Čtyři góly jsem dal naposledy před jedenácti lety v juniorce, vzpomíná Adam Červenka

Redakce, 26.10.2014
Porubští hokejisté si v posledních zápasech, které navíc patřily do kategorie těch náročnějších, počínali naprosto suverénně. Po Břeclavi smetli také Opavu a bodovou šňůru natáhli už na dlouhých osm utkání. V posledním vystoupení se dařilo především střelci Adamu Červenkovi, který se blýskl čtyřmi vstřelenými brankami, o něž se postaral v rozmezí 24. a 51. minuty. Takový kousek se mu v dospělém hokeji povedl poprvé v kariéře, naposledy slavil čtyři góly před jedenácti lety ještě mezi juniory. Tentokrát ho to přijde pořádně draho. "Asi mě to bude stát více, než jsem si dneska vydělal," usmívá se třicetiletý porubský útočník.

Porubští hokejisté ve šlágru kola s Opavou hýřili pohybem a přítomným fanouškům předváděli pohledné útočné akce. Ty navíc často končily gólem. Na světě tak byl výsledek 9:2! "Samozřejmě panuje spokojenost. Asi není moc co vytknout, vyhráli jsme," líčí Adam Červenka, který je spokojený se střeleckými výkony týmu z posledních klání. "Konečně nám to tam začalo padat, což je takový klíč k výhře. Snažíme se hrát pořád aktivně dopředu. Na začátku sezony nám to tam nepadalo a na góly jsme se dost natrápili. Dali jsme třeba z padesáti střel jen dva góly," hlásí autor čtyř porubských branek.

A takový gólový příspěvek zaznamenal po pořádně dlouhé době. "Naposledy asi v juniorce proti Kladnu, na to si moc dobře pamatuju. Je to už jedenáct roků, ale jinak si na nic podobného nevzpomínám," pátrá v paměti Červenka, jenž asi bude muset sáhnout hluboko do kapsy. "Nic mě to stát nebude, nic jim nedám. Ne, asi to bude stát více, než jsem si dneska vydělal," usmívá se dobře naladěný střelec Poruby, která se kýžené desáté trefy nedočkala. "Nemyslím si, že bychom ji nikdo nechtěli dát, ale spíše to vyšlo tak, že se zápas už v poklidu dohrál," myslí si Adam Červenka.

Ačkoliv RT TORAX sbírá vítězství jako houby po dešti, dál ztrácí bod na vedoucí Vsetín. "Sezona je ještě dlouhá a zajíci se počítají až po honu. Všechno je otevřené a je to zatím mimořádně vyrovnané, takže bych z toho nedělal moc velkou euforii a výsledky nepřeceňoval," zdůrazňuje Červenka. Jeho tým v úterý odstartuje druhou čtvrtinu s Bobry a znovu bude plnit roli velkého favorita. "Slabší týmy v soutěži nejsou. Musíme nastoupit úplně stejně, jako bychom hráli proti prvnímu. Když nám vydrží střelecká forma, tak se toho nebojím," zakončuje zkušený porubský kanonýr.