Junioři ztratili ve Vsetíně tříbrankový náskok, Valaši srovnávali až v závěru

16.09.2012, Adam Bagar

Jubilejní desáté přípravné utkání sehráli junioři na slavném vsetínském Lapači, kde se střetli s jedním z favoritů na vítězství v soutěži – Valašským hokejovým klubem. RT TORAX ovšem v úvodu diktoval tempo hry a v pohledné první třetině si trefami Dalibora Mihala a Jiřího Hally vytvořil náskok dvou branek, ten navíc v prostřední části ještě navýšil Jakub Dominec a zdálo se, že hosté suverénně kráčí za vítězstvím. Valaši však neskládali zbraně a postupně smazávali ztrátu, i díky pořádné porci porubských vyloučení. Minutu před koncem navíc dali výsledku konečnou podobu 3:3.

Přípravné zápasy juniorů - přát. ne 16.9.15:15
3:3(0:2, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 43. Báchor (Daněk), 48. Kývala (Štrbík), 59. Ondra (Žák, Tobola) – 9. Mihal (Rosypka), 17. Halla (Mihal), 28. Dominec (Maček, Kameníček). Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 9:14, navíc Piják (POR) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 36:31 (12:17, 9:9, 15:5). Průběh utkání: 0:3, 3:3.
VHK ROBE Vsetín: Kohn – Báchor, Valentík, Žák, Hradil, Koutský, Horák, Štrbík, Daněk, Kývala, Uchin, Tobola, Baroš, Gromus, Koutník, Ondra, Surý, Krčma.
HC RT TORAX Poruba 2011: Seifert – Dusík, Franek, Chamrád, Jasiok, Ryška, Baca, Vrána – Maček, Kameníček, Dominec – Piják, Mihal, Rosypka – Pobuta, Wolný, Halla.

Od úvodních minut byl k vidění zajímavý a rychlý hokej. Na jedné straně neuspěl před Kohnem Pobuta, na druhé zase Štrbík ztroskotal v dobře sehrané přesilovce na Seifertovi. Vsetínský útočník měl přitom před sebou více než z poloviny odkrytou branku. Na druhé straně se radovala Poruba po výborně sehrané kombinaci druhé útočné formace. Rosypka poslal touš na najetého Dalibora Mihala a ten se z první nemýlil.

Poruba byla lepším týmem. Agilní Mihal se brzy radoval podruhé, ale jeho trefa nemohla být uznána, protože hlavní rozhodčí viděl v předbrankovém prostoru faul. Valaši měli následně k dispozici dvě přesilové hry v řadě, ale ani v nich srovnat nedokázali. Naopak aktivní hosté přidali druhou branku poté, co Jiří Halla dorážel na brankovišti pokus Mihala. V závěru třetiny ještě ujížděl na Kohna Maček, ale vsetínský gólman stačil včas zaklapnout své betony.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se před vsetínskou klecí ocitl Mihal, ale po blafáku mu třetí trefa nebyla přána. Vsetínští nadále jen těžko hledali recept na porubskou hru. Naopak v pohodě hrající Ostravané přidali po další rychlé akci třetí gól. Maček na jejím konci našel mezi kruhy Jakuba Domince a ten tvrdou přízemní střelou nedal Kohnovi prakticky žádnou šanci.

Šancí bylo ve druhé třetině jako šafránu a postupem času to byl stále větší a větší boj. Ze sedadel zvedla diváky alespoň šarvátka za vsetínskou klecí, po které museli na trestnou lavici hned čtyři hráči. Čtvrtou branku hostí měl na holi Dominec, jenže svůj únik nezakončil ideálně a branku přestřelil. V závěru tercie měl Vsetín k dispozici několik přesilovek, ale Seifert si nadále se všemi střeleckými pokusy dokázal poradit.

Do třetí části hry vstoupili Valaši aktivně a hned jim to přineslo své ovoce. Okamžitě po buly napřáhl na modré Stanislav Báchor a propálil vše, co mu stálo v cestě. Vsetín nadále zvyšoval svůj tlak a Porubští si museli vypomáhat fauly. V dlouhé přesilovce pět na tři našel Štrbík před brankou operujícího Martina Kývalu a ten střelou k pravé tyči snížil již na průběžných 2:3.

Přesilovek stálo přibývalo, jednu z nich měli domácí junioři k dispozici také tři minuty před koncem. RT TORAX se sice dokázal ubránit, ale sotva se hrálo v pěti hráčích na obou stranách, inkasoval. Na brankovišti dorážel Žákovu střelu Michal Ondra a začínalo se prakticky znovu. Dokonat obrat mohli žlutozelení v další početní výhodě, ale Porubští si už dokázali výsledek 3:3 pohlídat až do závěrečné sirény.

Luboš Jenáček (VHK Vsetín): Myslím si, že to bylo solidní utkání na začátek sezóny. Střetli jsme se s jedním z favoritů na první místo. Poruba má velmi dobré mužstvo s řadou individualit v útoku. Hraje takový typický severomoravský důrazný hokej, takže každý to s nimi bude mít těžké. Museli jsme si na to zvykat. První polovinu utkání byla Poruba lepším týmem a ve druhé půlce jsme se dostali více do hry a dokázali jsme dát i díky přesilovkám nějaké góly. Myslím si, že remíza je zasloužená.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Všichni jsme se na utkání těšili, protože Vsetín patří letos k favoritům soutěže. V první třetině se hrál z obou stran moc pěkný hokej a dokázali jsme v ní vstřelit i dvě branky. Druhá třetina už tak pohledná nebyla, protože soupeř začal hrát více do těla a byla z toho spíše taková bitva. Poslední část už neměla s hokejem nic společného, navíc jsme v ní inkasovali tři branky. Myslím si, že jsme byli v utkání lepším týmem. Vždycky se traduje, že šestým hráčem mužstva jsou diváci, ale tentokrát mám pocit, že šestým hráčem domácích byl pan rozhodčí Husička.