Mladší dorostenci zvládli další důležité utkání, podruhé v sezóně zdolali Vsetín

04.11.2012, Adam Bagar

Po vítězství nad Havířovem čekal mladší dorostence další veledůležitý zápas. V souboji dvou sestupově ohrožených celků přivítali na svém ledě Vsetín. V brankově bohaté první třetině viděli diváci rovnoměrně rozložené čtyři branky. Vyrovnaná bitva pokračovala i nadále. Do vedení poslal RT TORAX svou druhou trefou v zápase Dominik Csabala. Stav 3:2 vydržel téměř až do poloviny závěrečné tercie, kdy rozhodl o porubském vítězství 4:2 pohlednou akcí obránce Vojtěch Šípek. Poruba tak další důležitý mač zvládla a bodově se již dotáhla právě na Vsetín, který dokázala zdolat již podruhé v sezóně.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 14.kolo ne 4.11.10:00
4:2(2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Csabala (Bialoň), 18. Konvička (Konečný), 29. Csabala (Bialoň), 48. Šípek – 5. Fryšara (Pisklák), 20. Dubnický (Fryšara). Rozhodčí: Koziol – Bartek, Černý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 101. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC RT TORAX Poruba 2011: Daňa – Pažický, Boháč, Šustala, Široký, Šípek, Bijota – Bialoň, Dohnal, Csabala, Novák, Kovalski, Konečný, Holub, Konvička, Bernát, Veselý.
VHK ROBE Vsetín: Matoušek (21. Bechný) – Gonos, Pisklák, Běhula, Vítek, Krůžela, Nadymáček, Vodák – Fryšara, Dobiáš, Weintritt, Matocha, Miko, Vojkůvka, Dubnický, Janošek, Kašpar, Kovář.

Pro oba týmy důležitou bitvu začali lépe Vsetínští. Ti sice hráli hned v úvodu střetnutí oslabení, ale ani to jim nezabránilo k tomu, aby otevřeli skóre. Mezi kruhy dostal až příliš prostoru Štěpán Fryšara a střelou nad lapačku překonal gólmana. V dalších minutách byl k vidění opatrný hokej s minimem šancí. Navýšit vedení zelenožlutých mohl Dobiáš, který se dostal až za porubskou obranu, ale na Daňu nevyzrál.

Opět se tak potvrdilo staré známé pravidlo „Nedáš – dostaneš“. Situaci dva na jednoho řešil Bialoň střelou, avšak kotouč se odrazil přesně na hůl Dominika Csabaly, jenž poslal touš do odkryté klece. Tři minuty před koncem první tercii navíc zcela převážil misky vah na domácí stranu Jakub Konvička. Jeho střelu si vsetínská obrana smolně ztečovala do vlastní sítě a Bechný nemohl na lob reagovat.

Zdálo se, že domácí půjdou do šaten v těsném náskoku, ale prakticky se závěrečným klaksonem dokázali Valaši srovnat krok. S pokusem Fryšary si ještě Daňa poradil, ale na dorážku Matěje Dubnického už byl krátký. Vyrovnaná první třetina tak přinesla nerozhodný výsledek 2:2.

Ve druhé třetině nejprve oba týmy nezužitkovaly své přesilové hry a následně se potřetí prosadila Poruba. Bialoň si šikovně obhodil dva bránící hráče a překonal Bechného, jenže touš se zastavil těsně před brankovou čarou a lehkou úlohu již měl dorážející Dominik Csabala. Na druhé straně měl vyrovnání na holi agilní Fryšara, ale na brankovišti ani nadvakrát neuspěl.

Rázem se začal hrát útočný hokej ze strany na stranu. Aktivnější byli přesto hosté. Postupně Vojkůvka s Dubnickým trefili jen hruď domácího gólmana a dorážející Fryšara branku přestřelil. Jelikož se už na konci druhé třetiny nic neudálo, odcházel do šaten spokojenější RT TORAX.

Rozhodnutí měl na holi Novák, ale před poloprázdnou brankou trefil trestuhodně jen tyč Bechného branky. To však porubské mladší dorostence nemuselo příliš mrzet, protože o pouhou minutu později předvedl nejhezčí akci zápasu obránce Vojtěch Šípek. Ten projel celým kluzištěm jako nůž máslem, ve finální fázi překonal vsetínského gólmana a rozveselil tím domácí střídačku.

Snížit na rozdíl jediného gólu mohl opět Fryšara, proti byl však vymrštěný beton gólmana. Zelenožlutým nešla upřít snaha ještě něco s výsledkem udělat, ale Poruba se již soustředila především na ubránění výsledku. Přesto málem využil mezer ve vsetínské obraně kapitán Dohnal, ale výsledek 4:2 se již nezměnil a tři body tak zůstaly v Porubě, která se tím bodově dotáhla právě na Valachy.

Ostatní výsledky 14. kola ELMD – sk. Východ:

HC Vítkovice Steel – HC PSG Zlín 3 : 2 sn.
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc 4 : 3 sn.
HC Slezan Opava – HC AZ Havířov 5 : 2
SHKm Hodonín – HCM Warrior Brno ODL.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Hráči byli připravováni na velmi důležitý zápas. Přestože se nám podařilo v prvním utkání ve Vsetíně zvítězit, tak dnes přijel soupeř úplně v jiné sestavě. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Trošku jsme měli smůlu, že jsme inkasovali po velké chybě v poslední vteřině první třetiny a soupeři se tak podařilo vyrovnat. Zápas jsme odbojovali, kluci dřeli, hráli disciplinovaně a šli za svým cílem, takže jsme si tři body zasloužili. Za stavu 4:2 jsme již soupeře do ničeho nepouštěli.

Miroslav Kubo (VHK Vsetín): Myslím si, že jsme si utkání prohráli sami laxním přístupem v první třetině, kdy jsme mohli jít klidně do vedení 3:0. Naopak jsme dostali hloupé góly a se štěstím srovnali v poslední vteřině. Ve třetí třetině to byla z naší strany absolutní dezorientace a bezmoc. Kluci v momentě, kdy prohrávají, se dostávají pod obrovský psychický tlak a kupí jednu chybu za druhou. To nic nemění na tom, že jim chybí pokora. Líbil se mi přístup hráčů Poruby, kteří přestože vedli 4:2, tak i tři minuty před koncem neustále dobruslovali zpátky. Neměli jsme šanci se už nějak prosadit. Právě takový přístup nám trošku chybí.