Na zápas jsme se těšili, chtěli jsme jej vyhrát, říká Marek Badžo

Vladimír Vronka, 18.01.2007
Sareza Ostrava dokázala po třech utkání opět bodovat. Když už spousta fanoušků nevěřila ani v bod, stáhl ostravský kouč Petr Fabián hru na dvě pětky. Když se Sareza ujala Markem Badžem vedení, tak naopak spousta ostravských příznivců věřila v body všechny. Sareza nakonec získala bod jeden za prohru v prodloužení 5:6.

Sareza sehrála po třech nevydařených zápasech velmi dobré utkání s favoritem z Chomutova. V polovině třetí třetiny sice ostravští prohrávali 2:4, ale po oddechovém čase se dokázali zvednout a třemi brankami otočit vývoj zápasu na 5:4. Nakonec dospělo utkání do prodloužení, ve kterém se radovali hosté z Chomutova. Trenér Sarezy Petr Fabián mohl být s týmem spokojen. „Já osobně jsem se zápasem moc spokojený. Opět jsme dali pět gólů, což je pozitivní, protože jsme v minulých zápasech moc gólů nedávali. Jsem rád, že tým opět v sobě našel nějakou vnitřní sílu a otočil ve třetí třetině vývoj utkání z 2:4 na 5:4, což je také velmi dobré.“ Sareza v posledních třech zápasech prohrála, ve středu si připsala jeden bod za prohru v prodloužení. Na tým padla pro ostravské typická lednová krize. V čem hledat hlavní příčiny? „Jsem spokojený i s bodem, který jsme uhráli, protože po všem co se kolem našeho týmu dělo posledních 14 dní, ať již ze strany Havířova nebo jiných týmů, to jak usilovali o naše hráče, to je muselo rozhodit. Jsem rád, že se k zápasu postavili čelem a zapomněli na dění kolem nich.“ Každý trenér vidí na hře svých oveček nějaké ty chyby, zvláště po utkání, ve kterém se nezískají tři body. Pozorný divák si mohl povšimnout, že Sareza stáhla po čtvrtém gólu hru na dvě pětky, což přineslo ovoce. „Samozřejmě šla vidět spousta chyb, tým nemá loňskou lehkost, ale myslím si, že se opět vrátí. Dnes si kluci poprvé zkusili, jaké to je hrát na tři řady. Deset vyvolených hrálo za stavu 4:2, kdy jsme hráli na dvě řady. Dokázali stav otočit, takhle se hrál hokej již za mě. Jsou natrénovaní na to, aby takové situace zvládli. Jestli budeme hrát dva zápasy v týdnu, tak jsem změnil strategii, zatím jsem dával mnoha hráčům příležitost, hráli jsme na čtyři lajny. Teď budeme hrát na tři řady, každý hráč si bude muset hlídat svou výkonnost, pět hráčů bude vždy nachystáno na to, aby zastoupili ty, kteří nebudou na ledě podávat dobrý výkon,“ dodal ostravský kouč na závěr jaký bude úkol čtvrté řady. Z kádru mužů, ale také juniorů Sarezy vypadlo jméno Vladimír Svačina, co stojí za absencí hbitého útočníka? „Vladimír bral antibiotika, včera byl poprvé na ledě, byl více než týden ze hry. Měli jsme zde nějaké střevní potíže.“

Na závěr se ostravský kouč vyjádřil k dění kolem Michala Holuši, které velmi neeticky rozdmýchaly oficiální stránky Havířova. „Na závěr se musím vyjádřit k dění na internetu. Já internetové stránky moc nesleduji, mám k tomu své důvody, jsem tak vyškolený ze zahraničních angažmá v Německu a jinde. Nad většinou věcí mávnu rukou, ale někdy jsem překvapený, co se na internetových stránkách píše. Michal Holuša moc dobře ví, že já mám ke každému přístup úplně stejný. Nemám čas řešit problémy s každým hráčem zvlášť. Michal moje stanovisko zná, šel na měsíc do jiného klubu, aby o tom mohl přemýšlet. Po měsíci se vrátil zpět. Já jsem mu zopakoval, že dávám každému stejnou šanci, ale nemíním s mladý hráčem diskutovat o tom, jak se má přistupovat k hokeji, jak se má přistupovat ke kolektivu. Myslím si, že Michal to dnes již ví a tím je pro mě celá záležitost uzavřena. Já neustoupím ani o trošku, ke každému hráči mám stejný přístup, ať je to Šebesta, Sochorek či Holuša.“

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen Marek Badžo, který zaznamenal dvě branky. „Na zápas jsme se těšili, chtěli jsme jej vyhrát, ale udělali jsme chyby a ty dokázali hosté využít,“ viděl jasné příčiny prohry v prodloužení. Dnes se prosazovaly oba týmy z přesilových her. Sareza dokázala využít tři, stejně jako Chomutov. Dnes si oba týmy zahrály spoustu přesilových her. „Takový tým jakým je Chomutov, když hraje přesilovky, tak je umí rozehrát a umí z nich dávat góly. Dnes se v přesilovkách celkem dařilo i nám.“ První gól Sarezy padl v přesilovce, když skvělou Palíkovu přihrávku usměrnil ostravský útočník do brány. „Přesilovku máme takto nacvičenu, já si sjíždím k bráně. Michal Palík mi to nahrál před prázdnou bránu.“ Poslední trefu Sarezy měl na svědomí také Marek Badžo, když dokázal trefit sám před hostujícím gólmanem horní růžek brány. „U druhého gólu jsme jeli dva na jednoho, Michal Holuša mě viděl, přihrál mi a já jsem si počkal, brankář klečel a jediné místo bylo nahoře a jsem rád, že jsem to trefil.“ Trenér stáhl hru za stavu 2:4 na dvě lajny, což je určitě fyzicky náročné, ale hra na dvě pětky znamenala otočení výsledku. „Bylo to dobré. Určitě jsme si více zahráli, sil jsme měli dost, což šlo na ledě vidět, protože jsme otočili stav utkání.“