Gólmani mladšího dorostu opět udrželi čistá konta a tým dovedli k sedmnácté výhře

12.12.2013, Gabriela Juříková

Svěřenci trenéra Smetáka před reprezentační a vánoční přestávkou sehráli poslední zápas před domácími tribunami. Na porubský led zavítalo Uherské Hradiště, šestý tým tabulky. Domácí si v první třetině vytvořili čtyř gólový náskok a v dalších dvou třetinách přidali po jedné přesné střele. Gólmani Matěj Remiáš a Kryštof Lamla se podělili v hlídání domácí svatyně a nedovolili soupeři skórovat. Mladší dorostenci RT TORAXu si připsali sedmnácté vítězství a vítězné tažení mohou dovršit v úplně posledním ligovém zápase tohoto roku v neděli 15. prosince na ledě Prostějova.

ELIOD liga mladšího dorostu - 17.kolo čt 12.12.18:00
HC Uherské Hradiště
6:0(4:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Timura (Dang, Vilček), 7. Konvička, 14. Holub, 16. Vospálek (Veselý), 22. Konečný (Vilček, Dang), 50. Dang, Jendruš. Rozhodčí: Golaň – Hořínek, Stanke. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 74. Průběh utkání: 6:0.
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš (33. Lamla) – Pažický, Herejk, Jendruš, Balcárek, Skokan, Prepsl, Prokeš – Konvička, Stach, Timura – Dang, Vilček, Konečný – Malát, Veselý, Vospálek – Klíma, Plachý, Holub
HC Uherské Hradiště: Huf – Dřímal, Kos, Pröschl, Hefka, Knápek, Omelka, Vítek, Vranec, Forman, Blažek, Šobáň, Kubeš, Dobiáš, Spálovský

Dang zavezl kotouč do pásma a snažil se přihrát Vilčkovi. Kotouč gólman Huf vyrazil před sebe, kde jej dobruslil Daniel Timura a druhou dorážkou dopravil do brány. Od první minuty domácí vedli 1:0. Jenže mohlo být brzy vyrovnáno, kdyby Šobáně nadvakrát Remiáš v pokleku nevychytal. V sedmé minutě Jakub Konvička po vjetí do útočné třetiny vyslal na Hufu kotouč švihem, který nestačil včas položit lapačku na beton, a když puk mezi nimi proklouzl vplul okolo tyče za brankovou čáru.

Uherské Hradiště si dokázalo vypracovat šance a prověřovalo Remiáše po každém přejetí čáry. Střelu Pröschla Plachý blokoval, Dřímal narazil na Holuba a Forman poslal kotouč jen k pravé porubské tyči. Nejblíže gólu byl Vítek, ale puk se odrazil od horní tyče. Hosté hráli druhou přesilovku a po tandemové souhře Šobáně s Blažkem měl Remiáš plné ruce práce a po střelbě Hefka domácí gólman hru raději přerušil. Matyáš Holub napadal hluboko ve třetině Hradiště a po čistém souboji získal puk, který vcelku hladce dopravil za nepřipraveného Hufa. 3:0 v oslabení.

Do přestávky RT TORAX své vedení navýšil. Milan Vospálek po vybídnutí Veselým skóroval střelou po ledě. Ve střílení gólů nepolevila Poruba ani v druhé části zápasu. Na konci druhé minuty si z hostující obranou pohráli Dang s Vilčkem a od zadního mantinelu odražený puk Ondřej Konečný švihem a ze střelecky těžkého úhlu poslal pod horní tyč. Uherské Hradiště na domácí ztrácelo již pět branek a s pokračujícím časem bylo znát, že vyrovnat nebude jednoduché.

Hosté nestačili bruslařsky ani hokejově. Kotouče jim od hokejek odskakovali, neuměli si poradit s hrou do těla, takže prohrávali většinu osobních soubojů. A když se dostali do útočné třetiny, stříleli z velké dálky, nikdo Remiášovi neclonit ani nedokázal být včas před brankou a případně dorážky. Blízko k překonání porubského brankáře měl v polovině zápasu Dobiáš, když mířil k vzdálenější tyči. Kotouč skončil na zadním mantinelu.

Uherské Hradiště nebylo sto překonat porubskou obrannou hradbu ani v přesilovce, kterou jim nabídl navrátilec z řad marodů Konvička. Více brankářské práce měl Huf. RT TORAX dobýval hostující bránu i po oslabení, ale Hradiště si už dokázalo předbrankový prostor lépe pohlídat a do druhé přestávky zabránilo Porubě navýšit vedení. Do třetí třetiny vstoupili oba celky se čtyřmi hráči v poli, neboť po ukončení prostřední části zápasu předvedl porubský Prokeš a hradecký Omelka pěstní souboj a dostali po dvou minutách.

Na úvod třetí tercie poslal Lamlovi, který se postavil do domácí svatyně v polovině utkání, pozdrav kapitán hostí Hefka. Jenže síla střely nebyla dost velká a kotouč se před Lamlu sotva doklouzal. Další střela přišla v oslabení od Dřímala. Poruba sehrála přesilovku laxně a dala prostor soupeři. Druhá přesilovka v poslední třetině domácím už gólově vyšla. Drželi soupeře ve třetině a Jendrušovu střílenou přihrávku přetavil v šestý gól Michal Dang, který v podstatě pálil do prázdné brány. Gólman Hef byl hodně vyjetý na pravé straně svatyně a neměl šanci se včas přesunout. Zbývajících deset minut se hrálo jen ve třetině Uherského Hradiště, ale pro nedůraz a nadměrném množství nahrávek se domácí už neprosadili a zápas skončil výhrou RT TORAXu 6:0.

Ostatní výsledky zápasů ELIOT ligy mladšího dorostu sk. Východ:

HC Orlová – HK Jestřábi Prostějov 3:4
HC Olomouc B – HK Šumperk 1:2
HK Nový Jičín – HC Kopřivnice/Rožnov 2:4
HK Kroměříž – HC Frýdek-Místek 5:3
SK Karviná – ženy – SK Karviná 3:4

Martin Smeták (RT TORAX Poruba): Hrálo se v podstatě na jednu branku, ale herní projev nebyl podle našich představ. Nebyli jsme dost důrazní, stále si dáváme před brankou nahrávky místo, abychom pálili z první. Nějaká kombinace tam byla, ale pořád to není ono. A v přesilovkách se hledáme snad už třetí zápas. Samozřejmě za body jsme rádi, ale potřebujeme, aby kluci více kombinovali, více stříleli a doráželi.

Jiří Novák (HC Uherské Hradiště): První třetina byla z naší strany špatná, prohrávali jsme 4:0. V přestávce jsme si řekli, co a jak a hra se vyrovnala. Porubští kluci jsou šikovní, víme, že chtějí postoupit do extraligy, takže bylo těžké se prosadit. Blahopřeji soupeři a přeji hodně štěstí v dalších bojích.