Jednoznačná záležitost RT TORAXU, Slezané si odvezli desetibrankový příděl

25.11.2011, Gabriela Juříková

Starší dorostenci podruhé během dvou týdnů změřili síly se Slezanem Opava. Na první branku si tentokrát všichni museli počkat déle. Padla až v polovině první třetiny po spoustě neproměněných šancí. Brankostroj nastartoval kapitán RT TORAXU Jakub Kaleta a pak to šlo ráz naráz. Na deseti gólech v brance Kirschnera se podílel hattrikem Martin Csomor, čtyřmi přihrávkami Tomáš Rataj a premiérový gól v sezóně vsítil obránce Dalibor Soukal. Opavští korigovali výsledek jediným zásahem v začátku druhé třetiny. I když od druhé půli zápasu přidali na důrazu, Poruba byla jednoznačně lepší.

Liga staršího dorostu - 16.kolo pá 25.11.17:00
Hokejový klub Opava
10:1(4:0, 3:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 10. Kaleta (Havránek), 11. Csomor (Rataj), 14. Pobuta (Rataj), 16. Kropka (Kaifáš), 23. Csomor (Rataj, Sooukal), 23. Csomor (Rataj, Pobuta), 24. Pelech, 53. Soukal, 54. Havránek (Hradil, Balcar), 59. Hradil - 24. Boubeníček (Cios). Rozhodčí: Schmejkal - Vengřín, Jureček. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 10:1.
HC RT TORAX Poruba 2011: Maček (od 32. Mec) - Soukal, Vrána, Baca, Demel, Chamrád, Balcar, Juřík - Havránek, Wolný, Kaleta - Csomor, Pobuta, Rataj - Laryš, Smrčka, Holaň - Kaifáš, Kropka, Pelech.
Hokejový klub Opava: Kirschner - Hlaváček, Dziadkowiec, Slavík, Hon, Matušek, Volf - Humplík, Pražák, Hula, Hudeček, Boubeníček, Fnukal, Cios, Otipka, Horák, Machač, Vopálka.

Od počátku zápasu byli aktivnější domácí. Hrálo se převážně v obranném pásmu Opavy, jenže domácí gólová radost stále nepřicházela. Až v polovině úvodní třetiny se kvantita střelby zvýšila a po spoustě neproměněných šancí otevřel střeleckou listinu kapitán RT TORAXu Jakub Kaleta. Po skoro dvaceti sekundách vedla Poruba již 2:0. Při signalizovaném trestu pro hosty se z mezikruží trefil bekhendem Martin Csomor po bezvadné přihrávce Rataje zpoza branky.

Ve čtrnácté minutě akce stejná jako u druhého gólu se stejným nahrávačem. Střelcem na správném místě byl tentokrát Pavel Pobuta. Hosté ztráceli půdu pod nohama, což vyústilo ve čtvrtou branku v Kirschnerově kleci. Adam Kropka nikým neatakován v mezikruží párkrát pukem zamíchal a pak jej poslal brankáři mezi betony.

První třetina patřila domácím. Sice se na první gól nadřeli více než v prvním vzájemném duelu, ale pak se uklidnili a dali do pohody. Opavští se dostávali přes střední pásmo sporadicky. Domácího gólmana Mačka prověřili jen pár střelami. Prvně se pokoušel propašovat puk za brankovou čáru Humplík, pak i Cios a Macháč. Domácí brankář moc práce v první tercii neměl.

Minuta a půl na začátku druhé části zápasu stačila domácím k navýšení skóre o tři branky. 22:15 a po pokusech jako z kulometu se radoval Martin Csomor. 22:57 si v pravý čas najel před branku Martin Csomor a střelou pod horní tyč zkompletoval hattrick. Opava přidala na bruslení a důrazu. Brzy slavila úspěch. Puk doslova protlačila za brankovou čáru, byť si Maček tyč hájil, seč mohl. O gól se zasloužil Roman Boubeníček.

Ještě ve stejné minutě se prosadil v plné rychlosti a prudkou střelou Michal Pelech. To už RT TORAX vedl 7:1. V domácí bráně se vyměnili její strážci. Marka Mačka nahradil David Mec a hned byl v pohotovosti. Bubeníčkovu střelu vyrážečkou poslal do rohu a na konci druhé třetiny čelil nájezdu Fnukala s Boubeníčkem bez následků. Opavě se nedařilo, jako jediná měla v zápase přesilovky a ani jednu nevyužila. Ani nemohla, protože se hrálo převážně v její třetině.

Nejaktivnějším a nejlepším hráčem v zápase byl na straně Opavy Roman Boubeníček. Většina střel na domácí brankáře šla z jeho hole, ale nepadalo mu to tam. Zato domácím skóre naskakovalo. Premiérovou trefou v sezóně zvyšoval na 8:1 Dalibor Sooukal, když se proměnil v útočníka a hned po projetí modré pálil. Puk zaplachtil pod horní tyč a načechral síť. Na ledě se jiskřilo, opavští se snažili bojovat, ale když se už nadechovali a měli tlak na bránu, přišla rána v podobě gólu.

Na 9:1 zvyšoval po spolupráci s Hradilem a Balcarem Martin Havránek. Desítku mohli časoměřiči rozsvítit po individuální akci Tomáše Hradila, kterého nechala opavská obrana lehce projet až do předbrankového prostoru. Starší dorostenci RT TORAXu hráli celoplošný kombinační hokej, který se musel divákům líbit. Po této výhře nad Opavou 10:1 jsou ale pořád na druhém místě, protože Přerov doma rovněž zvítězil.

Další výsledky 16. kola Ligy st. dorostů - sk. Východ:

HK MD Šumperk – HC Orlová 6 : 2
HC Zubr Přerov – HC Uherské Hradiště 7 : 2
HC Frýdek-Místek – SK Karviná 7 : 1
SHKm G-mont Hodonín – LHK Jestřábi Prostějov 5 : 1

Petr Rambousek (RT TORAX Poruba): Věděli jsme, že je soupeř dobrý v bruslení a je nepříjemný. V prvních minutách nebyla z naší strany žádná střelba, jen rotace. Kluky jsme nabádali k větší aktivitě střelby a vyplatilo se to. Rychle jsme dali čtyři branky, kluci se uklidnili, dostali se do pohody, a i když musíme hrát v jiné sestavě, byli skvělí. V nezměněném složení hrál jen třetí útok, ostatní trojice hráli v jiné sestavě. Ale máme na všechny posty kvalitní hráče, obránci se zapojují do útoku, mají dobrou rozehrávku, dnes se jim zápas vydařil a podrželi nás hodně i gólmani.

Jakub Jelen (Slezan Opava): Jednoznačně vyhrálo lepší mužstvo s kvalitnějšími hráči. U nás je velký problém s hráči. Kvůli marodce nám chybí spousta hráčů a postrádáme dva tři kvalitní střelce, kteří by výsledky pozvedli. Hrajeme s tím, co máme. Na začátku sezóny jsme si vůbec nemysleli, že budeme tam, kde jsme a že budeme rádi za každý bod doma či venku.