Gólový rozdíl hrozivý! Poruba zaspala prvních sedm minut

23.10.2015, Gabriela Juříková

NOEN extraliga staršího dorostu 15. kolem vstoupila do třetích vzájemných zápasů a HC RT TORAX Poruba se přesunul městskou dopravou do Multifunkční haly Ostravské arény, kde sehrál ostravské derby s HC Vítkovice Steel. Domácí si v prvních sedmi minutách vypracovali pětigólový náskok, který v průběhu dalších minut utkání jen navyšovali. Hosté korigovali stav pouze třikrát, když v osmé minutě snižoval Dang, ve čtrnácté Milan Vospálek, který pak nahrával v přesilovce, v závěru zápasu, na třetí porubskou branku Střondalovi. Domácí pak v poslední minutě deklasovali soupeře při jeho přesilovce dvěma trefami a vyhráli desetibrankovým rozdílem 13:3. Další kolo soutěže je na programu v sobotu 24. října a Porubští budou hostit Olomouc, která doma vyhrála nad Havířovem.

NOEN extraliga staršího dorostu - 15.kolo pá 23.10.17:00
HC Vítkovice Ridera
13:3(6:2, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Maxner (Šala, Veřmiřovský), 2. Kosina (Baláž), 4. Malík (Toman), 6. Richtár (Bernát), 7. Raška (Veřmiřovský, Toman), 16. Gřesík (Šala, Slíž), 24. Kosina (Baláž), 33. Kaláb (Maxner), 37. Franz (Bernát, Richtár), 38. Maxner (Slíž, Gřesík), 39. Kosina (Malík, Raška), 60. Šala (Gřesík), 60. Kosina (Raška) – 8. Dang (Malát, Žídek), 14. Vospálek (Balcárek, Holub), 56. Střondala (Vospálek, Dang). Rozhodčí: Mikula – Hlavatý, Konvička. Vyloučení: 5:5, navíc TS pro Porubu (neproměněno). Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. Diváci: 156. Střely na branku: 45:38. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 11:2, 11:3, 13:3.
HC Vítkovice Ridera: Daňa – Kaláb, Veřmiřovský, Ficek, Slíž, Stareček, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Bernát, Maxner, Šala, Baláž, Richtár, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman
HC RT TORAX Poruba: Bayer (40. Škoda) – Skokan, Dobeš, Balcárek, Prokeš, Bijota, Prepsl, Vondál – Holub, Havránek, Vospálek, Malát, Timura, Stach, Střondala, Žídek, Dlouhý, Dang, Klíma, Krupa, Irgl