Nejmenší porubské naděje zanechaly v jihomoravské metropoli velmi dobrý dojem

Iveta Láryšová, Gabriela Juříková, 18.03.2015
Malí přípravkáři hokejového klubu RT TORAX Poruba se v sobotu 14. března 2015 zúčastnili v Brně 5. ročníku mezinárodního turnaje přípravek hráčů narozených roku 2007 a mladších pořádaného VSK Technika Hokej Brno. Turnaje se zúčastnilo celkem 8 mužstev: VSK Technika Brno, SK HS Třebíč, Slovan Bratislava, HC Zubr Přerov 1, Hokejová akademie Ladislava Bohuša Trenčín, HC Zubr Přerov 2, SHK Hodonín a HC RT TORAX Poruba. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Vojtěch Pleskač, který nastřílel v turnaji celkem 11 gólů. Malé hokejové naděje z Poruby zanechaly v Brně dobrý dojem a určitě neudělaly svému klubu ostudu.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin. V prvním utkání základní skupiny se Poruba střetla s HC Zubr Přerov a zvítězila vysoko 12:4. V dalších dvou zápasech se malým hokejovým nadějím už tolik střelecky nedařilo a i přes velmi dobrý výkon a obrovskou snahu po vítězství nakonec podlehly Trenčínu 4:7 a Hodonínu 4:8. V základní skupině tedy skončily na 3. místě. O konečné pořadí v turnaji se RT TORAX utkal s hráči SK HS Třebíč o 5. místo, ve kterém zvítězil 8:3.

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Vojtěch Pleskač, který nastřílel v turnaji celkem 11 gólů. Nejmenší porubské naděje určitě klubu neudělaly ostudu a zanechaly v Brně krásný dojem z celkového nasazení a touze dát do boje o vítězství vše.

V neposlední řadě je třeba zmínit i sehranost a výbornou náladu mezi doprovázejícími rodiči, kteří svým přístupem k dětem a také fanděním vytvořili klukům po celou dobu turnaje výbornou atmosféru.

Soupiska mužstva: Ondřej Špírek, Jan Láryš, Vojtěch Pleskač, Dominik Dragon, Tobiáš Kubatík, Jan Kapitánik, Lukáš Neuwirt, Radek Šipula, Jakub Kučera, Matěj Planka, David Kubečka, Jakub Hill, Václav Závišek, Patrik Šima.