Příprava pokračuje domácím soubojem s polskou reprezentační dvacítkou

Adam Bagar, 22.08.2011
Již páté přípravné střetnutí má před sebou A - tým HC RT TORAX Poruba 2011. Tentokrát změří síly s poněkud netradičním cizokrajným soupeřem. Na porubský Zimní stadion přijede reprezentace Polska do 20 let. Výběr trenéra Jana Vavrečky si tak může po předešlých dvou venkovních porážkách opět spravit chuť. Utkání je na programu v úterý 23. srpna od tradičních 18:00. Vstupné je na všechny zápasy v přípravě stejné a pro všechny jednotné, tj. 20 Kč. Pokud se nemůžete přijít podívat na mezinárodní konfrontaci osobně, můžete zápas sledovat alespoň prostřednictvím online přenosu, ve kterém přineseme nejdůležitější momenty. Přijďte povzbudit domácí borce!

Když se řekne polská reprezentační dvacítka, tak si asi příliš informací nevybavíme. Úterní porubský soupeř je účastníkem Divize I světového šampionátu. Skupina B se právě i za účasti domácího týmu letos v prosinci uskuteční v Polsku, konkrétně na jihu, kousek od českých hranic, ve městě Tychy.

Přitom ještě v sezóně 2010/2011 byla polská juniorská reprezentace k vidění až v Divizi II. Na šampionátu v Rumunsku však všechna svá utkání zvládla s bravurou. Vítězství 8:1 nad domácími Rumuny, 10:3 nad Koreou, 20:0 nad Čínou, 14:0 nad Austrálií a 9:6 nad Maďarskem jsou toho jasným důkazem.

V těchto dnech se svěřenci trenéra Jarosława Morawieckeho připravují v nedalekém městě Sosnowiec. Na soustředění v období 20. - 30. srpna, jehož součástí je i několik přípravných mačů, byli povoláni následující hráči:

Mrugała Sebastian, Gaczoł Dariusz, Gacek Łukasz, Zarotyński Damian, Kapica Daniel, Ryszkaniec Mariusz, Nalewajka Łukasz, Skrabalak Mateusz, Mienkinia Filip, Lehmann Oskar, Pesta Filip, Kran Damian, Szaniawski Karol, Szacel Kevin, Huzarski Piotr, Sznotala Łukasz, Ciura Bartosz, Pawlik Kamil, Kalinowski Kamil, Kalinowski Michał, Baca Sebastian.

Porubští mají za sebou již čtyři přípravná utkání, v nich podlehli postupně Opavě, Havířovu a opět Opavě, zdolat dokázali pouze na svém ledě hokejisty Karviné. V kádru trenérského dua Vavrečka – Hinner je nadále okolo třiceti hráčů, a tak porubský lodivod jim všem musí dávat příležitost předvést své umění. V posledním střenutí RT TORAX 2011 nastoupil v následující sestavě:

Gleich Michal (45. Rudl Robert) - Vajda David, Vnenk Lukáš, Šindelář Jiří, Piskura Ondrej, Mládenka Tomáš, Poláček Michal, Ferenc Martin – Šebesta Pavel, Zdráhal Pavel, Galgonek Michal, Badžo Marek, Zuber Vlastimil, Vajda Radovan, Řezáč Petr, Bartošek Michal, Kalina Mario, Chaloupka Jan, Motyka Adam.