Ostravské derby v podání mladších dorostenců v poslední třetině lépe zvládly Vítkovice

25.08.2015, Gabriela Juříková

V úterním dopoledni se odehrála na zimním stadiónu v Porubě odveta mezi domácím týmem HC RT TORAX Poruba a HC Vítkovice Steel, jejichž první duel skončil výhrou Steelařů. Gólový účet v tomto duelu otevřeli hosté, ale v poslední minutě se aktivním přístupem povedlo Porubským vyrovnat gólem do kabin. Po druhé třetině domácí opět stahovali Vítkovické vedení, ale druhý vyrovnaný stav ve 49. minutě, díky trefě Ernesta Bochnaka, jenž na první branku nahrával, dlouho na tabuli nesvítil. Hosté si jednobrankové vedení pak pojistili ještě čtvrtou trefou v poslední minutě a z Poruby si odvezli výhru. Porubské dorostence nyní čeká středeční zápas s Havířovem. Buly bude vhozeno v 10:30 hodin.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. út 25.8.10:30
HC Vítkovice Ridera
2:4(1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. Havránek (Bochnak), 49. Bochnak (Wawrzkiewicz) – 6. Fridrich (Vacula), 34. Žemba (Bieniek), 49. Urban (Šulák), 60. Vojtovič (Beránek). Rozhodčí: Bala – Kořistka Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
HC RT TORAX Poruba: Mrázek – Pitucha, Nagy, Kroček, Teichmann, Šolc, Husák – Havránek, Bochnak, Wawrzkiewicz – Vojtášek, Žídek, Anlauf – Boniatti, Haring, Puchala – Becher, Glumbík
HC Vítkovice Ridera: Malík (Piták) – Vacula, Kuboš, Šulák, Bieniek, Bílý, Zapletal, Raška, Fridrich, Mrva, Vícha, Kylnar, Beránek, Vojtovič, Konečný, Urban, Žemba, Vjačka, Takáč, Vavřík

Střetnutí dvou ostravských týmů začali aktivněji domácí a v prvních minutách tak trochu soupeře zaskočili. Výborně sehráli i přesilovku, kde bylo vidět, že ji mají dobře nacvičenou. Jen nepadla branka! Okolo sedmé minuty si začal sahat na kotouč i porubský gólman Mrázek a vítkovický tlak ukončil až Havránek a spolu s Wawrzkiewiczem jeli dva na jednoho. Střela nakonec skončila v Malíkově výstroji. V šesté minutě se povedlo otevřít skóre Petru Fridrichovi, který poslal puk mezi betony. Se vstřelenou brankou hosté s přibývajícími minutami zvyšovali tlak a vypracovávali si výhodné šance. Porubští však svým rychlým přístupem k hráči s pukem, nenechali soupeři klid ke střelbě a gólman si posléze s poskakující pryžovou gumou vždy dokázal poradit.

V začínající poslední minutě první třetiny padl vyrovnávací gól, když dravost a drzost v brankovišti zúročil Marek Havránek s přispěním nahrávače Ernesta Bochnaka. Gól do kabiny byl za bojovnost pro RT TORAX Poruba odměnou. Do druhé třetiny Vítkovice doslova vlétly. V oslabení měl gólovou šanci Konečný, ale Mrázek včas nastavil hokejku a vytěsnil puk ke své pravé tyči. V celkem vyrovnaném hokeji s množstvím šancí na obou stranách se misky vah převrátily ve čtrnácté minutě druhé třetiny, kdy souboj s gólmanem i porubskou obranou vyhrál Jan Žempa – 1:2.

Ve třetí třetině se samozřejmě domácí snažili udržet dobrou obrannou hrou jednogólové manko a nutno říct, že to nebylo jednoduché. Na druhou stranu se starali i o vyrovnání a častovali hostujícího gólmana střelami z dálky i blízky. Až v začátku deváté minuty třetího dějství se to podařilo Ernestu Bochnakovi. Jenže Vítkovice si ještě v téže minutě vzali vedení zpět. Střelou pod horní tyč to zařídil Adam Urban. Po urputném snažení o další vyrovnání dostala Poruba čtvrtou branku. Obránci neuhlídali čtyřicet pět vteřin před koncem třetího třetinyJana Vojtoviče skórujícího kolem Mrázkovy tyče. I odvetné utkání tak skončilo ve prospěch Vítkovic, tentokrát 4:2.

Již zítra 26. srpna ve stejnou dobu, tedy od 10:30, se mladší dorostenci střetnou s Havířovem.