V sobotu už v Porubě! Jak se dařilo porubským dorostencům v azylu v Kravařích?

Gabriela Juříková, 16.11.2023
Bezmála čtrnáctidenní extraligový zápasový půst je minulostí! A porubští dorostenci se navíc těší i na návrat na porubský led. Tréninková hala RT TORAX ARENY je už totiž připravena na opravdu, ale opravdu, DOMÁCÍ zápasy.

Po čtvrtečním utkání na ledě Přerova svěřenci trenéra Davida Moravce otevřou v sobotu 18. listopadu třetí kolo vzájemných střetnutí domácím zápasem se Zlínem. Jak si dorostenci HC RT TORAX Poruba po šestnácti zápasech, kdy „domácí“ mače odehráli v Buly Aréně v Kravařích, stojí v tabulce a dalších statistických parametrech?

S pěti výhrami, z toho jedna za dva body, dvěma prohrami za bod a devíti zápasy bez výhry jsou Porubané s šestnácti body na osmém místě. A přestože je záporné skóre trochu negativní, když se ale podíváme na všechny týmy (a budeme věřit, že je tabulka na hokej.cz aspoň v tomto relevantní) má porubský tým ve skupině B pátou nejlepší obranu. Za Pardubicemi, Třincem, Hradcem Králové a Vítkovicemi.

Podíváme-li se na druhou skupinu, je Sparta se stejným počtem bodů na předposledním místě s hodně záporným skóre 41:65!!!

Zápasové statistiky si Porubané vylepšili v posledních čtyřech zápasech před reprezentační přestávkou. Olomouc porazili 4:1, v Třinci brali bod po prohře 3:4 v prodloužení, s Hradcem Králové vyhráli po samostatných nájezdech 4:3 a ve Vítkovicích prohráli v prodloužení 1:2.

Individuální statistiky

Kanadské bodování vede s 12 body Jan Ostřížek, který je navíc se 7 góly i velitelem porubských střelců a v tabulce celé skupiny B mu patří 27. místo, resp. 20. mezi střelci. Stejný počet bodů má na kontě i Daniil Skorochod, ale ten více nahrává. Je autorem 8 asistencí a patří mu 33. pozice všech hráčů východní skupiny, resp. 26. mezi nahrávači.
Po Ostřížkovi se střelecky nejčastěji prosazuje Mykola Ignatěnko, na kontě má 5 gólů a na dva nahrál. Skorochodovu vedoucí pozici elitního nahrávače ohrožuje se 7 asistencemi Leon Stryczek a k tomu 3 góly vsítil.

Z obráců je na nejvyšším řádku statistik díky 6 asistencím Semen Stasjuk, jenž je také s 22 minutami nejtrestanějším porubským hráčem. Ovšem v sekci +/- je v plusu jeden bod. Gólově se v 16 zápasech prosadil dvakrát Adam Korbel, jenže ve statistice +/- má -11, což je zapříčiněno zřejmě jeho vytížeností v oslabeních. Dva góly má na kontě i Mateusz Majkovský, jenž nastoupil „jen“ do 10 zápasů. Oba shodně také na dvě branky nahrávali.

Brankářskou dvojici tvoří Petr Bernard a Jan Láryš, jehož si trenéři reprezentace U16 už několikrát vybrali na srazy a přátelská utkání. V reprezentační přestávce se z pozice náhradníka nakonec objevil mezi tyčemi proti Slovensku a v Kravařích pomohl k výhře 5:1.
Ale zpět k týmovým číslům!
Petr Bernard nastoupil v pěti zápasech a v odchytaných 272 minutách pustil ze 171 střel jen 16 kotoučů. Prozatím je jeho úspěšnost na čísle 90,64% .
Jan Láryš je pochopitelně více vytížený a zasáhl do celkem 12 utkání. V 631 odchytaných minutách na něj šlo 370 střel a jen 29 mu prošlo do brankové sítě. Na kontě má jednu vychytanou nulu a 92,16% úspěšnost.

Do konce základní části soutěže čeká svěřence trenéra Moravce ještě jedenáct utkání (17. kolo, utkání s Pardubicemi, se mělo odehrát v úterý 14. listopadu, bylo ale přeloženo na 12. prosince), ve kterých se pokusí dosáhnout na pátou příčku zajišťující playoff. Od soboty 18. listopadu již doma v Porubě!