Budeme se rvát o každý kousek ledu! vzkazuje produktivní zadák Jakub Peslar

Lukáš Bajgar, 22.09.2014
Druhá liga má za sebou dvě ligová kola a ambiciózní HC RT TORAX Poruba 2011 okupuje s nulovým kontem nejnižší příčky, a zatímco se loni mohli obránci s gólmany chlubit vystavěným betonem pro soupeře, je tomu prozatím přesně naopak, osm inkasovaných branek posouvá tým na poslední příčku statistiky. Hráči mají před sebou ještě pěknou porci utkání a tak nelze dělat závěry, natož unáhlené. Jedním z velkých překvapení je však pohled na celkové statistiky soutěže, kdo by čekal, že na předních místech uvidí střelce jakými jsou Krayzel, Luka, Jurásek či Ivan, o to více ocení čtyřbodový zápis a druhé místo celkově obránce Jakuba Peslara. "Chtěl bych mít osobně povedenou sezonu, ale rozhodně příjemnější by byly týmové statistiky," přemítá.

V letošní přípravě se výkony porubského týmu střídaly jako zákruty na horské dráze: výhry byly vyvážené porážkami, čím si vysvětlujete tyto výkyvy?
Výsledky z přípravy bych nijak nepřeceňoval, rozhodně ale ani nepodceňoval. Hodně se točilo se sestavou, k tomu byly kvalitní tréninky co se fyzické náročnosti týče, a tak občas prostě výsledkově nebyl den. V přípravě jsme si mohli hlavně vyzkoušet, co by mohlo fungovat a na čem naopak zapracovat. Moc bych se v tom nepitval.

Jakožto obránce byste mohl posoudit, jak se na obraně Poruby projevil odchod zkušených beků Wolfa s Hruzíkem, a naopak jak byste hodnotil návrat Milana Ovšáka a také Davida Vajdy, jenž se po delší odmlce zařadil opět mezi profesionální sportovce?
Takový je hokej. Někdo přichází, někdo odchází. Díry v sestavě se naštěstí podařilo zalepit jak už Davidem Vajdou, nebo Milanem Ovšákem. Oba to jsou borci, kteří mají už něco odehráno. A návrat Vajdiče? Rozhodně jsem mu už v přípravě nezáviděl pozici, ve které byl, protože musí být přece jen těžší po nějaké pauze zase naskočit do toho kolotoče.

Úvod sezony týmu poněkud utekl, valašské celky se na Porubu perfektně připravily, mají obě porážky něco společného? V čem vidíte příčiny, že je Poruba po dvou kolech s nula body na kontě?
Hlavně si myslím, že můžeme být rádi, že je začátek sezony. Bude stačit jedna, dvě výhry a zase se od toho dna odrazíme a snad bude už jen líp. Společné mají snad jen neproměňování šancí a naši nedůslednost v obraně. Z obou gólmanů jsme udělali brankáře pro reprezentaci a sami po našich chybách jsme soupeři povolili skórovat. Budeme muset více bojovat a doslova se rvát o každý kousek ledu. Zkrátka jít tomu štěstíčku víc naproti.

V letní přípravě jste se bodově blýskl na více než jen výbornou, momentálně jste druhý v kanadském bodování celé soutěže se čtyřmi body, čemu to připisujete? Máte nějaký lektvar na úspěch?
Do sezony jsem trochu i šel s tím, že bych chtěl mít osobně povedenou sezonu, podřídil jsem tomu přípravu a snažím se dávat tomu maximum i nadále. Samozřejmě jsem rád, že se mi daří ty body sbírat, ale rozhodně by bylo příjemnější dívat se na nejvyšší příčku té týmové tabulky než individuální. A lektvar? Snad jen dortíky z Ollies. (smích)

Ve středu zajíždíte do Brna, kde krom vlezlé zimy čeká na vás také nepříjemná Technika, jak se na ni připravit, aby byly první body doma?
Začít hrát od první minuty, mít jak se říká nohu na pedále a šlapat, co to dá. Neohlížet se na to, že máme za sebou nepovedený vstup do sezony a do zápasu jít s čistou hlavou.

Neoficiální kanadské bodování po 2. kole

Převzato z www.shkhodonin.cz.

1.  VAL  Patrik Kuchta			4  ( 2+ 2)
 2.  POR  Jakub Peslar			4  ( 1+ 3)