Starší Přípravka: Bronz z mezinárodního turnaje v Uherském Ostrohu

Romana Opatová, 22.09.2019
Hráči ročníku 2009 absolvovali v neděli 15. září v Uherském Ostrohu jednodenní turnaj s trojnásobnou zahraniční účastí. V turnaji si změřilo své síly celkem pět týmů. Porubští hráči obsadili velmi pěkné 3. místo.

V turnaji mužstva hrála v režimu „každý s každým“. Některé zápasy sehráli svěřenci trenéra Jiřího Trembáče na výbornou, některé – jak to ve sportu chodí, se jim podařily méně. RT TORAX se postupně utkal se slovenským výběrem Slovak Vampiers, dalším slovenským týmem Slovan Bratislava, domácím mužstvem Hokej Uherský Ostroh a na závěr s chorvatským KHL Zagreb. Právě s tímto soupeřem se porubští hoši potkali v přímém souboji o třetí příčku turnaje.
Celkově turnaj vyhrál slovenský výběr Slovak Vampiers, druhé místo obsadil domácí tým Uherský Ostroh, třetí místo HC RT TORAX Poruba, čtvrté KHL Zagreb a páté Slovan Bratislava.

A jak hodnotí výkon mužstva trenér Jiří Trembáč?
Jsem rád, že jsme tento turnaj absolvovali, jelikož jsme se potkali se soupeři, s kterými se nemůžeme poměřit v naší soutěži a pro naše kluky jsou to zase nové zážitky a zkušenosti. Co se týče celkového umístění, tak 3. místo je z naše pohledu úspěch a věřím, že pro hráče toto umístění poslouží jako motivace do další “práce”.