Fanynky uvidí řadu pěkných kluků, usmívá se Filip Ryška před bitvou se Vsetínem

Redakce, 28.03.2014
Baráž o juniorskou extraligu se přehoupne do své druhé poloviny, která by měla být z porubského pohledu podstatně úspěšnější než ta první. V ní totiž svěřenci trenéra Petra Trojana nasbírali jen dva body za porážky v prodloužení. Naposledy však RT TORAX bodoval na ledě silné Jihlavy, kde si patřičně zvedl sebevědomí. A na dobré utkání z Horáckého zimního stadionu by rád navázal i v domácím vystoupení se Vsetínem. Zatímco Valaši si nemohou dovolit zaváhání, porubští bojovníci už nemají co ztratit. "Jsme namotivovaní, chceme odčinit předchozí nezdar proti Kladnu," hlásí odhodlaně obránce Filip Ryška. Pikantní bitva je na programu už v sobotu 29. března od tradičních 13:30.

Junioři mají po třech zápasech baráže na kontě pouhé dva body, na posledním výkonu proti Dukle každopádně mohou stavět. Obzvláště, když hráli na horké půdě Horáckého zimního stadionu a dokázali bodovat. "Jihlava hrála tento rok v extralize, ale všichni jsme zjistili, že i s takovými soupeři se dá hrát. Na jednu stranu je pro nás každý bod z venkovního utkání zlatý, na druhou jsme byli po utkání zklamaní," prozrazuje obránce Filip Ryška.

Každopádně výsledek je to cenný a do dalších utkání může výrazně pozvednout sebevědomí porubských juniorů, třeba už v sobotní domácí bitvě se Vsetínem. "Všichni jsme pořádně namotivovaní na domácí zápas, chceme odčinit předchozí nezdar proti Kladnu. Nic ještě nevzdáváme a bojujeme až do konce," pokračuje Ryška a maximální odhodlaností. RT TORAX má navíc sokovi z Valašska co vracet, v úvodním kole totiž na Lapači utrpěl vysokou porážku.

"Většina branek tam padla po chybách v předbrankovém prostoru. Když si na to dáme pozor, podáme stejný výkon jako v Jihlavě a udeříme z protiútoků, máme šanci uspět," myslí si devatenáctiletý zadák. Zatímco Poruba už nemá co ztratit, Valaši si po domácí porážce s Jihlavou nemohou dovolit další zaváhání. "Je to pro nás menší výhoda. Všichni jsou pod tlakem, ale Vsetín to má horší v tom, že může ztratit místo v extralize," uvědomuje si.

Každopádně už v předešlé ligové sezoně nabídly souboje Poruby se Vsetínem vždy zajímavé a divácky atraktivní souboje. Porubští příznivci by si proto měli zpříjemnit sobotní odpoledne návštěvou zimního stadionu a pomoci juniorům k dalším barážovým bodům. "Určitě jim nabídneme atraktivní hokej, kdy se bude bojovat o každý centimetr ledu. A na své si přijdou i fanynky, uvidí řadu pěkných kluků," uzavírá s úsměvem od ucha k uchu.