Závěr srpna v podobě hokejových svátků, před Vítkovicemi dorazí A-tým polské reprezentace!

René Chyla, 09.08.2016
Zápasy s polskou dvacítkou se staly již tradičním zpestřením hokejové přípravy porubských hokejistů, ale aby do RT TORAX ARENY zavítalo mužstvo, kterému jen o vlásek unikl postup do elitní skupiny mistrovství světa? Tak přesně takový husarský kousek se povedl vedení druholigového klubu HC RT TORAX Poruba 2011, jehož hokejisté se s A-týmem polské reprezentace střetnou v pátek 26. srpna! Start zápasu, v němž můžete zhlédnout naprostou špičku našich severních sousedů, je naplánován na 18:00.

Z Litvínova do Poruby

Porubští borci ovšem nebudou jediní z České republiky, s kým se polská seniorská hokejová reprezentace střetne. O den dříve totiž svěřenci Jacka Plachty odehrají zápas na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově proti domácí Vervě. Zatímco na severu Čech se bude hrát od půl šesté, úvodní buly v RT TORAX ARENĚ bude vhozeno až v 18 hodin.

Každoroční boj o postup

Polský hokej je na vzestupu a v posledních letech neustále bojuje o postup do elitní šestnáctky zemí. V tomto roce měli Poláci dokonce výraznou podporu domácího publika, jelikož mistrovství světa divize 1 skupiny A hostily nedaleké Katovice ve své legendární hale Spodek. I přes oporu domácích fanoušků se jim ale nepodařilo postoupit, jelikož zpackali utkání s Jižní Koreou a Itálií, které se nakonec stalo Polákům osudným. Italové sice nastřádali stejný počet bodů, postup jim ale zajistil právě vzájemný zápas, v němž Jižané zvítězili 3:1. Našim severním sousedům nepomohl ani fakt, že zdolali postoupivší Slovince (4:1), Rakušany (1:0) i Korejce (10:4).

Na jaká jména se můžete těšit?

Do Ostravy by měl zavítat například nejlepší střelec Mistrovství světa divize 1 skupiny A v Katovicích Tomasz Malasinski, nejlepší nahrávač Krzysztof Zapala či hokejista známý porubským fanouškům z loňské sezony Aron Chmielewski. Chybět by neměli ani Bartlomiej Pociecha, který hned v první sezoně novodobé historie Poruby nastoupil za ostravský tým proti Novému Jičínu (5:6), či nespočet hráčů z mistrovského Krakova nebo vicemistrovského GKS Tychy.