Junioři ovládli šlágr kola v Hodoníně a upevnili si vedoucí příčku ligové tabulky!

22.11.2013, Redakce

Porubští junioři se po nedávném vítězství v Brně vyhoupli do čela tabulky a o vedoucí příčku museli bojovat na horkém hodonínském ledě. Šlágr kola ovšem proměnili v jednoznačnou záležitost. Už po vyrovnané první třetině si RT TORAX vypracoval náskok dvou branek, ale především druhou dvacetiminutovku sehrál skvěle a Drtičům výsledkově jasně utekl. I proto se závěrečná část už jen prakticky dohrávala a hosté si v poklidu po výsledku 2:7 došli pro další tři body, čímž si upevnili výborné první místo tabulky. Dvěma góly se blýskl Pavel Pobuta a u čtyř gólů byl agilní kapitán David Maček. Už v neděli juniory čeká derby s Havířovem.

Liga juniorů - 15.kolo pá 22.11.18:30
SHK Hodonín
2:7(0:2, 1:4, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. Duchoslav (Polesný), 55. Výmola (Kučera, Rauš) – 7. Schwarz (D. Maček), 15. Holaň, 26. Rataj (D. Maček, Puškár), 29. Pobuta (Baca), 38. Pobuta (Brnčal), 40. D. Maček (Puškár), 58. D. Maček (Puškár). Rozhodčí: Slavka – Bernard, Šustr. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 87. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:6, 2:6, 2:7.
SHK Hodonín: Šlapák - Vanek, Polák, Polesný, Výmola, Frolek, Kukliš - Rauš, Flora, Charvát - Duchoslav, Janota, Kučera - Šála, Černohous, Prčík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek - Baca, Puškár, Ryška, Pšeja, Kotas – Schwarz, Pobuta, Kaleta, Brnčal, Rataj, Maček D., Holaň, Mihal, Havránek, Pasker.

Zápas, který by se dal směle označit jako šlágr kola, začal ve vysokém tempu. Slova se jako první ujali mladí Drtiči, jenž na svého soupeře vlétli a v prvních minutách hry si vytvořili optickou převahu. Jenže Jihomoravané se již dlouho potýkají se střeleckou potencí a v první třetině tomu nebylo jinak. Pokusy Polesného, Charváta nebo Šály nechávaly brankáře Poruby chladným. V sedmé minutě se karta obrátila a Slezané potrestali hodonínské chyby.

Hostující kapitán David Maček zpoza branky našel nedůsledně pokrytého Jakuba Schwarze, a ten uplatnil důraz před hodonínským brankářem a dotlačil puk za brankovou čáru. Hodonín se z této branky rychle oklepal a tlačil se za vyrovnáním, jenže ve třinácté minutě přišlo varování. Rataj dostal průnikovou přihrávku za obranu a řítil se sám na Šlapáka, domácí brankář však vystihl jeho úmysly.

Avšak o dvě minuty později Hodonínští kapitulovali podruhé, a to hodně smolně. Pavel Pobuta v přesilovce vymyslel nepřesnou přihrávku před Šlapákovo brankoviště a domácí obránce Polesný se ji pokusil zastavit tak nešťastně, že se kotouč došoural za brankovou čáru. Utrpení domácích hokejistů však nemělo brát konce.

Ostravané zahájili druhé dějství obrovskou útočnou smrští a po několika brankových příležitostech přicházely další branky do sítě Drtičů. Přesilovkové zakončení Davida Mačka ještě stačil Šlapák vyrazit, ale na gólovou dorážku Tomáše Rataje byl už krátký. Hosté o dvě minuty později přidali čtvrtou trefu v řadě, když obránce Baca vyslal na zteč Pavla Pobutu a ten příklepem rozvlnil hodonínskou síť.

Branky se dočkali i Jihomoravané, když Polesný vybojoval kotouč na hostujícím obránci a nezištně jej naservíroval Adamu Duchoslavovi, který si sám před Šrámkem už věděl rady. Ale když Pavel Pobuta střelou z dorážky zkompletoval hattrick a David Maček proměnil jeden z mnoha ostravských brejků v tomto zápase, tak si hodonínští odnášeli do kabin pětibrankové manko.

Závěrečnou dvacetiminutovku poznamenala četná vyloučení, která plynulost hry hodně narušila. Hosté měli dokonce možnost téměř minutové přesilovky pěti proti třem, ale nedokázali ji zužitkovat. Skóre se v poslední třetině nakonec přeci jen měnilo a to hned dvakrát. Pět minut před koncem třetí třetiny zmírnil debakl Drtičů Marek Výmola, který uklidil vyražený puk pod horní tyčku.

Poslední slovo si ale vzali hosté ze Slezska. Na konečných 7:2 pro Porubu pečetil ve vlastním oslabení svou druhou brankou v zápase David Maček. Hosté si odváží domů zaslouženou výhru a díky tříbodovému zisku si upevnili vedoucí pozici ve východní skupině Ligy juniorů. Naopak Drtiči si místo v první čtyřce notně komplikují.

Ostatní výsledky 15. kola LJ – sk. Východ:

HC Slezan Opava – HCM Warrior Brno 7:3
LHK Jestřábi Prostějov - SKLH Žďár nad Sázavou 5:3
HC Frýdek-Místek – HC ZUBR Přerov 6:5
HC AZ Havířov 2010 – SK Karviná 5:2

Jan Prčík (SHK Hodonín): Věděli jsme, že přijede těžký soupeř, lídr soutěže, ale bohužel jsme na toto utkání poskládali sotva tři pětky. V první třetině jsme měli podle mého názoru více ze hry, ale trápí nás důraz v zakončení. V první přestávce jsme kluky nabádali k bojovnosti a věřili jsme, že se po případné vstřelené brance zvednou. Opak ale byl pravdou, do druhé třetiny na nás Poruba vlétla, šlo vidět, že zápas chtěla urvat. Hlavní příčinou porážky byly hrubé chyby v obranné činnosti, neustále nám hráči ujížděli do brejku. Dva góly jsme dostali v oslabení, hráči Poruby přesilové hry sehráli velice dobře. Třetí třetina se pouze dohrávala, chtěli jsme skóre alespoň kosmeticky upravit, ale přesto jsme dostali další branku.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Samozřejmě jsme čekali těžké utkání, což se v prvních pěti minutách potvrdilo, k vidění byly osobní souboje a hra nahoru dolů. V první třetině se nám podařilo dát dvě branky a trochu jsme se zklidnili. Musím říct, že nám parádně vyšla druhá třetina, kdy jsme soupeře potrestali, ale vzápětí jsme začali příliš vymýšlet a nehráli jsme svoji hru. Ve třetí dvacetiminutovce jsme nabádali hráče, aby si udrželi koncentraci, je těžké motivovat hráče za tohoto stavu. Hra byla poměrně dost rozkouskovaná, nakonec jsme však dotáhli zápas do vítězného konce.