Přípravný program pokračuje, Poruba se představí v Novém Jičíně

Adam Bagar, 27.08.2012
Porubu čeká již třetí venkovní utkání v řadě. V předchozích dvou případech byla úspěšná a dokázala stoprocentně uspět ve Frýdku-Místku. Předtím navíc vysoko zdolala Opavu a již tři zápasy nepoznala hořkost porážky. Tentokrát změří svěřenci trenérského dua Aleš Tomášek – Martin Smeták síly s Novým Jičínem, který naposledy inkasoval v Opavě dvanáct gólů. Ovšem v loňském ročníku nedokázal RT TORAX najít na úterního soupeře recept a podlehl mu ve všech čtyřech vzájemných utkáních. Střetnutí je na programu v úterý 28. srpna od 18:00 a sledovat jej můžete samozřejmě tradičně prostřednictvím tradičního textového online přenosu.

Stejně jako všechny ostatní celky II. hokejové ligy prošel i Nový Jičín přes léto určitými změnami. Z hostování ve Frýdku-Místku se vrací Martin Kabeláč. Dres Gedosu by měl opět hájit také obránce Přemysl Vašut, jenž působil ve Valašském Meziříčí. Největší posilou a lákadlem pro diváky je zajisté příchod karvinského Marka Ivana.

V Novém Jičíně se pravděpodobně usadí také vytáhlý obránce Jan Fišera. Hlavním trenérem týmu je pak nově Kamil Glabazňa, jenž v této roli střídá Davida Handla. Gedos na úvod přípravy zdolal na svém ledě Frýdek-Místek 5:2. Další dva duely ovšem na cizích kluzištích nedopadly pro úterního porubského soupeře dle představ.

Nový Jičín totiž inkasoval ve Vsetíně a Opavě celkem devatenáct gólů. Z Lapače odjížděl se sedmi inkasovanými brankami a porážkou 3:7. Na ledě opavského Slezanu dokonce obdržel rovný tucet gólů a odjížděl s vysokou prohrou 2:12. „Byla to z naší strany velká ostuda, s hokejem to nemělo nic společného,“ řekl Glabazňa po utkání pro klubové stránky Nového Jičína.

Naopak RT TORAX je na vítězné vlně a dokázal již třikrát v řadě zvítězit. Po turnajovém vítězství 6:2 nad Opavou přišly dvě výhry také na ledě Frýdku-Místku. Nejprve Porubští zvítězili po dvou trefách Martina Bučka 4:2 a následně dokonce 5:1, když se hattrickem blýskl Luděk Krayzel.

Sestava Nového Jičína v posledním utkání: Kozák (36. Gebauer) – Chvostek, Vašut, Hruška, Gulda, Pelikán, Fišera – Kabeláč, Martiník, Macháček – Brynecký, Tomášek, Skaloš – Uhlár, Martinčík, Štěpják – Skyba, Hamrozi.

Sestava Poruby v posledním utkání: Rudl – Hruzík, Zientek, Šindelář, Axman, Prokop, Mládenka, Spusta – Krayzel, Holuša, Pavlačka, Vaněk, Buček, Vidlák, Seidler, Zuber, Šimkovič, Galajda, Sedlář.

Rozpis přípravných utkání 2012/2013
Havířov – Poruba7:2