Po bronzu mají mladší dorostenci další medaili, na turnaji v Karviné získali zlato

Gabriela Juříková, 01.09.2013
Když získali z velmi kvalitně obsazeného turnaje IS SPORTS Cupu bronz, stali se velkým překvapením. A když se svěřenci trenéra Martina Smetáka zúčastnili XVII. ročníku mezinárodního Turnaje nadějí v Karviné, odvezli si kov nejcennější. Ve skupině hráli s polskou Osvětimí a karvinskými ženami, a protože z obou zápasů vyšli vítězně, tak v sobotu 31. srpna hráli o první místo s Liptovským Mikulášem. Z turnaje si přivezli nejen zlaté medaile, ale Matěj Remiáš navíc cenu pro nejlepšího gólmana a Ondřej Žídek získal trofej pro nejužitečnějšího hráče. Zdá se, že mladší dorostenci letos ještě překvapí.

Nejmladší výběr v přípravě nezahálí. V době, kdy jejich starší kolegové trávili čas na soustředění v Beskydech pod Lysou horou, zajeli si odehrát v pořadí již druhý mezinárodní turnaj do nedaleké Karviné. V Turnaji nadějí, konaném 29. srpna – 1. září, se měli postupně utkat s Osvětimí, karvinskými ženami a Havířovem. Ten však na turnaj, kvůli vysoké marodce, nedorazil a tak byl turnaj o jeden den zkrácen.

První turnajový den hráli o první body s polským týmem UHK UNIA Osvětim. První třetina skončila remízou, druhá dvougólovým vedením porubských borců a ve třetí třetině si vítězství pojistili dalšími dvěma trefami.

HC RT TORAX Poruba – UHK UNIA Oświecim 6:2 (1:1, 3:1, 2:0) Branky Poruby: 8. Plachý, 34. Janík (Klíma, Plachý), 38. Žídek (Stach), 40. Holub (Vilček), 41. Vospálek, 48. Malát (Vilček, Holub).

V pátek, druhý den turnaje, v devět hodin, házeli rozhodčí puk mezi hokejky domácích karvinských žen a hostujících porubských kluků. Zápas byl hodně vyrovnaný a pro hostující tým hodně těžký. Sice od desáté vteřiny vedl, ale domácí hokejistky do pěti minut zápas srovnaly. První třetinu nakonec stejně vyhráli Porubští.

V druhé tercii holky srovnaly, ale hosté si do tří minut vzali vedení zpět. Přestože měly karvinské ženy během zápasu celkem šest početních výhod proti jedné porubské, nedokázali nad Porubou zvítězit. V poslední třetině čtvrtou trefou pojistil Ondřej Žídek vítězství 4:2 a porubští mladší dorostenci se mohli těšit z prvního místa ve skupině.

SK Karviná-ženy – HC RT TORAX Poruba 2:4 (1:2, 1:1, 0:1) Branky Poruby: 1. Žídek (Vospálek), 13. Vilček (Holub), 27. Dang, 55. Žídek.

O první místo si zahrála Poruba se slovenským týmem MHK32 Liptovský Mikuláš. První třetina naznačovala, že zápas nebude jednoduchý, přestože ji Poruba vyhrála 2:3. V prostřední části zápasu měl hostující tým již značnou převahu a v poslední tercii nasázela Liptovskému Mikuláši pět branek a s přehledem vyhrála 3:11.

Mladší dorostenci navázali na skvělý výsledek z turnaje IS SPORTSu a finálový zápas XVII. mezinárodního Turnaje nadějí byl herně již podle představ trenéra Martina Smetáka. Lze tedy říci, že se nejmladší výběr Poruby výkonnostně posouvá a může v sezóně jen překvapit. Z turnaje si svěřenci trenéra Smetáka přivezli nejen zlatou medaily, ale i ocenění pro nejlepšího gólmana, které získal Matěj Remiáš a dokonce i cenu pro nejužitečnějšího hráče, kterou si odvezl Ondřej Žídek.

MHK32 Liptovský Mikuláš – HC RT TORAX Poruba 3:11 Branky Poruby: 2. Dang (Timura), 11. Dang (Voznička), 15. Holub (Veselý, Malát), 22. Holub (Malát), 29. Plachý (Prokeš), 29. Žídek, 41. Konečný (Žídek, Stach), 46. Dang, 52. Balcárek (Dang, Voznička), 57. Stach (Klíma), 58. Voznička (Holub, Žídek).

Sestava Poruby: Remiáš (Lamla) – Balcárek, Herejk, Iwan, Janík, Pažický, Pavelka, Prokeš, Skokan – Dang, Holub, Klíma, Konečný, Malát, Plachý, Prepsi, Stach, Timura, Veselý, Voznička, Žídek.