Musíme začít lépe bruslit a více střílet, říká útočník Jan Chaloupka

Adam Bagar, 11.09.2011
Úvodní vystoupení letošního ročníku 2. hokejové ligy má Poruba za sebou. Kvalitně hrajícímu Prostějovu nakonec podlehla 1:3. O jedinou trefu domácích se postaral v závěrečné třetině útočník Jan Chaloupka. Ten shodou okolností právě dnes slaví své 21. narozeniny. „Větší radost z gólu bych měl, kdyby přispěl k výhře,“ konstatuje. Zároveň poukazuje na některé nedostatky ve hře a chválí brankářskou jedničku Michala Gleicha, který pochytal několik vyložených šancí Jestřábů, kteří by jinak z porubského zimáku odjížděli s výraznějším vítězstvím. V dalším kole zajíždí Vavrečkovi svěřenci k duelu s Karvinou.

Ve svém úvodním vystoupení sezóny jste podlehli Prostějovu 1:3, jak byste utkání zhodnotil?
Nástup do zápasu nebyl špatný, pár šancí tam bylo, stačilo proměnit jednu a zápas mohl dostat úplně jiný směr. Zlom nastal ve druhé třetině, kdy soupeř dokázal potrestat dvě chyby, u jedné jsem byl i já sám, v závěru třetiny.

Porubský útočník Jan Chaloupka

Postaral jste se o jediný porubský gól. Můžete jej popsat?
Už ani nevím, jak celé akci předcházelo. Jen si pamatuji, že se puk odrazil od Vajdiče (Radovana Vajdy, pozn. red.) u mantinelu do středu hřiště, já ho zpracoval a vystřelil z čárek do protipohybu gólmana.

Slavíte své 21. narozeniny, považujete vstřelený gól jako takový předčasný dárek?
Větší radost z gólu bych měl, kdyby přispěl k výhře. Na druhou stranu jsem rád, že mi to tam konečně padlo a snad v tom budu i nadále pokračovat.

V zápase jste strašně málo stříleli a příliš své akce překombinovávali, čím to bylo způsobeno?
Málo jsme bruslili a soupeř byl natolik kvalitní, že veškeré kombinace dokázal pokrýt, a to mělo dopad na malou střeleckou aktivitu.

Výkon proti Prostějovu asi nebyl ideální, co musíte zlepšit do dalších zápasů?
Musíme začít lépe bruslit a více střílet, pak půjde výkon celého týmu mnohem více nahoru.

Soupeř vás po většinu zápasu přehrával. Výborným výkonem se však blýsknul Michal Gleich. Nebýt jej, tak by byl rozdíl ve skóre vyšší, souhlasíte?
Tak určitě, dlouho jsem neviděl tak kvalitního gólmana jako je Michal. Od prvního zápasu v přípravě si drží úžasnou formu a my si to musíme včas uvědomit a začít dávat tři až čtyři góly za zápas, aby byl v pohodě a nechytal ve stresu.