Porubu čeká v Karviné předposlední přípravné utkání

Adam Bagar, 29.08.2011
A - tým HC RT TORAX Poruba 2011 má za sebou pět přípravných duelů. K šestému zajíždí na ledovou plochu týmu s novým názvem HC Plus Oil Karviná. Oba soupeři se již spolu utkali téměř před třemi týdny a Porubští tehdy zvítězili 4:3 po nájezdech. Jak dopadne jejich vzájemný mač tentokrát? To se dozvíme po skončení utkání, které je na programu 30. srpna od 18:00 na Zimním stadionu v Karviné. Přijeďte povzbudit porubské borce v honbě za dalšími pomyslnými body. Poslední přípravný duel pak sehraje výběr trenérů Vavrečky a Hinnera ve čtvrtek s Havířovem.

Základní informace

Svěřenci trenéra Aleše Flašara vystupovali v sezóně 2010/2011 pod názvem HC Plus Oil Orlová. Místní klub se však rozhodl předat druholigová práva nedaleké Karviné, z čehož vznikl nový název HC Plus Oil Karviná. Fanouškům Orlové tak zbyly jenom oči pro pláč a krajský přebor, naopak fanoušci Karviné rázem nebudou chodit na zápasy krajského přeboru, nýbrž na druhou hokejovou ligu.

Nové webové stránky úterního soupeře Poruby ještě stále nejsou hotovy, a tak prozatím jsou novinky z tohoto prakticky nově vzniklého celku téměř nulové. Dle dostupných informací prozatím podlehli RT TORAXu 3:4 po nájezdech, stejným způsobem podlehli na svém ledě Frýdku – Místku 1:2 a zdolali juniory Vítkovic 4:2.

Omlazená sestava RT TORAX Poruba 2011 v úvodním utkání sezóny podlehla Opavě 0:1. Poté Porubští přivítali tým HC Plus Oil Karviná a zvítězili již s výrazně silnější sestavou 4:3 po nájezdech. Následně podlehli v Kravařích Opavě 2:5 a na pomyslné body nedosáhli ani na půdě Havířova. Deset minut před koncem sice ještě svěřenci trenérů Vavrečky a Hinnera drželi nadějný výsledek 1:1, ale nakonec soupeři podlehli 1:4. V posledním vystoupení rozstříleli polskou dvacítku 8:1.

Nedávné vzájemné střetnutí obou celků

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Plus Oil Karviná 4 : 3 sn. (2:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky:
6. Pavlačka (Piskura), 16. Badžo (Šebesta), 31. Vajda D. (Šebesta), rozhodující sam. náj. Šebesta - 20. Luka (Mikšan), 50. Škatula (Hegegy, Blatoň), 58. Novák (Tomis, Holuša).
Rozhodčí: Mrkva – Tuizal, Řezáč.
Vyloučení: 5:11, navíc Piskura (POR) a Buček (KAR) 5 min. + OK.
Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Diváci: 519.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

HC Plus Oil Karviná: Žídek - Sznapka, Javín, Luka, Moravec, Samiec, Štefanka, Matušinský, Studený, Ivan, Buček, Galvas, Tomis, Novák, Holuša, Rosůlek, Hegedi, Urbánek, Škatula, Blatoň, Čiuda.

HC RT TORAX Poruba 2011: Rudl (od 41. Válek) - Vajda D., Vnenk, Wolf, Piskura, Šindelář, Mintěl, Golab - Šebesta, Kotásek, Matějný, Zdráhal, Pavlačka, Galgonek, Kalina, Badžo, Chaloupka, Vajda R., Hrubý, Bartošek..

Poslední přípravné utkání A - týmu

01.09. 18:00 HC RT TORAX Poruba - AZ Havířov 2010