Uherské Hradiště dvě třetiny odolávalo, Poruba o výhře rozhodla v posledním dějství

06.10.2013, Gabriela Juříková

Svěřenci trenéra Martina Smetáka v šestém kole ELIOD ligy mladšího dorostu skupiny Východ zajížděli na led předposledního Uherského Hradiště. Domácí odolávali až do patnácté minuty, kdy v přesilovce pěti proti třem otevřel střelecký účet Jakub Konvička, na třetí branku nahrál a vsítil i poslední šestý gól RT TORAXu. Ale nejdříve domácí před přestávkou vyrovnali a v dvaadvacáté minutě zápas obrátili ve svůj prospěch. Hosté však využili další přesilovku a v polovině utkání si vzali vedení zpět. Třetí dějství začalo brankou domácích na 2:3, pokračovalo dvěma brankami hostů a končilo hrou čtyř proti čtyřem, kdy Poruba šestým gólem potvrdila výhru 3:6. V dalším kole přivítají mladší dorostenci třetí tým tabulky Prostějov.

ELIOD liga mladšího dorostu - 6.kolo so 5.10.13:45
HC Uherské Hradiště
3:6(1:1, 1:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 20. Kočica, 22. Sedláček (Kykopal), 52. Kykopal – 15. Konvička (Žídek, Holub), 27. Vospálek, 32. Timura (Vilček, Konvička), 43. Dang (Vilček), 46. Vospálek (Veselý), 58. Konvička (Žídek, Stach). Rozhodčí: Kollár – Karpíšek, Polehňa. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5, 3:5, 3:6.
HC Uherské Hradiště: Huf – Dřímal, Kos, Sobáň, Marek, Kykopal, Kočica, Klauda, Omelka, Kovář, Krátký, Forman, Blažek, Sedláček, Vranec, Kubeš
HC RT TORAX Poruba 2011: Remiáš – Herejk, Pavelka, Prokeš, Jendruš, Balcárek, Pažický, Iwan – Konvička, Žídek, Stach, Konečný, Dang, Vilček, Timura, Malát, Veselý, Holub, Plachý, Vondál, Vospálek