Mocný finiš nestačil! Mladší dorostenci prodloužili čekání na první výhru, padli s Havířovem

06.08.2014, Redakce

Mladší dorostenci se po pondělní porážce na vítkovické půdě představili v rámci přípravy na extraligovou sezonu poprvé před zraky vlastních fanoušků. Ani domácí prostředí jim však k úvodní výhře nepomohlo. Po většinu utkání RT TORAX tahal za onen kratší konec pomyslného provazu a především zásluhou nepovedeného prostředního dějství ztrácel na Havířov už čtyři branky. V závěru ale svěřenci trenéra Martina Smetáka zabrali a dvěma góly Vojtěcha Střondaly a jedné trefy Marka Havránka snížili na rozdíl jediné branky. Na vyrovnání už však nedosáhli a podlehli těsně 4:5. Další šanci na první výhru mají už v úterý 12. srpna, kdy v odpoledních hodinách hostí městského rivala z Vítkovic.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. st 6.8.09:45
AZ Heimstaden Havířov
Branky a nahrávky: 38. Timura (Střondala, Havránek), 54. Střondala (Pliska), 56. Střondala (Kroček, Timura), 56. Havránek (Plachý, Žídek) - 25. Pawliczek (Peterek, Pavelek), 32. Srníček (Potočný), 33. Pawliczek (Peterek, Srníček), 37. Revaj (Peterek), 44. Pawliczek. Rozhodčí: Rajnoch – Urbánek, Ščurek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 4:5.
HC RT TORAX Poruba 2011: Mrázek – Nagy, Zicháček, Pliska, Glumbík, Balcárek, Markovič, Kroček, Kotouček – Timura, Střondala, Havránek, Mrva, Žídek, Bochniak, Vojtášek, Voznička, Plachý, Takáč.
AZ Heimstaden Havířov: Dufek – Adámek, Pavelek, Ševěček, Szturc, Pawlas, Srníček, Santarius, Peterek – Pawliczek, Revaj, Ligocký, Potočný, Horecký, Bambula, Skalka, Piš, Smička, Hýsek, Zíka.

Ve druhém přípravném zápase této sezony přivítal porubský mladší dorost na svém ledě krajské rivaly z Havířova. Poruba vstoupila do zápasu levou nohou a bylo to hodně znát, protože se od začátku musela bránit a navíc si díky mnoha nepřesnostem v rozehrávce moc nezaútočila. Havířovští naopak hráli od úvodních minut ve velké pohodě a přesně rozdělovali přihrávky mezi své útočníky, takže mnohdy porubské dorostence přečíslili.

První třetina přinesla množství šancí, zejména havířovského celku, z nichž tu největší zlikvidoval Mrázek. Havířovský útočník zazmatkoval a dal tak porubskému brankáři možnost na rychlý přesun po brankovišti a zasloužený potlesk diváků na tribunách. Nicméně i Poruba měla několik šancí, ale i díky výbornému blokování střel dokázali havířovští neinkasovat.

Poruba se po přestávce zdála přeci jen trochu zdatnější v napadání a z toho vznikla po šestnácti sekundách i první šance druhé třetiny. AZet na to zareagoval mnohem důslednějším napadáním a brzy se hra opět srovnala. Havířovský Dominik Pawliczek ve vlastním oslabení otevřel v páté minutě druhého dějství skóre, kdy bekhendovým blafákem překonal brankáře Mrázka.

Ve 32. minutě hrál Havířov přesilovku čtyři na tři, kterou využil Patrik Srníček a zvýšil tak už na 2:0. Ještě se Porubští ani nestačili z obdržené branky vzpamatovat a v další minutě inkasovali znovu. Střelu Dominika Pawliczka od modré čáry nešťastně před brankovištěm tečoval domácí obránce. Od té doby si na ledě mohl Havířov dělat, co se mu zlíbilo, protože jeho soupeř byl naprosto vykolejen a nedařilo se mu absolutně nic.

Na to přišel čtvrtý gól, kdy po závaru před Mrázkovou brankou dojel odražený puk Marek Revaj a nekompromisní střelou zvýšil už na 4:0. Jenže za minutu dokázali porubští mladíci doslova vydřít snížení, když po dvanácti sekundách využili přesilovku. Najednou jakoby RT TORAXu byla vlita nová krev do žil, protože tlačil Havířov až do konce druhé třetiny.

Třetí třetina začala naprosto famózně z obou stran. Jednalo se o naprosto jiný hokej, než jsme mohli vidět v prvních dvou třetinách. Poruba zlepšila svá oslabení, během nichž hráči skákali do střel a nutili soupeře střílet pouze z velmi nevýhodných pozic. Poté však jakoby domácím došly síly. AZet zaváhání využil, zvýšil aktivitu a přesilovce vstřelil pátou branku svého týmu Dominik Pawliczek, který tím dovršil hattrick.

Mladší dorostenci Poruby se dokázali vzchopit až v 54. minutě, kdy odražený puk dopravil za záda Dufka Vojtěch Střondala. Poruba se psychicky vzchopila a bylo to znát, protože dalšími dvěma góly v jedné minutě z holí Vojtěcha Střondaly a Marka Havránka dokázala snížit na rozdíl jedné branky. RT TORAX ale zabral pozdě, na vyrovnání či případný obrat to už nestačilo. Poruba podlehla Havířovu i přes konečný nápor 4:5.