Základní části mládežnických soutěží se blíží do finále. Jak na tom jsou Porubští?

David Kubatík, 24.11.2017
Zatímco oba mužské týmy mají své soutěže odehrané sotva v polovině, základní části soutěží porubských mládežníků se už pomalu blíží do finále. V tomto souhrnném článku se nyní podíváme na to, jak na tom jednotlivé týmy porubské mládeže jsou a co je čeká v dnech a týdnech následujících.

Starší dorost: Regionální liga staršího dorostu

Starším dorostencům se ve skupině „G“ regionální ligy opravdu daří. Před posledním kolem, které odehrají v domácí RT TORAX ARENĚ už tuto sobotu proti týmu Orlové totiž vedou. Skončit mohou nejhůře druzí, a to za předpokladu, že by nezískali ani bod a tříbodovým vítězstvím je přeskočil tým Šumperku.

Ať tak či onak, tým starších dorostenců má díky svým skvělým výkonům předváděným po celou sezónu zajištěn postup do nástavbové skupiny „M“. Do té postupují první čtyři týmy skupiny „G“, a také první čtyři týmy skupiny „H“.

Skupina „M“ se následně hraje čtyřkolově systémem každý s každým. Porubské hráče tedy čeká dalších osmadvacet zápasů. Pokud by se jim tuto skupinu podařilo vyhrát, dostali by už možnost bojovat o extraligu staršího dorostu (ELSD).

Mladší dorost „A“: ELIOD extraliga mladšího dorostu

To naše extraligové mladší dorostence čekají úplně jiné starosti. Po odehraných šestnácti z celkových osmnácti zápasů mají na svém kontě pouhých šest bodů a čekají je tak tuhé boje o záchranu nejvyšší soutěže.

Jelikož dokázali extraligoví mladší dorostenci v základní části zatím porazit pouze celky Warrioru Brno a Vsetína, zahrají si tzv. skupinu E sdružující celky umístěné na pátém až desátém místě tabulky skupiny Východ. V té se všechny celky střetnou čtyřkolově systémem každý s každým.

Do skupiny „E“ se započítávají všechny body dosažené v základní skupině. Kvůli této skutečnosti by bylo záhodno vytěžit z posledních dvou zápasů co nejvyšší počet bodů. To však pro porubské mladíky nebude vůbec jednoduché. Čekají je totiž více než obtížní soupeři – Zlín a Třinec.

I když se pro Porubské zatím nic nevyvíjí dobře, neznamená to, že by v dáli nebylo žádné světélko na konci tunelu znamenající záchranu nepovedené sezóny. Celkový vítěz skupiny „E“ totiž automaticky postupuje do 3. části - „Play-off o účast na závěrečném turnaji“ELIOD EXTRALIGY. Naopak, tým, který skončí poslední automaticky sestupuje o soutěž níž, tedy do Regionální ligy mladšího dorostu (RLMD).

Mladší dorost „B“: Regionální liga mladšího dorostu

Ani pro mladší dorostence hrající nižší soutěž se sezóna nevyvíjí příliš pozitivně. Do konce šestnácti zápasové základní části skupiny „I“ jim zbývá odehrát mače pouze dva. S jedenácti body na kontě jim aktuálně patří sedmé místo z devíti. A bohužel, ani při dvou potenciálních výhrách se už nemohou posunout nahoru. Naopak mohou být ještě přeskočeni týmem Orlové, který má navíc ještě jeden zápas k dobru. K tomu je třeba dodat, že tyto dva poslední zápasy odehrají se dvěma dosavadními nejlepšími týmy soutěže – druhým „B“ týmem Vítkovické Ridery a lídrem soutěže z Opavy.

Ať už to v základní části dopadne, jak chce, jedno je jisté. Porubští mladíci si zahrají skupinu „S“ o umístění. V té se potkají se všemi týmy, které po základní části obsadí šesté až deváté místo. K těm se poté ještě přidají shodně umístěné týmy z vedlejší skupiny „J“. Skupina se odehraje dvoukolově systémem každý s každým. Dohromady tedy čtrnáct kol.

Jelikož se do této skupiny přičítají všechny body získané v základní části, bylo by záhodno, aby porubští mladíci v posledních dvou zápasech nic nevypustili a pokusili se i s těmito nesmírně silnými soupeři uhrát alespoň nějaký ten bod.

Článek bude postupně aktualizován.