Sareza jede do Boleslavi, kterou povede nový kouč

Jan Škarpa, 20.10.2006
Po domácí porážce od Třebíče má šanci Sarezy získat zpět ztracené body na ledě jednoho z favoritů soutěže – Mladé Boleslavi. Boleslavským se vstup do soutěže příliš nevyvedl, 22 bodů stačí pouze na pátou příčku, která se aspirantovi na postup vůbec nelíbí. V průběhu týdne tým opustil trenér Jan Neliba, kterého nahradil ještě donedávna havířovský Jiří Režnar. Utkání je na programu v sobotu 20. října od 17:00. Odkaz na online přenos naleznete na našich stránkách.

Základní info

Vstup do soutěže si Mladá Boleslav představovala určitě zcela jinak. V zahajovacím utkání podlehl náš nejbližší soupeř doma Ústí v gólové přestřelce 6:8, poté sice vyhrál v Kadani, aby v dalším domácím zápase nenašel recept na Hradec Králové. Prvního domácího vítězství se tak příznivci adepta na postup dočkali v pátém kole, kdy Mladá Boleslav porazila Havířov.

Vítězství nad Havířovem má dozajista symbolickou povahu, neboť po nepříznivém začátku od Panterů odešel v průběhu jejich trenér Jiří Režnar. Neuspokojivé výkony Mladé Boleslavi naopak vyvrcholily odchodem zkušeného Jana Neliby, kterého vystřídal právě exhavířovský lodivod.

Mladá Boleslav se spoléhá v bráně na výkony Filipa Šindeláře a Michala Maříka, kteří se celkem pravidelně v brankovišti střídají. Nejproduktivnějším obráncem týmu a zároveň nejlépe střílejícím bekem je Richard Bauer se šesti body za 4 góly a 2 asistence, v útoku se nejvíce bodově daří Jiřímu Kadlecovi a Petru Beckovi, kteří nasbírali 10 bodů. První jmenovaný je nejlepším střelcem týmu se 6 góly, Beck naopak nasbíral největší počet asistencí – celkem devětkrát našel své spoluhráče v gólové pozici.

Poslední kolo obou týmů

BK Mladá Boleslav

13. kolo: HC OLOMOUC – BK Mladá Boleslav 1:4
Branky a nahrávky: 22. Smejkal - 21. Výborný (Ťupa, Koláček), 25. Nouza (Zdráhal, Ťupa), 47. Paroulek (Hlouch), 54. Kadlec (Koláček, Sýkora).
více o zápase

HC Sareza Ostrava

13. kolo: HC Sareza Ostrava – HS Třebíč 0:2
Branky a nahrávky: 41. Oliva (Hrbáček), 48. Zahradník (Šefčík, Látal).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v 13. kole

Mladá Boleslav: Šindelář - Kolda, Bauer - Výborný, Všetečka - Majeský, Ťupa - Štrach - Beck, Sýkora, Jeslínek- Gombár, Zdráhal, Nouza - L. Krupka, Houch, Paroulek - Kadlec, Koláček, M. Krupka.

Sareza Ostrava: Čech - Holík, Rimmel, Ovšák, Vnenk, Brincko, Tesařík, D. Mocek, Dresler - Šebesta, Sochorek, Baranyk - Boháč, Holuša, Bokroš - Janečka, Pavlačka, Klimek - Gelačák, Tomášek, Dušek

Statistiky soupeřů

MLADÁ BOLESLAV SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
5. místo (22 bodů) 7. místo (16 bodů)
SKÓRE
BILANCE
7 – 0 – 1 – 4 6 – 0 – 1 – 6
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
4:1 (Olomouc, Havlíčkův Brod) / 1:4 (Hradec, Jihlava) 5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Jiří Kadlec 10 (6+4) Dalibor Sochorek 8 (2+6)
STŘELEC
Jiří Kadlec 6 Pavel Šebesta, Milan Baranyk, Michal Holuša všichni 4
NAHRÁVAČ
Patrik Beck 9 Dalibor Sochorek 6
NEJLEPŠÍ V +/-
Ladislav Kolda +5 Pavel Šebesta, Jan Dresler oba +2
NEJTRESTANĚJŠÍ
Václav Drábek 22 Lukáš Bokroš 35
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Filip Šindelář 90,61% Jakub Čech 95,31%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Filip Šindelář 1,98 Jakub Čech 1,79

MLADÁ BOLESLAV SAREZA OSTRAVA

Z historie boleslavského hokeje

Počátky Bruslařského klubu spadají do roku 1908, ale první hokejisté Mladé Boleslavi nastoupili na led až roku 1922. Tým se ve 30. letech minulého století probojoval do nejvyšší české soutěže, které tehdy suverénně dominovalo pražské LTC. Slibný rozjezd mančaftu ukončila válka a následovala dlouhá léta strávena ve druhé či nižší lize. Návrat ke staré slávě zaznamenala v sezóně 2002/2003, kdy se navrátila do I.ligy a společně s jinými patří ke každoročně horkým favoritům boje.

V minulé sezóně byli „bruslaři“ velice blízko k postupu do baráže. Vstup do finále se Mladé Boleslavi povedl náramně vyhrála v Ústí 6:0. Následovaly však 3 prohry o dva góly a ač měly oba celky vyrovnanou gólovou bilanci (9:9), prohrála Boleslav finále v poměru 1:3.