Dorostenci uhájili první příčku tabulky, zvítězili v Orlové 5:4

30.11.2008, Adam Bagar

Dorost, vyhřívající se na nejvyšší příčce ligové tabulky, zavítal na led Orlové, kde byl jasným favoritem. Hosté z Poruby se dostali do vedení v osmé minutě, kdy se trefil Jan Vícha. Ten se postaral také o druhou branku v síti Orlové, která padla až v úplném závěru první části. Rozhodujícím faktorem tohoto utkání byli gólmani. Zatímco hosté se mohli opřít o spolehlivého Konvičku, domácí gólman nebyl ve své kůži a pustil poněkud laciné branky. Do druhé části tak došlo na domácí straně ke změně gólmanů. Jenže hned po dvaadvaceti vteřinách lovil puk zpoza svých zad po trefě Petra Chaloupky. Domácí dokázali rychle reagovat snížením, ale tříbrankový náskok vrátil Porubě zpět Martin Blahuta. Jelikož i gólmanská dvojka Orlové nemohla mít čisté svědomí po dvou inkasovaných trefách, vrátil se do klece zpět Noga. Domácí snížili na dvě branky, ale Jakub Peslar opět navýšil vedení Poruby na 2:5. Zdálo se, že je o osudu utkání rozhodnuto, jenže Orlová snížila ve třetí třetině již na 4:5. Nakonec se hostům těsné vedení podařilo uhájit, a tak získávají do tabulky další dva body. Následující utkání sehrají svěřenci trenéra Vlka v pátek 5. prosince, kdy na porubský led přijede Kopřivnice.

- 23.kolo ne 30.11.13:30
HC Orlová
4:5(0:2, 2:3, 2:0)
Branky a nahrávky: 22. Celner (Plášek), 38. Horák (Kanaloš), 46. Kanáloš, 58. Plášek (Celner) - 8. Vícha (Němec), 20. Vícha (Dominec), 21. Chaloupka (Král), 31. Blahuta (Palkovič), 40. Peslar (Palkovič). Rozhodčí: Šeděnka - Bojda, Urbánek. Vyloučení: 5:5, navíc Jurko (ORL) 10 OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4, 2:5, 4:5.
HC Orlová: Noga (od 21. do 31. Waclawik) - Weisser A., Dusík, Maczurek, Ondrek, Weisser F., Matušinský, Mrozek, Foukal, Kanaloš, Szajter, Horák, Přívara, Majola, Divoký, Bazgier, Gorecký, Plášek, Jurko, Celner, Šustek.
HC RT TORAX Poruba 2011: Konvička - Lužný, Odsedek, Kupčík, Puškár, Svoboda, Zuzaník, Peslar - Král, Kofroň, Palkovič, Sochorek, Dominec, Blahuta, Chaloupka, Ganger, Vícha, Němec.