Juniorka začne domácím dvojzápasem, první výjezd čeká mladíky do Karviné

Juniorka začne domácím dvojzápasem, první výjezd čeká mladíky do Karviné

René Chyla, 05.07.2018
Radikální změny na scéně mládežnického hokeje se dotkly pochopitelně i porubského klubu. Po roce odmlky, která byla vyplněna působením B-mužstva v Krajské lize Moravskoslezského kraje, se opět vrací do éteru juniorská kategorie. Změna je ale prakticky pouze v názvu, jelikož jak hrací systém, tak ročníky, které budou moci tuto soutěž hrát, se velmi blízce podobají loňské Regionální lize staršího dorostu, jež byla zrušena a nahrazena právě Regionální ligou juniorů.

HERNÍ MODEL ZÁKLADNÍ ČÁSTI

Do sezony 2018/2019 Regionální ligy juniorů zasáhne v nadcházejícím ročníku 83 mužstev, které budou rozděleny dle území do 14 skupin A – N, v každé z nich se představí pět, ve většině případů ale šest mančaftů. Pro všechny týmy začne sezona první částí soutěže, v nichž se všechny týmy utkají se soupeři v rámci své skupiny dvoukolově (10 utkání). Poruba tedy narazí ve skupině N od začátku září do konce října postupně na Orlovou, Opavu, Karvinou, Frýdek-Místek a nováčka z Českého Těšína.


HERNÍ MODEL NADSTAVBOVÉ ČÁSTI

Družstva, která se po první části soutěže umístí na 1. a 2. místě, automaticky postupují do nadstavbové skupiny S. Do té se kvalifikují stejně umístěné celky ze skupin L a M, které doplní ze skupin L, M a N dvě nejlépe umístěná mužstva ze třetích míst. V nadstavbové skupině se týmy utkají čtyřkolově (28 utkání), přičemž výsledky a body z předchozí části soutěže se nezapočítávají. Mužstvo, které se umístí po nadstavbové skupině S na prvním místě, postupuje do skupiny O postup do ELJ. Do této skupiny se kvalifikují celkem čtyři týmy, které se mezi sebou utkají dvoukolově (6 utkání). Výsledky z předchozích částí se rovněž nezapočítávají a na postup do extraligy mají nárok dvě nejlépe umístěná mužstva po odehrání všech utkání ve skupině O postup do ELJ.

Pokud se ovšem po první části soutěže umístí na 4. až 6. místě, následuje katapult do skupiny Y. Tam zamíří ze skupin L, M a N také nejhůře umístěný celek ze 3. místa. V této skupině se hraje tříkolově (27 utkání), výsledky z první části soutěže se nezapočítávají.


HRACÍ SYSTÉM

Utkání všech částí této soutěže se hrají tříbodovým systémem. Není-li určen vítěz utkání v základní hrací době, hraje se utkání do rozhodnutí s tím, že se nehraje prodloužení, ale následují samostatné nájezdy k určení vítěze utkání po třech nájezdech na obou stranách.

POTENCIÁLNÍ SOUPEŘI PORUBY

V nadstavbové skupině narazí Poruba na celky ze skupin L a M. Ve skupině M na sebe narazí Warrior Brno, Technika Brno, Boskovice, Hodonín, Uherský Brod a Uherský Ostroh. Ve skupině M to pak budou mužstva Prostějova, Kroměříže, Valašského Meziříčí, Nového Jičína, Rožnova pod Radhoštěm a Šumperka.


ROZLOSOVÁNÍ ZÁKLADNÍ ČÁSTI REGIONÁLNÍ LIGY JUNIORŮ 2018/2019

kolohrací den domácí hosté
1.9.9.2018Porubavs. Orlová
2.14.9.2018Porubavs. Opava
3.16.9.2018Karvinávs. Poruba
4.23.9.2018Porubavs. Frýdek-Místek
5.28.9.2018Český Těšínvs. Poruba
6.30.9.2018Orlovávs. Poruba
7.7.10.2018Opavavs. Poruba
8.12.10.2018Porubavs. Karviná
9.14.10.2018Frýdek-Místekvs. Poruba
10.21.10.2018Porubavs. Český Těšín

*Přesné termíny jednotlivých utkání budou ještě upřesněny.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
HC RT TORAX Poruba 2011