Dvakrát dotahovali, nakonec si z Olomouce vezli dva body po vyhraných nájezdech

26.11.2015, Gabriela Juříková

Předehrávané kolo NOEN Extraligy měli ve čtvrtek 26. listopadu v Olomouci starší dorostenci Poruby, kde ke konci první třetiny přišli o kapitána Maláta a v nabídnuté pětiminutové přesilovce, vylepšené dalším vyloučením Kohoutů do tří, branka přesto nepadla. Kolonky střelců se zaplnily až ve druhém dějství, kdy v jedné minutě šli domácí dvěma trefami do vedení, které hosté do druhé přestávky vymazali. Stejný scénář byl i ve třetí třetině, kdy se skóre posunulo po jedné brance na každé straně. V prodloužení olomoucké střelce vychytal Marcel Škoda, který zlikvidoval v utkání celkem 38 střel a i v nájezdech výrazně pomohl k zisku druhého bodu, když souboje s oběma nájezdníky vyhrál. Kdežto jeho protějšek dvakrát inkasoval. V sobotu od 13:30 budou porubští dorostenci bojovat o body s Havířovem.

NOEN extraliga staršího dorostu - 23.kolo čt 26.11.17:00
HC Olomouc
3:4sn(0:0, 2:2, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Zabloudil (Říčka, Cach), 26. Urban (Podlaha, Hajšman), 41. Zabloudil (Cach) – 31. Střondala (Žídek), 35. Krupa (Dang, Vospálek), 50. Irgl (Střondala), rozh. naj. Střondala. Rozhodčí: Koziol – Doleček, Novotná. Vyloučení: 3:5, navíc Husták (OLO)5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 41:27. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3.
HC Olomouc: Galuška – Murla, Štreit, Holiš, Rutar – Urban, Zabloudil, Husták, Bohanos, Podlaha, Beier, Pěcha, Skopal, Cach, Hajšman, Janečko, Říčka
HC RT TORAX Poruba: Škoda – Prepsl, Bijota, Prokeš, Skokan, Timura, Dobeš – Dang, Malát, Vospálek – Žídek, Střondala, Havránek – Klíma, Stach, Plachý – Irgl, Krupa, Holub – Voznička

Po prvotním tlaku hráli hosté v druhé minutě první třetiny oslabení, a i když Kohouti zamkli soupeře ve třetině, branku z mnoha střel nevytěžili. V pěti byli Porubští silnějším týmem a k brance neměl daleko Plachý. Gólman Galuška puk zachytil ze vzduchu. Domácím se naskytla další početní výhoda, ale Škoda si s lehkým nahozením Bohanose poradil. Po polovině úvodní třetiny neměl komu nahrát Havránek a tak vystřelil. Gólman Galuška sklapl betony včas. Na druhé straně čelil atakům Cacha a Říčky brankář Škoda. A jak měli hosté po přečkaných oslabeních mírnou herní převahu, tak ji postupem času ztráceli. Kohouti však své šance také pálili a promarnili.

Na delší dobu byla hra, čtyři minuty před koncem první dvacetiminutovky, přerušena kvůli hrubému faulu ve středu hřiště na kapitána Poruby Maláta, jenž zůstal na ledě otřesen a byl odnesen na nosítkách, posléze transportován do nemocnice na vyšetření. Domácí tak přišli o Hustáka, jenž dostal 5+do konce utkání. Pak se dostali Kohouti dokonce do tří, ale RT TORAX dvojnásobnou přesilovku nevyužil a po první třetině se hrálo bez gólu.

Střeleckou kolonku poprvé zaplnil Matěj Zabloudil, když po pár vteřinách využil olomouckou přesilovku. Po několika dorážkách dostal kotouč nad Škodovo rameno. Ještě v téže minutě, přesněji po 32 vteřinách, se domácí dostali do dvoubrankového vedení střelou Martina Urbana, jenž poslal kotouč mezi betony. Hosté byli zprvu zaskočeni, ale po závaru před Galuškou zametl puk do brány Vojtěch Střondala. V patnácté minutě druhého dějství bylo skóre srovnáno! Přesilovku využil i RT TORAX jmenovitě Miroslav Krupa, pro kterého to bylo první utkání po zranění. Po odražených dorážkách se k té finální domácí brankář již nedostal.

Poslední minuty před druhou přestávkou se hra přelévala od branky k brance, kdy si soupeři navzájem nenechávali příliš prostoru. Po výměně stran se Kohouti dostali podruhé do vedení druhou trefou Matěje Zabloudila, který puk namířil do odkrytého prostoru porubské brány. Domácí měli hru pod kontrolou, ale když nevyužili přesilovku, přečíslení dva na jednoho, kdy Škoda utěsnil skulinu právě včas, přišlo vyrovnání. Lukáš Irgl se protáhl po pravém křídle a puk nasměroval mezi betony.

Zbývajících deset minut třetí třetiny se soupeři snažili udržet nerozhodný stav. V případě porubského týmu to bylo hlavně na gólmanovi Škodovi, který čelil útočným choutkám olomouckých hráčů a připisoval si jen úspěšné zákroky. Porubští dotáhli utkání do prodloužení, v kterém je opět podržel gólman. RT TORAX na Galušku vystřeli jen dvakrát. Domácí tým nasměroval puk na bránu pětkrát.

Zápas tak dospěl do samostatných nájezdů, kdy Škoda nepustil za svá záda puky z hole Urbana ani Štreita, kdežto porubští Vojtěch Střondala a Milan Vospálek byli stoprocentní. K radosti ze zisku dvou moc cenných bodů se porubskému týmu přidala i radost z toho, že se nepotvrdilo vážnější zranění kapitána Davida Maláta a tým si jej vyzvedl z nemocnice. V sobotu se starší dorostenci pokusí získat body v souboji s Havířovem.