Michalu Holešovi zažehnalo vítězství nad Berounem černé myšlenky

Vladimír Vronka, 01.10.2006
Sareza Ostrava si na své konto připsala další tři body za výhru nad Berounem. Trenér Ostravy Petr Rambousek mohl být spokojen s efektivitou přesilových her. Jednoznačně nejlepším mužem zápasu byl Milan Ovšák, který jeden gól dal a na dva nahrál. Skvěle si také vedl Patrik Rimmel, který dal nejhezčí branku zápasu. První domácí ligové utkání odchytal Michal Holeš, který svými zákroky pomohl velkou měrou k výhře.
Trenér Sarezy Petr Rambousek hodnotil utkání s Berounem s úsměvem na rtech. „Zapás byl těžký, Beroun v první třetině skvěle bruslil, což se projevilo v poměru střel, kde hosté výrazně vyhráli, ale fantasticky zachytal Michal Holeš. Nátlakovou hrou ubývaly soupeři síly a od poloviny zápasu jsme měli navrch my. Dali jsme góly z přesilových her, což bylo také velmi důležité.“ Sareza dokázala vsítit tři branky v početní výhodě, ale první zápasu gól dali ve čtvrté minutě Medvědi při vlastním oslabení. „Je to velká chyba dostat v přesilové hře gól a navíc na začátku utkání. To by se nemělo stávat, navíc jsme mohli v přesilovce inkasovat ještě jednou, ale Patrik Rimmel předvedl velmi důležitý zákrok. Tři góly v přesilových hrách určitě rozhodly.“

Hvězdou zápasu byl vyhlášen Patrik Rimmel, který se do sestavy vrátil po zranění kolene. „Ze začátku byl zápas hodně těžký, protože nás Beroun přitlačil. Soupeř lépe bruslil, napadal. My jsme tím byli asi překvapeni. Od začátku druhé třetiny se hra otočila v náš prospěch. Začali jsme napadat a byli jsme lepším týmem. Využili jsme minimálně dvě přesilovky, což rozhodlo. Konečně jsme my obránci jsme dali nějaký gól.“ Patrik vsítil nejhezčí gól zápasu, když jeho střela od modré čáry vymetla horní roh berounské brány. „V přesilovce mi nahrál Libor Polášek perfektně na volej, brankář nic neviděl, protože mu stál ve výhledu obránce a náš útočník. Gólman šel do rozkleku, ale puk směřoval do šibenice,“ uzavřel střelec popis nádherné akce.

První domácí utkání za Sarezu v první lize odchytal Michal Holeš, který se chtěl před domácím publikem blýsknout. „Byl to těžký zápas, ale postupně jsme Beroun přehráli. Kluci dobře bránili a proto jsme zaslouženě vyhráli. První liga je těžší, ale když hrají kluci dobře a pomůžou mi, tak je to jen o tom chytit puk. Pro gólmana není rozdíl mezi ligami zase tak velký.“ Sareza velmi brzy inkasovala. S brankou ve vlastní přesilové hře nemohl ostravský gólman nic dělat, ale na klidu takový vývoj utkání určitě nepřidá. „Bylo to nepříjemné, psychika šla trochu dolů, ale říkal jsem, že se nesmíme položit, byla to chyba. Měl jsem černé myšlenky, ale doufal jsem, že to dopadne dobře.“

Hrdinou zápasu byl obránce Milan Ovšák, který v utkání zaznamenal tři body. „Zápas byl těžký. Beroun má zkušený tým a dobrého gólmana. Myslím si, že jsme vyhráli srdíčkem.“ Milan uzavřel gólový účet utkání a navíc zaznamenal asistenci u prvního a čtvrtého gólu. V utkání zaznamenali obránci celkem tři branky. „Teď hodně trénujeme střely obránců, při kterých útočníci zakrývají výhled a nebo dorážejí. Obránci dali tři góly, což je super. Přesilovky jsme teď také pilovali, s Míšou Holušou to máme takto nacvičené. Máme každý tři body, to je šílené," nevěřícně kroutil Ovšák po zápase hlavou nad nečekaným bodovým přídělem. Sareza velmi brzy inkasovala v oslabení. „Trochu nás to zarazilo, potom nás trenér trochu nabudil. Jsme všichni rádi za tři body.“ .