Junioři mají jen bod, naděje na postup do extraligy sestřelil hattrickem kladenský Čejka

23.03.2014, Redakce

Boj o první barážové vítězství se od začátku proměnil v pořádné drama. Porubští junioři měli výborný vstup do utkání, ale svůj tlak brankově nepotvrdili. I proto museli přítomní diváci čekat na góly až do závěrečného dějství, které vyšlo podstatně lépe Kladenským, kteří si dvěma slepenými trefami vytvořili slibný náskok dvou branek. RT TORAX ale dál bojoval, dvěma góly Tomáše Krále srovnal krok a psychickou výhodu přesunul na svou stranu. Do třetí sirény už ale kýžený třetí gól nepřidal a na řadu přišlo prodloužení. To ukrojilo pouhých dvanáct sekund, když kladenský Michael Čejka dokonal hattrick a rozhodl dramatický duel. Poruba podlehla 2:3 po prodloužení a její šance na postup do extraligy jsou už jen teorií.

Liga juniorů - B2 ne 23.3.13:30
PZ Kladno
2:3p(0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)
Branky a nahrávky: 48. Král (Brnčal), 53. Král (Gřeš, Brnčal) – 41. Čejka (Raclavský), 43. Čejka (Cigánik), 61. Čejka (Král). Rozhodčí: Husička – Adamec, Štěpán. Vyloučení: 5:8, navíc Pobuta (POR) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 207. Střely na branku: 41:30. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček – Pobuta, Baca, Puškár, Síkora, Kotas, Ryška, Štěpán – Gola P., Gola R., Gřeš, Schwarz, Kaleta, Brnčal, Rataj, Bartoň, Král.
PZ Kladno: Černý – Dolejší, Dolgoš, Fikáček, Hulcr, Krpelan, Lachman, Paták, Kehar – Seidl, Bednár, Jirák, Čejka, Cukr, Jabůrek, Cigánik, Hoffmann, Král, Raclavský, Keller, Srpek.

Do souboje ligových celků, které v baráži čekaly na první vítězství, vstoupila Poruba ve velkém stylu. Středočechy uzamkla ve své třetině a Černý si na nedostatek práce rozhodně nemohl stěžovat. Na jeho branku mířila slušná sprška střel. Aktivní byli oba bratři Golové, mladší Patrik nejprve zamířil do hrudi připraveného gólmana a starší Robin o několik momentů později netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

Hosté si logicky museli vypomáhat fauly a RT TORAX si nadále vytvářel šance. Rychlonohý Gřeš se dostal až za obranu, ale kus černé pryže už za brankovou čáru dopravit nedokázal. A když vzápětí Král trefil svým tvrdým projektilem horní tyč, hosté si mohli pořádně oddechnout, že úvodní porubský nápor přečkali a sami pak povzbuzeni tímto faktem byli ve zbytku třetiny podstatně nebezpečnějším týmem.

Domácí očividně znervózněli a v obraně kupili chybu za chybou. Marek Maček ale dokázal všechny pokusy s jistotou zneškodnit. Nejprve Raclavský zůstal mezi kruhy, vzápětí Čejka neměl dobře seřízená mířidla a nakonec neuspěl ani Král. A když Kladenským nevyšla ani rychlá akce při vlastním oslabení, kdy Bednář našel před brankou úplně volného Cigánika, odcházelo se do šaten za bezbrankového stavu.

Druhé dějství už bylo z obou stran podstatně opatrnější a šancí bylo jako šafránu. Až po pěti minutách hry vytáhl svou tradiční zadovku Rataj, jenž vybídl ke skórování Schwarze. Střelcům ale jako by při nedělním odpoledni nebylo přáno. Důkazem byla i kladenská přesilovková akce, na jejímž konci vznikl po Čejkově pokusu na brankovišti pořádný závar. Porubská obrana však v čele s Mačkem vše zvládla.

Urputná vyrovnaná bitva pokračovala i v dalších minutách. Na jedné straně si Patrik Gola dobře sjel na vzdálenější tyč, na opačné se k poskakujícímu puku dostal Tomáš Král. Oba gólmani však přitahovali puky jako magnet a ani po čtyřiceti minutách hry nejvěrnější příznivci branku neviděli. Vše se změnilo hned na startu závěrečné dvacetiminutovky, kdy ještě Středočeši dohrávali v početní výhodě.

Proti pokusu Krále se ještě Maček stačil výborně natáhnout, ale akce pokračovala a Raclavský uviděl ve výhodné pozici Michaela Čejku. Nejaktivnější hráč hostujícího celku se nemýlil a poslal puk přesně do horní části branky, čímž odstartoval vlnu kladenské radosti. Za další dvě minuty totiž Poruba ztrácela už dvě branky. Za obranu se dostal opět Michael Čejka, jenž udělal kličku do strany a chladnokrevně skóroval.

Středočeši měli v tu chvíli psychickou výhodu, ale krátká oprava mantinelu jim sebrala vítr z plachet. Kouzlo brankáře Černého dokázal po dlouhém obléhání branky přerušit až Tomáš Král bekhendovým pokusem k tyči. Poruba měla rázem navrch a slibný náskok PZ se rozpustil jako pára nad hrncem. Gřeš se snažil zasunout puk u tyče, ale ten si našel cestu až k Tomáši Královí, který se v takových momentech nemýlí.

Pořádné drama gradovalo. Rozhodnutí měl na holi Jabůrek, jeho ostrý projektil ale orazítkoval jen tyč Mačkovy klece. O vítězi nakonec muselo rozhodnout až prodloužení, které ukrojilo pouhých dvanáct sekund, když se puku mezi kruhy zmocnil nepokrytý Michael Čejka a přesnou střelou pod horní tyč rozhodl zápas, dokonal hattrick a zároveň takřka pohřbil porubské naděje na případný postup do extraligy.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Byl to hokej, v němž na obou stranách vynikali gólmani. Nemyslím si, že Kladno bylo herně lepším týmem. Soupeře jsme přestříleli a občas se zdálo, že máme více ze hry, ale byli jsme neproduktivní v zakončení. Kluci dřeli, chtěli za každou cenu uspět, podařilo se jim smazat dvoubrankové manko, ale hned na začátku prodloužení jsme udělali chybu, kterou soupeř potrestal. Ani pro jeden tým tento výsledek moc neřeší, musíme se spíše už jen dívat na to, abychom zbylá utkání sehráli se ctí a dobře reprezentovali porubský hokej, protože extraligové týmy mají trumfy ve svých rukou.

Ivo Kindl (PZ Kladno): Myslím si, že to bylo velmi dobré a vyrovnané utkání, hrozně oceňuji náš týmový výkon. Nemáme v kádru žádné hvězdy, ale parta dělá ten tým a za dva body musím kluky pochválit. Jsme rádi, že se nikdo nezranil a utkání se odehrálo bez nějakých zákeřných zákroků. V první třetině jsme hráli hodně oslabení, ale kluci se kousli a tlak Poruby ustáli, pak jsme měli výborný nástup do třetí třetiny, ale udělali jsme nějaké chyby, které soupeř potrestal. Mrzí nás, že jsme ztratili dvoubrankový náskok, ale takový je hokej. Podobně jako Poruba necháváme hrát i mladší kluky ze staršího dorostu, aby věděli, co je v příští sezoně čeká.