Další zápas venku odehraje Sareza v Kadani

Jan Škarpa, 03.11.2006
Po nevydařeném zápase v Olomouci čeká Sarezu po několikadenní přestávce další venkovní zápas, tentokráte proti týmu SK Kadaň. V dresu Sarezy se již ve druhém utkání představí Robert Najdek, který zaujal místo Dalibora Sochorka. Utkání, které je na programu v sobotu 4. listopadu, začíná v Kadani v 17:00 a můžete jej sledovat prostřednictvím online přenosu.

Základní info

Ačkoli je Kadaň zatím na předposlední příčce, při vyrovnanosti soutěže jí schází na osmou příčku Sarezy pouhé tři body a tak Ostravu určitě nečeká lehký zápas. V posledním kole Kadaň sice podlehla v Jihlavě Dukle 5:2, ale v předešlém zápase vyhrála doma s Třebíčí, a to v poměru 4:3. To Sareza na další vítězství čeká 2 kola po porážkách s Olomoucí a doma s Havlíčkovým Brodem po samostatných nájezdech.

Před zápasem s Olomoucí došlo v kádru Sarezy k významné změně – Ostrava se dohodla s Olomoucí na měsíční výměně středních útočníků a tak místo Dalibora Sochorka zaujal Robert Najdek, který si v zápase „proti svým“ připsal jednu asistenci. V dresu Kadaně občas nastupuje pro ostravský celek „dobrý známý“ Jan Heřman, který strávil minulou sezónu právě v dresu Sarezy.

Osm gólů a devět asistencí – bilance nejproduktivnějšího hráče soupeře varuje nejen brankáře. Když se k této statistice připojí nejproduktivnější obránce soupeře, Lukáš Pulpán (5+5), diví se nezasvěcený fanoušek, proč je Kadaň předposlední. Šestý nejlepší útok ligy je sice pěkná vizitka týmu, horší to je však se hrou dozadu. Více než Kadaň zatím neinkasoval žádný celek (65) a tak má Robert Slipčenko, který pravidelně nastupuje, průměr inkasovaných branek 3,3. Nejtrestanějším hráčem týmu je Stanislav Stavenský, který však krom 58 trestných minut stihl nasbírat 12 (4+8) kanadských bodů.

Poslední kolo obou týmů

SK Kadaň

16. kolo: HC Dukla Jihlava – SK Kadaň 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Fiedler (Lazorišák), 24. Rytnauer (Čachotský), 43. Bakus (Šmarda), 55. Lazorišák (Fiedler), 57. Hanzal (Lazorišák, Fiedler) - 30. Heřman (Pulpán), 33. Kajer (Pulpán).
více o zápase

HC Sareza Ostrava

16. kolo: HC Olomouc – HC Sareza Ostrava 5:3 (1:0, 0:1, 4:2)
Branky a nahrávky2. Zbořil (Bouz), 41. Chyba (Smejkal), 49. Zbořil (Sochorek, Bartoň), 50. Bartoň (Bouz), 56. Žajgla (Faltýnek) - 23. Ovšák (Badžo), 51. Ovšák (Najdek), 57. Šebesta (Boháč, Baranyk).
více o zápase

Sestavy obou soupeřů v posledních utkáních

SK Kadaň: Slipčenko - Pospíšil, Lašek, Spitzer, Pulpán, Hlubuček, Hlavatý, Staněk - Vrtek, Stavenský, Stehlík - Metlička, Žák, Derfler - Postl, Polanský, Pražák - Kajer, Heřman, Kepl - Krpenský

Sareza Ostrava: Štěpánek - Mocek, Rimmel, Brincko, Buček, Holík, Tesařík, Ovšák, Vnenk - Šebesta, Boháč, Klimek - Janečka, Pavlačka, Baranyk - Holuša, Najdek, Bokroš - Gelačák, Badžo, Glas

Statistiky soupeřů

KADAŇ SAREZA OSTRAVA
UMÍSTĚNÍ V I. LIZE
13. místo (17 bodů) 8. místo (20 bodů)
SKÓRE
BILANCE
5 – 1 – 0 – 11 6 – 0 – 2 – 8
NEJVYŠŠÍ VÍTĚZSTVÍ/PROHRA V LIZE
6:2 (Jihlava) / 2:7 (Chomutov) 5:1 (Prostějov) / 0:5 (Brno)

HRÁČI HRÁČI
NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ
Derfler Petr 17 (8+9) Pavel Šebesta 11 (6+5)
STŘELEC
Derfler Petr 8 Milan Baranyk, Pavel Šebesta oba 6
NAHRÁVAČ
Derfler Petr 9 Dalibor Sochorek 7
NEJLEPŠÍ V +/-
Jan Stehlík +8 Dalibor Sochorek +3
NEJTRESTANĚJŠÍ
Stanislav Stavenský 58 Lukáš Bokroš 39
GÓLMANI PROCENTUÁLNĚ
Slipčenko Robert 90,36% Jakub Štěpánek 90,83%
GÓLMANI PRŮMĚREM
Slipčenko Robert 3,3 Jakub Štěpánek 3,48

KADAŇ SAREZA OSTRAVA

Z historie kadaňského hokeje

První tým vznikl v Kadani v roce 1947, jenž nesl název Tatran Kadaň a hrál v 1. A třídě západočeské župy. O jedenáct let později se hrála v Kadani Okresní soutěž. V roce 1971 se Slovan sjednotil s týmem DNT Tušimice, vyšlo z toho mužstvo TJ DNT Kadaň, které nastoupilo do krajské soutěže a vybojovalo postup do divize. V té hrála Kadaň spoustu let, po reorganizaci soutěží musela Kadaň hrát krajský přebor. Do druhé ligy se hráči Kadaně dostali v roce 1990 díky zrušení týmu z Litoměřic, ale soutěž udržet nedokázali. Druhý pokus již byl úspěšnější. A po třech sezónách ve II. lize následoval v roce 1998 postup do I. ligy, přes Přerov. Od té doby svádí své souboje klub SK Kadaň v první lize.