Na úvod venkovní série zápasů se Poruba pokusí zastavit rozjeté Bobry

Adam Bagar, 11.11.2011
Sérii tří venkovních duelů na soupeřových kluzištích zahájí hokejisté HC RT TORAX Poruba 2011 na Valašsku. Valašské Meziříčí má formu a tu bude chtít potvrdit také v duelu s aktuálně předposledním týmem tabulky. Ten ovšem získal z posledních tří duelů šest bodů a rozšířit své bodové konto chce i v bobřím příbytku. Dokáže Poruba zastavit rozjeté Bobry? To se dozvíme až po sehrání duelu, který je na programu v sobotu 12. listopadu od 17:00. Pokud nemáte v plánu podpořit porubské hokejisty přímo v sobotním dějišti, můžete sledovat utkání alespoň prostřednictvím tradičního online přenosu, který připraví valašskomeziříčská redakce.

Základní informace

Hokejistům Valašského Meziříčí sice patří v tabulce až sedmá příčka, ale na druhou Opavu ztrácí pouhých šest bodů, což jsou vlastně dvě vítězství. Valaši mají za sebou těžkou čtyřzápasovou sérii venkovních střetnutí. Tu však zvládli na jedničku s hvězdičkou, když dokázali zvítězit ve Vsetíně 2:0, v Uherském Hradišti 9:0, ve Frýdku – Místku 2:1 po prodloužení a naposledy v Novém Jičíně 5:2.

HC Bobři Valašské Meziříčí - HC RT TORAX Poruba 2011

V týmu trenéra Stuchlíka můžeme vidět také dva bývalé porubské hokejisty. Ostravští fanoušci mají zajisté v paměti ještě ofenzivního obránce Milana Ovšáka nebo šikovného forvarda Lukáše Bokroše. Naopak v porubském kádru působí Jan Matějný, jenž ještě vloni nosil dres s Bobrem na prsou. Ve Valašském Meziříčí nějakou dobu strávili také obránce Lukáš Vnenk a brankář Michal Gleich.

Na čele produktivity je po 18. kole soutěže Martin Ambruz (9+8). Dvouciferné bodové zisky mají na kontě ještě Milan Kopecký (7+6), Lukáš Bokroš (7+5) a Miroslav Varga (4+6). Mezi beky vévodí již zmiňovaný Milan Ovšák (1+8), na záda mu šlapou Přemysl Vašut (3+4) a Luděk Růčka (1+4).

V brance Valašského Meziříčí nastupují Václav Vlachynský a Jiří Slovák. Trenérem týmu je Ing. Jaroslav Stuchlík a vedoucím mužstva Michal Postava. Na straně Poruby jsou lodivody týmu Pavel Hinner a Pavel Leksovský.

V brance RT TORAXu nastupuje pravidelně Michal Gleich a je největší oporou aktuálně předposledního týmu tabulky. Průměr obdržených branek na zápas si drží na výborném čísle 3,11. Nejproduktivnějším porubským obráncem je ruský „trpaslík“ Ildar Chajretdinov (2+3), další pozice zaujímají Martin Mintěl (0+5), Ondrej Piskura (2+2) a Rudolf Wolf (0+4).

Z útočníků se nejvíce prosazuje zkušený Luděk Krayzel (6+5) a Jan Matějný (6+4). Za zmínku ještě stojí bodové zisky Marka Pavlačky (1+5), Marka Badža (3+2) a Jana Chaloupky (3+2). Trestných minut nejvíce nasbíral útočník Petr Seidler, celkem dvaadvacet.

Dokáže Poruba sestřelit Bobra?

Porubští hokejisté v posledním duelu hostili oslabené Uherské Hradiště a v případě vítězství se mohli na svého soupeře dotáhnout na rozdíl pouhého bodu. RT TORAX sice nepodal příliš dobrý výkon, přesto z utkání vyšel hladce jako vítěz, když zvítězil 4:0. Hned o tři branky se postarali obránci, postupně se trefili Hruzík, Piskura a Chajretdinov. Čtvrtý zásah do černého přidal agilní junior Vaněk.

A jak hodnotil poslední porubské vystoupení hlavní trenér a manažer v jedné osobě Pavel Hinner? „Šli jsme do utkání s tím, že musíme vyhrát. Chtěli jsme soupeře dostat pod tlak, což se nám nepovedlo. I tak jsme šli do dvoubrankového vedení díky dvěma trefám obránců. V naší hře byla řada chyb, ale Gleich nás dalším spolehlivým výkonem podržel. Je to pro nás velmi důležité vítězství."

Webové stránky soupeře: www.hcvm.cz

7. kolo: HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Bobři Valašské Meziříčí 2 : 3 (1:1, 1:0, 0:2): Série těsných porážek nebere konce, Poruba podlehla také Valašskému Meziříčí

Poslední utkání obou týmů

HC Gedos Nový Jičín – HC Bobři Valašské Meziříčí 2 : 5 (0:2, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky:
46. Štěpják (Zedník, Skaloš), 50. Gebauer (Skaloš, Brynecký) - 11. Vodný (Dostál , Rác), 15. Varga Mar. (Balga), 21. Varga Mar. (Růčka), 44. Rác (Růčka), 51. Dostál.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Uherské Hradiště 4 : 0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
10. Hruzík (Prokop), 16. Piskura (Tugarinov), 26. Chajretdinov (Matějný), 46. Vaněk.

Sestavy posledního kola

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Zábojník, Vašut, Musil, Blažek, Hartmann, Ovšák, Dvořák, Ambruz, Kopecký, Bokroš, Balga, Varga D., Varga Mar., Martiník, Varga Mir., Linduška, Vodný, Rác, Dostál, Růčka.

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich – Wolf, Chajretdinov, Vnenk, Piskura, Hruzík, Prokop, Mládenka, Šindelář – Krayzel, Pavlačka, Chaloupka – Vaněk, Matějný, Tugarinov – Seidler, Zuber, Vajda – Bartošek, Galgonek, Ďurica.

Představme si rozhodčí

Důležitou součástí každého utkání jsou také rozhodčí. Duel Poruby ve Valašském Meziříčí by měl odpískat jako hlavní pan Rudolf Volf z Kyjova, na čarách se představí dvojice Jaromír Švarc z Morkovic – Slížan a Petr Velinský z Kroměříže.

Ostatní duely 19. kola II. Hokejové ligy – sk. Východ

12.11. 17:00 HC Frýdek – Místek – HC Uherské Hradiště