Plus Oil se snažil, ale body zůstaly v Porubě

08.01.2012, Gabriela Juříková

V pátek zvítězili nad Přerovem, lídrem tabulky, tentokrát hodlali brát vítězství v zápase s předposlední Orlovou. RT TORAX šel do zápasu s jasnou vizí, ale neměl to jednoduché. Plus Oil byl nepříjemný a hned zpočátku dvakrát zahrozil. Zápas se mohl rázem vyvíjet jinak. Ale domácí měli ve střelbě více štěstí, i když měli proti sobě dobře chytajícího Slaninu. Po první třetině vedli 2:0. Hosté se prosadili na začátku další třetiny zásluhou Adamce a pak změnili stav zápasu na 4:2 až v třetí třetině. Strůjci pátého gólu v síti Plus Oilu byli obránci Stanke a Dalibor Soukal. Na vítězství RT TORAXu se podílel celý tým vedený kapitánem Kaletou, který si připsal dvě branky a asistenci.

Liga staršího dorostu - 22.kolo ne 8.1.10:00
HC Orlová
5:2(2:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 9. Kaleta (Bolek), 15. Kropka (Balcar), 24. Kaleta (Gola), 31. Pobuta (Kaleta, Wolný), 54. Soukal (Stanke) - 22. Adamec (Srba), 43. Vysloužil (Dubnický). Rozhodčí: Klapetek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 70. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mec - Soukal, Stanke, Demel, Chamrád, Balcar, Bolek - Gola, Wolný, Kaleta - Csomor, Schwarz, Gelnar - Pobuta, Havránek, Pelech - Kropka, Smrčka, Holaň
HC Orlová: Slanina - Zuščík, Masarovič, Piechaczek M., Srba, Janíček, Vysloužil, Němec, Piechaczek J., Frait, Adamec, Sap, Dubnický

I když přijel soupeř jen s dvanácti hráči, byl zpočátku aktivnější. Vypracoval si dvě slibné šance. Kapitán Pavel Vysloužil nalákal na sebe domácího obránce a přihrál na střed hřiště. Tam byl zcela sám Jaroslaw Sap, ale trefil se přímo doprostřed brány, tedy do gólmana Mece. Druhý pokus Plus Oilu z hole Aleše Dubnického skončil zblokován v ochranné síti. Další orlovské útoky končily díky dobré defenzivní práci RT TORAXu zpravidla už ve středním pásmu nebo těsně po přejetí do útočné třetiny.

Překonat Slaninu se snažily všechny čtyři porubské lajny. Csomorovu nabídku Gelnar nedal a ani dorážka nebyla úspěšná. Pak zahrál dobrou kombinační akci čtvrtý útok, ale taky vyšel na prázdno. Pak se snažil po ose hřiště prosadit Jakub Kaleta a vyšlo to. RT TORAX vedl od deváté minuty 1:0. V zápětí se chtěl přidat Martin Havránek, Smrčkův projektil skončil na přilbě Slaniny a Kropkova střela zase v ochranné síti. Pak to zkoušel bekhendem Gola a Pobuta se trefil přesně do gólmana.

V patnácté minutě dotáhl do zdárného konce vyvíjený tlak čtvrtý útok. Z pravého kruhu na vhazování vystřelil Adam Kropka a Poruba vedla 2:0. Až v závěru první třetiny byla první vyloučení. Nejdříve si zahrála přesilovku Orlová, ale záhy se o ni připravila. Přestávka byla pro hosty restartem. Za domácí obranou schovaný Lukáš Adamec přijal na červené přesnou přihrávku od Michala Srby a střelou nad vyrážečku snížil na 2:1. Následně se dostali domácí opět do nevýhody. Šance pro Plus Oil srovnat.

