím kotouč vzal, ale ne na dlouho. Ovšem díky těmto občasným lupům se hosté dostávali do útočného pásma, kde pořádně potrápili celou porubskou lajnu včetně gólmana Šrámka. Porubě se v útoku také nedařilo. Několik střel letělo mimo klec a ty, které byly mířeny dobře, nepřekonaly frýdeckého brankáře. Ani když Hermanovi clonilo několik hráčů, nedokázali domácí vsítit puk do prázdných míst.

Domácí znovu útočili, Rataj střílel, ale neuspěl. Také Ryška ihned po buly vypálil prudkou střelu. Puk sice skončil v brankovišti, ale zastavil se o vrstvičku sněhu, která se tam za celou třetinu nashromáždila, přímo na čáře. V posledních minutách druhé části byli domácí po vyloučení frýdeckého hráče v přesile a převážně se zdržovali v útočné třetině. Branka však nepadla a tak druhá třetina skončila stavem 1:2.

Ještě se nezačalo pořádně hrát a domácí stav dorovnali. Uběhlo pouhých devatenáct vteřin, když Robin Gola překonal frýdeckého brankáře. Hostům se samozřejmě srovnaný stav nezamlouval a přitlačili na pilu. Porubský gólman se nenechal zastrašit jejich nálety a ani jednu střelu za svá záda nepustil.

V sedmé minutě Vojtěch Palkovič sám ujížděl na gólmana hostí, kde z prostoru kruhů vypálil a kotouč se dostal do sítě. Poté se ale domácí dostali do velkého oslabení, kdy na trestné lavici seděli hned dva hráči. Frýdek tak byl ve velké početní výhodě, ale ani Fojtík nedokázal svou střelou od modré překonat porubského brankáře. I Carbol pohořel, když mu porubský gólman těsně před tím, než vystřelil, píchnul svou holí do kotouče.

Domácí hráli přesilovou hru 5 na 4 a pokoušeli se udržet útočné pásmo. Několikrát se Frýdku podařilo dostat kotouč mimo své území, ale ne na dlouho. Vždy jej Poruba dovezla zpět a nakonec zvýšila náskok. O čtvrtý gól se postaral Vojtěch Palkovič. Hra se začala přiostřovat a dokonce se za porubskou bránou strhla rvačka mezi domácím obráncem Vránou a frýdeckým hráčem Fojtíkem. Hra se opět přesunula do obranného pásma hostí, kde domácí ustavičně provokovali. V závěru se o akci pokusil Rataj s Mišenkem, ale ta skončila neúspěchem, neboť Mišenkovi zůstal při pokusu o střelu puk na holi.