Rozhodnuto! Model druhé ligy se nemění, Poruba se bude nově střetávat s SK Karvinou

Redakce, 16.06.2014
Po dlouhém čekání se konečně vyjasnila situace okolo modelu druhé ligy, který se v následující sezoně 2014/15 prakticky nezmění. Východní skupina bude mít znovu dvanáct účastníků, kteří se v základní části střetnou čtyřkolově systémem každý s každým. Po postupu Prostějova do první ligy se mělo na východě hrát s lichým počtem účastníků, na poslední chvíli ale bylo osloveno karvinské SK, které se tak po několika sezonách znovu připojí do rodiny druholigových celků. Porubští fanoušci se tak mohou těšit na nového a především zajímavého protivníka. Úvodní zápasy nového ročníku jsou na programu už ve středu 17. září!

Po květnovém aktivu viselo nad novou sezonou třetí nejvyšší soutěže stále mnoho otazníků. Především nad východní skupinou, v níž měly dva celky problémy s plněním závazků. V soutěži se ale nakonec představí. "Valašské Meziříčí i Orlová byly podmínečně přijaty," potvrzuje pro server hokej.cz řídící pracovník druhé ligy Vladimír Schiefner. Už v baráži opustili východní skupinu prostějovští Jestřábi, kteří si zaslouženě vybojovali postup do vyšší soutěže. A aby na východě zůstal zachován sudý počet dvanácti účastníků, oslovil Český svaz ledního hokeje kluby z krajských soutěží.

Uničov, který neuspěl v baráži s Valašským Meziříčím, sice ještě volnou druholigovou vstupenku odmítl, ale SK Karviná už na nabídku bleskově kývla. "Mohu potvrdit, že SK Karviná bude v příštím ročníku druhé ligy startovat, už v pátek podala přihlášku do soutěže a zaslala startovné," hlásí Vladimír Schiefner s tím, že klub nemá absolutně nic společného s Baníkem, který vloni i s velkými dluhy zmizel z hokejové mapy. Na druholigovou scénu se naopak vrací SK, které se s porubskými hokejisty střetne minimálně čtyřikrát, z toho dvakrát se představí na ostravském ledě haly Sareza.

Úvodní kolo je na programu ve středu 17. září, přesný los ale zatím není znám, přineseme jej později. Zásadní změnou je pak zrušení baráží. V praxi to znamená, že poslední tým skupiny spadne rovnou do krajského přeboru. Naopak vítěz musí podstoupit kvalifikaci. Do první ligy totiž navzdory původním předpokladům postoupí pouze jeden tým třetí nejvyšší soutěže. Mírnou novinku přinesou i tradičně dramatické vyřazovací boje, do nichž smí zasáhnout pouze hokejisté, kteří v základní části sehráli minimálně padesát procent zápasů. To je při počtu 44 střetnutí minimálně 22 klání.

SLOŽENÍ SKUPINY B DRUHÉ LIGY V SEZONĚ 2014-15:

HC Frýdek-Místek, HC Lvi Břeclav, HC Slezan Opava, HC Bobři Valašské Meziříčí, VHK Vsetín, VSK Technika Brno, HC Nový Jičín, HC RT TORAX Poruba 2011, SHK Hodonín, HC Orlová, HC ZUBR Přerov, SK Karviná