Jenže zřejmě nevěděli, že RT TORAXu jde hra v oslabení víc než dobře. Robin Gola se dostal po křídle za obranu, současně mu najížděl na druhé straně Jakub Kaleta, který jeho přihrávku poslal do branky špičkou hole a hodně se při tom protáhl - 3:1. Porubští hráči věnovali Orlové v druhé třetině ještě tři přesilovky, ale hosté nedokázali ani jednu využít. I když šance měli. Zuščíkova rána se zastavila až na Mecově hrudi, stejně dopadl pokus Dubnického a Masarovič pálil mimo. V poslední přesilovce zastavili v úniku Csomora nedovoleně a nařízené trestné střílení naštěstí pro Orlovou neproměnil.

Poruba měla také v druhé třetině tři přesilovky a hned tu první využila. Pavel Pobuta se projel okolo brankoviště a střelou mezi betony zvyšoval na 4:1. V dalších přesilovkách tak úspěšní nebyli. Gelnarovu střelu vyrazil Slanina ramenem, Csomor bez přípravy pálil jen do betonů a obránci od modré - Stanke, Soukal – puk do brány nepropasírovali.

Poslední třetinu dohrávali domácí většinu přesilovky, ale nevyslali na gólmana žádnou střelu. Následoval protiútok Orlové a snížení na 4:2. Dubnický v pravý čas přihrál před bránu, kde puk protečoval pod horní tyč Pavel Vysloužil. V přesilovce nevystřelila Poruba na Slaninu ani jednou, osmělila se zase až v rovnocenném počtu hráčů. Plus Oil se zahanbit nedal. Janiček nebo Dubnický to zkoušeli na Mece od modré.

Taky zkoušeli trpělivost rozhodčího. Za nafilmovaný pád si šel na dvě minuty odpočinout Adamec a za tento zbytečný faul inkasovali pátý gól. Zasloužili se o něj hlavně obránci. Stanke nejdřív pálil do gólmana. Po buli se puk dostal opět ke Stankemu, přihrál Daliboru Soukalovi, který si vyjel blíž k bráně a zavěsil. Do konce zápasu zbývalo sedm minut. Orlová měla další možnost přesilovky, ale neusadila se pořádně v útočném pásmu, nevypracovala si žádnou šanci.

Už při klasickém počtu hráčů se hra opět rozjela. Gola se trefil Slaninovi do masky, Wolný do betonů a stejně tak i v závěru zápasu Schwarz, Soukal, Csomor. Slibně vypadal útok Adamce s Fraitem, který jel sám po křídle, ale přihrávku nedostal. Adamec střílel raději sám a nebylo z toho nic. Zápas tak skončil výhrou 5:2 pro RT TORAX. A splnil novoroční předsevzetí – každý zápas výhra. Další cenné body leží na ledě Uherského Hradiště, kam zajíždí starší dorostenci v pátek 13. ledna.

Výsledky dalších zápasů 22. kola Ligy SD sk. Východ:

HK MD Šumperk – HC Slezan Opava ?
HK Jestřábi Prostějov – SK Karviná 7 : 3
SHKm Hodonín – HC Uherské Hradiště 3 : 1
HC Frýdek-Místek – HC Zubr Přerov 1 : 5

Petr Trojan (RT TORAX Poruba): Říkali jsme klukům už před rozcvičkou, že nemůžeme tohoto soupeře podcenit. Věděli jsme, že to bude těžké, protože jsme se celou dobu připravovali na Přerov, na vrchol našeho snažení a věděli jsme, že to začne někde skřípat. Nicméně dva body byly povinnost a ty jsme uhráli. Spíš bych řekl, že jsme se k nim protrápili, než že jsme je uhráli. Ale jsou doma a hlavní je, že se nikdo nezranil. Mohli jsme dát i více branek, ale soupeř měl v brance opravdu výborného gólmana.

Jindřich Krawczynski (Plus Oil Orlová): My hrajeme na konci tabulky, hrajeme o záchranu. Pro nás je důležitý každý bod. Máme úzký kádr dvanácti hráčů, což se projevuje v oslabení, přesilovkách a taky rychle ubývají síly. Stav 5:2 vypadá jednoznačně, ale kdo zápas viděl, viděl i to, že jsme neproměnili za stavu 0:0 dvě šance. Při proměnění by se zápas mohl vyvíjet jinak.