Vítkovice zasadily mladším dorostencům sedm ran

06.09.2012, Kateřina Juříková

Mladší dorostenci nastoupili do druhého duelu s Vítkovicemi a zároveň do posledního přípravného utkání před ostrým startem do sezóny. Zápas byl velice zajímavý. Ačkoliv si hosté přijeli opět pro výhru, domácí se jim pokoušeli vzdorovat. Hra byla od začátku do konce rychlá, plná úžasných akcí i malých šancí na vstřelení gólů a hlavně excelentních výkonů obou brankářů. Porubští měli několik šancí ke vstřelení branky, ale ani jednu neproměnili. Zato Vítkovice nastřílely celkem sedm branek a odcházely jako jednoznačný vítěz. První extraligové utkání sehrají mladší dorostenci v neděli 9.9. na ledě Brna.

Přípravné zápasy mladšího dorostu - přát. čt 6.9.17:15
HC Vítkovice Ridera
0:7(0:1, 0:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 6. Spratek (Hartmann), 24. Maxner (Raška), 26. Stránský, 29. Krenželok (Malina), 35. Spratek (Stránský), 39. Korec (Šendera), 59. Krenželok. Rozhodčí: Bala, Chamrád. Vyloučení: 10:3. Využití: 0:2. Diváci: 56. Průběh utkání: 0:7.
HC RT TORAX Poruba 2011: Peslarová – Šípek, Bijota, Dlouhý, Široký, Boháč, Krupa, Malát, Novák, Csabala, Kovalski, Dohnal, Bialoň, Konvička, Bernát, Holub, Veselý, Žídek, Stach, Konečný, Pažický.
HC Vítkovice Ridera: Zavadil (40. Kováč) – Šendera, Sliž, Korec, Malina, Franz, Krenželok, Halska, Stránský, Spratek, Hartmann, Krčmář, Čechman, Tomaník, Hill, Stupka, Veřmiřovský, Bártek, Raška, Maxner, Šala.

V začátku utkání puk často střídal majitele. Když jej na chvíli měl Novák, ujížděl k vítkovické kleci. Branku ale nedal, neboť jej blokoval soupeřův bek, takže kotouč měl malou rychlost a gólman jej odrazil betony. Také hráči hostí se pokoušeli o vstřelení branky. Akce Maliny s Korcem se nevyvedla a kotouč jen těsně minul bránu. V té době se Vítkovice držely v útočném pásmu. Hosté dlouho otravovali porubskou gólmanku, až se jim to vyplatilo. Spratek střílel z mezikruží do chumlu hráčů, kteří brankářce stínili, a puk jí projel mezi betony.

Domácí chtěli dorovnat a pár minut strávili před vítkovickým gólmanem. Několik menších pokusů ovšem v kleci neskončilo a ani Konečnému se nepodařilo poslat kotouč mezi betony, když stál kousek od brankáře. Také Peslarová měla velké štěstí, neboť při útoku Spratka strčil její spoluhráč Bijota čepel své hole k levé tyči a zabránil gólu. Hosté se ke konci třetiny několikrát pokoušeli napadat, ale porubskou klec se jim už nepodařilo pokořit.

Poruba se v úvodu další části dostala do oslabení. Samozřejmě, že hosté byli u puku, ale domácím se dařilo kotouč vyhazovat ze třetiny, takže Vítkovicím se nepodařilo skórovat. Čekání na druhý gól se hostům vyplatilo. Jakub Maxner vypálil z bezprostřední blízkosti na porubskou klec a puk skončil za zády gólmanky Peslarové.

Poruba dlouho nedokázala obsadit prostor před Zavadilem, neboť jim hosté neustále kotouč kradli. Další vítkovická okupace porubského území skončila pro domácí špatně. Šimon Stránský vypálil krásnou střelu, která si to namířila přímo do sítě. Vzápětí domácí obsadili útočnou třetinu a navíc měli také početní výhodu, kterou sice nedokázali využít, ale bojovali o každičký kus ledu jako tygři.

Daniel Krenželok střílel od modré a brankářka se snažila zachytit kotouč do lapačky. Jenže kotouč byl neposedný a Peslarové vyklouzl a skončil v brankovišti. Zanedlouho měly oba týmy čtyři hráče na ledě, a jakmile byli hosté v plném počtu, Stránský nahrál Spratkovi a ten poslal puk pod víko. Vítkovice Porubu trápily, ale domácí se rvali statečně. I když již prohrávali 0:5, pokoušeli se ukořistit puk. To se jim nedařilo, neboť se hosté stále zdržovali před jejich svatyní, a proto se Vítkovicím znovu podařilo skórovat. Šendera pálil a odražený puk do klece dorazil Jan Korec. Brankářka nestačila zakrýt pravou stranu klece a kotouč proletěl škvírou mezi ní a pravou tyčí.

Vítkovice se v poslední třetině usídlily na několik minut v útočném pásmu. Domácí se tak museli bránit a díky faulům dvou hráčů se dostali do třech. Peslarová tak měla spoustu práce, aby uchránila klec. Díky její vytrvalosti a rychlým reakcím přežili Porubští oslabení bez újmy. Ale i nadále se hosté drželi v útoku a situace si opět vyžádala faul. Vítkovice tak znovu hrály v přesile a Poruba měla velké štěstí. Zrovna když jeden z domácích vracel hůl své brankářce, vypálil na ni soupeř prudkou střelu. Kotouč skončil v její lapačce.

I když se domácím párkrát podařilo obsadit útočné pásmo, Vítkovice je ke svému strážci nepustily. Málem se ovšem do klece trefil Kovalski, když pálil z levého kruhu. Jenže Kováč včas zareagoval. Minutu před koncem utkání dal gól Daniel Krenželok a zpečetil tak prohru domácích sedmou ranou. Kovalski se ještě v posledních sekundách pokoušel alespoň o jedinou branku, ale nepodařilo se mu to.

Miroslav Bahník (HC RT TORAX Poruba): Byl to poslední přípravný zápas před mistrovským utkáním a soupeř byl velice kvalitní, ale opravdu jen málo jsme s ním stačili sekundovat. Když se soupeř rozjel naplno a rozehrál si přesilovku, tak jsme dělali velké chyby v obranném pásmu. Budeme muset na tom zapracovat. Samozřejmě dneska jsme nedali ani jednu branku, což je vizitka útočníků. Tři, čtyři šance na gól tam byly, ale nevyužili je, což poukazuje na malý důraz.

Roman Ryšánek (HC Vítkovice Steel): Byla to vlastně poslední generálka před mistrovskou soutěží. Nastoupili jsme skoro kompletní, neboť nám chybělo jedno pravé křídlo, ale i tak kluci podali solidní výkon. O utkání rozhodla druhá třetina, ve které jsme využili dvě přesilovky a nastříleli nejvíce gólů. Velkým tlakem na bránu a také hlavně v osobních soubojích jsme kluky z Poruby přehrávali. Střelecky se prosadily všechny naše lajny, takže to je pro mě velkým potěšením.