Mladší dorostenci se dočkali vítězství, dobyli vsetínský Lapač

28.09.2012, Adam Bagar

Na pátý pokus to vyšlo. Mladší dorostenci vyšli v úvodních čtyřech kolech bodově naprázdno. Až sváteční výjezd na slavný vsetínský Lapač jim přinesl premiérové vítězství a s ním i první tři body. Poruba se dostala hned v úvodu utkání do vedení trefou Jana Bernáta, to navíc navýšil ve druhé třetině Marek Kovalski. Valaši snížili v přesilové hře, ale rozhodující trefu zaznamenal v závěrečné třetině Jakub Konvička. Vsetín už dokázal pouze snížit na konečných 2:3, k vyrovnání nevedla ani jeho závěrečná hra bez brankáře. Zásluhu na výhře měl i brankář Matyáš Daňa, jenž se blýskl 38 úspěšnými zákroky. V dalším kole zajíždí mladší dorostenci na led Hodonína.

ELIOD extraliga mladšího dorostu - 5.kolo pá 28.9.11:00
2:3(0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. Gharibyar (Kovář, Vojkůvka), 49. Riška (Fryšara) – 2. Bernát (Konečný), 22. Kovalski, 44. Konvička (Dohnal, Csabala). Rozhodčí: Škrobák M. – Laczko, Hlaváč. Vyloučení: 2:4, navíc Dlouhý (POR) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 40:34. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.
VHK ROBE Vsetín: Bechný – Gonos, Pisklák, Haničák, Vítek, Krůžela, Nadymáček – Fryšara, Čechmánek, Matocha, Vojkůvka, Klačánek, Kollár, Janošek, Riška, Kovář, Gharibyar.
HC RT TORAX Poruba 2011: Daňa – Bijota, Pažický, Boháč, Široký, Šípek, Dlouhý, Skokan – Bialoň, Dohnal, Csabala, Novák, Malát, Kovalski, Konečný, Veselý, Holub, Konvička, Bernát.