Výborná třetí třetina na výhru nestačila. Junioři prohráli s Technikou po prodloužení

07.11.2021, Patrik Rošič

Porubští junioři hráli páté utkání v řadě na domácí půdě. Do Kooprativa arény tentokrát přijeli hráči Techniky. Hosté si dokázali během prvních dvou třetin vybudovat náskok dvou branek. Poruba ale zabojovala a v třetí části na Brno doslova vlítla a po zásluze i vyrovnala. Rozhodovat tak muselo až prodloužení, ve kterém byli šťastnější hosté. Hráči HC RT TORAX tak brali pouze bod.

Liga juniorů - 16.kolo ne 7.11.14:00
Technika Hockey Brno
2:3p(0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 47. Halata, 51. Kolat (Fišara, Koudelný) – 18. Pospíšil (Holcman), 24. Pospíšil (Lajoš, Ošlejšek), 62. Čoupek. Rozhodčí: Šutara – Návrat, Veselý. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:1. Diváci: 110. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Černý, Dinmukhammed, Fišara, Macias, Hlaváč, Kelnar – Urbančík, Halata, Lysoněk, Mikula, Barčák, Koudelný, Chovanec, Žák, Siekierka, Kolat, Plevka
Technika Hockey Brno: Skoupý – Mrkvica, Kubica, Šujan, Holcman, Svoboda, Blaško, Šupa – Trögner, Sever, Růžek, Ošlejšek, Nerad, Vlach, Líska, Lajoš, Pospíšil, Čoupek

V první části hry se toho moc neudálo. Hra plynula nahoru a dolů do 9. minuty. Domácí šli totiž do čtyř a od té doby Technika utkání jasně ovládala. Aktivitu také dokázali hosté přetavit v branku. Prvním úspěšným střelcem se stal Erik Pospíšil. Druhá část se nesla v duchu rozdělování trestných minut. Víc jich ale bylo na stranu Poruby. Hned první přesilovku prostřední periody ale hosté využít dokázali. Na dvougólový rozdíl upravil svým dalším přesným zásahem Erik Pospíšil. V závěru druhé dvacetiminutovky hrála Technika dokonce početní převahu 5 na 3, tu naštěstí pro domácí nevyužila.

Když předchozích čtyřicet minut patřilo Brnu, tak ta třetí tercie jednoznačně patřila Porubským. Vypadalo to, že z kabiny přišel úplně jiný tým. Led najednou patřil Porubě, což přineslo i snižující gól. Oba obránci Techniky se srazili a Matěj Halata samostatný únik dokázal využít. V 51. minutě to bylo 2:2. Odražený kotouč totiž dokázal do poloprázdné brány dopravit Dominik Kolat. Poruba měla šance zápas i otočit, ale další střely hostující brankář pochytal. Následovalo prodloužení, ve kterém bylo rychle rozhodnuto. Jeden z domácích udělal před brankou chybu a na střelu Tomáše Čoupka už Marek Slíž včas nezareagoval.