ELITE CUP! Dorostenci vstoupili do druhého turnajového víkendu vítězně

01.09.2023, Gabriela Juříková

Porubští dorostenci zahájili druhý turnajový ELITE cup v Salzburgu výhrou nad DVTK Jegesmedvék Akadémia. Na šesti gólech se významně podílel dvougólový Jan Ostřížek a tří bodový Tobias Vehovský (1+2). V sobotu se Moravcovi svěřenci střetnou s HK Nitra, v neděli s EC Red Bull Salzburg.

Přípravné zápasy dorostu - EC pá 1.9.18:00
DVTK Jegesmedvék Akadémia
1:6(0:2, 0:4, 1:0)
Branky a nahrávky: 47. Vörös (Czecze, Benedek L. Horváth) – 2. Ostřížek (Žídek, Šima), 12. Ignatenko (Krpec), 32. Ostřížek (T. Vehovský, S. Stasiuk), 32. Dietrich (Václavek, Bobok), 33. Skorochod (T. Vehovský), 37. T. Vehovský (Krpec, Korbel). Vyloučení: 5:4 . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 15. Střely na branku: 27:41 (7:11, 13:17, 7:13). Průběh utkání: 0:6, 1:6.
DVTK Jegesmedvék Akadémia: Veres-Fucsku Bence (37. Dezsö) – Kuznetsov, Mura, Palla, Punko, Czina, Horváth Benedek, Balog – Czecze, Trajcsik, Vörös – Burján, Kopytko, Besenyei – Farkas, Horváth Botond, Oláh
HC RT TORAX Poruba: Láryš – S. Stasiuk, Michalík, Korbel, Krpec, Kozák, Šima,Planka – Indrst, Janák, T. Vehovský – Bobok, Ignatěnko, Skorochod – Ostřížek, Stryczek, Žídek – Dietrich, Václavek

Do úvodního utkání vstoupili hosté ve velkém stylu. Už v čase 1:20 vedli gólem Jana Ostřížka. Domácí Jegesmedvék prověřil porubského gólmana Jana Láryše jen sedmi přesnými střelami. Porubané vyslali na soupeřovu bránu jedenáct střel a vytěžili z toho dva góly. Druhý namířil přesně do volného prostoru ve dvanácté minutě Mykola Ignatenko (úvodní foto).

Druhá třetina byla střelecky vyrovnaná. I díky nabídnutým dvěma přesilovkám, které Jegesmedvék neproměnil. RT TORAX těžil z dobré obrany a nepropustné zdi v podobě Jana Láryše a v druhé polovině třetiny hlavně z produktivity. Čtyřmi góly během pěti minut si vytvořil luxusní náskok 6:0. Svou druhou branku vsítil Jan Ostřížek na začátku 32. minuty, na jejím konci se prosadil Vít Dietrich. Minutu poté slavil dosažení branky Danyl Skorochod a na samém začátku sedmatřicáté minuty k dvěma nahrávkám přidal gólový zápis Tobiáš Vehovský. To už bylo na brankáře Veres-Fucsku Bence moc a propustil místo kolegovi Dezsö.

Po přestávce se dlouho nic zásadního nedělo. Až v sedmé minutě třetího dějství se měnil gólový stav. Henrik Zsigmond Vörös našel recept na odstranění Láryšova čistého konta. Pro Poruby ale bylo důležitější udržet gólový náskok a ve střelecké produktivitě jej ještě navýšit při třech početních výhodách. Jenže druhý maskovaný muž v domácí bráně byl neprůstřelný, takže utkání skončilo pro HC RT TORAX Poruba výhrou 6:1.

V sobotu 2. září od 17 hodin se porubští dorostenci střetnou s HK Nitra.