Byli jsme agresivnější a šli jsme za svým cílem, řekl po utkání s Hradcem Králové Jan Vavrečka

Vladimír Vronka, 11.09.2008
Tým HC VOKD Poruba vstoupil na scénu utkáním s Hradcem Králové. Svěřenci Jana Vavrečky dokázali porazit hradecké hokejisty vedené Pavlem Pazourkem 5:3 a zaznamenali první tříbodový zisk týmu. Stejný počet bodů si na své konto připsal porubský útočník Jiří Zdeněk, který při gólu na 5:2 zachoval chladnou hlavu a své sólo proměnil.
Hostující trenér Pavel Pazourek mohl po zápase žehrat na špatnou koncovku ze začátku utkání a na chyby v obraně, které napomohly Porubě ke gólům. „Začali jsme dobře. Prvních jedenáct minut jsme byli lepší, měli jsme tři šance, které jsme nedali. Pak jsme udělali chybu při střídání a prohrávali jsme. Naše hra se pomalinku rozpadla. Každý chtěl strhnout hru sám. Dostali jsme další zbytečné góly. Dokázali jsme snížit na 4:2 a zvedali jsme pomalu hlavu, ale necháme hráče jet samotného na bránu, pátý gól asi rozhodl zápas,“ nalezl klíčový okamžik zápasu. Hradec začal v Ostravě velmi aktivně, měl několik slibných šancí, ale jako první se radovali hráči domácí Poruby, na které měly branky účinek živé vody. Hosté naopak byli jako opaření. „Po povedeném úvodu jsme si mysleli, že to půjde samo, že jsme tak dobří. Soupeř nás z toho vyvedl. Ztratili jsme zápas, teď je na nás jak se s tím vypořádáme. Musíme být agresivnější, hrát s větším nasazením, jenom hokejem se vyhrát nedá,“ pojmenoval hostující kouč činnosti, kde se musí Hradec Králové zlepšit.

Naopak domácí trenér Jan Vavrečka mohl hodnotit utkání s vědomím, že jeho tým dokázal vybojovat tři body, byť v obranné fázi se občas vyskytla chybička. „Ve druhé třetině jsme se asi uspokojili z asi nečekaného vysokého vedení, ale včas jsme to zachytili a kluci se znovu semkli. Podržel nás brankář. Zasloužili jsme si zvítězit, byli jsme agresivnější a šli jsme za svým cílem. Krom asi sedmiminutového výpadku,“ řekl porubský lodivod ke středečnímu utkání. Hradec Králové odehrál poslední minuty oslaben, přesto dokázal utkání výsledkově upravit, ale třetí gól přišel pro hosty pozdě. „My jsme do poslední přesilovky vstupovali s tím, že budeme držet kotouč co nejdéle na jejich polovině . Sice jsme dostali gól, byli jsme trochu nervózní, ale vývoj utkání už to neohrozilo,“ odhalil trenér HC VOKD Poruba taktiku na poslední přesilovku zápasu.

Nejproduktivnějším hráčem zápasu se stal Jiří Zdeněk, který vsítil důležitou pátou branku Poruby a na dvě spoluhráčům přihrál. „Pro mě to byl dnes dobrý zápas, dát první zápas gól a na dva přihrát je skvělé, spadne z vás nervozita a pak se hraje lépe,“ pochvaloval si zápas porubský forvard. Hráči VOKD Poruba sehráli utkání proti Hradci, který chce být opět na špici tabulky a získali tři body. „Očekával jsem hodně těžký zápas, v Hradci hraje spousta zkušených hráčů, takže bylo jasné, že budeme muset o to více bojovat. Důležité bylo, že jsme dali první gól a že se nám povedl nástup do druhé třetiny,“ našel důležité mezníky utkání. Poruba vedla 4:0, ale hosté dokázali utkání pořádně zdramatizovat, po chybách v defenzivní činnosti vsítil Hradec dvě branky. „Chyby se dělají, my jsme z nich inkasovali, ale také jsme po jejich chybách dali branky. Hradec snížil na 4:2, což asi bylo způsobené uspokojením z výsledku, přestali jsme hrát to, co jsme hráli od začátku a Hradec toho využil. Naštěstí se nám podařilo dát gól na 5:2, čímž jsme je trochu srazili a my se uklidnili.“ Po druhém hradeckém gólu si vzal porubský kouč oddechový čas. „Trenér chtěl, abychom začali hrát opět svou hru a abychom se uklidnili, což se povedlo,“ zakončil pozápasové povídání Jiří Zdeněk.