Skvělý výkon juniorky zhatila nepovedená minuta z úvodní části

22.11.2019, Patrik Rošič

V rámci devatenáctého kola REDSTONE Extraligy juniorů – Východ vyzvali porubští junioři potřetí v sezóně Draky z Šumperku. Od prvního vhazování byla hra tempem i herně docela vyrovnaná, jenže z pohledu branek to tak nevypadalo. Pouze minutu a deset sekund trvalo hostům, než odskočili domácím do tříbrankového trháku. Ve druhé části přidal Šumperk z kraje třetiny další gól a na světelné tabuli svítilo 0:4. Draci v poslední tercii upravili na 5:0, ale to bylo z jejich podhledu vše. V druhé polovině poslední části už dominovali pouze Porubští a za výbornou hru byli odměněni dvěma góly v posledních deseti minutách. K vyrovnání však bylo zaveleno pozdě, a tak Šumperští porazili Porubu i potřetí v sezóně.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 19.kolo pá 22.11.17:00
HK Mladí Draci Šumperk
2:5(0:3, 0:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 50. Barčák (Brodek, Topolanský), 55. Smička (Brodek, Anlauf) – 13. Štrbík (Ott), 13. Vogel (Horký, Haluza), 14. Poledna (Drlík, Kesler), 22. Haluza (Blaháček), 49. Plhal (Blaháček, Horký). Rozhodčí: Rapák – Janoško, Zicháček. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 121. Průběh utkání: 0:5, 2:5.
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Mrozek, Zajíc, Havlík,Debnár, Hranický, Pitucha, Topolanský – Pavlík, Stodůlka, Morávek, Barčák, Brodek, Anlauf, Benka-Rybár, Häring, Smička
HK Mladí Draci Šumperk: Kašpar – Plhal, Ott, Štrbík, Blaháček – Kavan, Habrman, Horký, Haluza, Poledna, Drlík, Tichý, Vogel, Šembera, Jurča, Kesler

První třetina sice začala vyrovnaně a oba dva celky si připravily mnoho střeleckých šancí, ale postupem času začali Šumperští víc tlačit a taky byli za to odměněni. Hosté se dostali do náskoku 3:0 za minutu a deset sekund. Nejprve otevřel stav utkání Jan Štrbík, následně navýšil na 2:0 Radek Vogel a třetí gól vstřelil Aleš Poledna. Domácí si vzali oddechový čas, což pomohlo, a tak se skóre do konce třetiny neměnilo.

Do druhé periody vkročili o něco lépe Draci. Hned z kraje třetiny navýšil už na 4:0 David Haluza. RT TORAX zvyšoval tempo a tlak, ale snižující branka ne a ne přijít. V poslední části Poruba jasně přehrávala Šumperk a dostávala se do skvělých střeleckých pozic. Ale dobrá obrana a dobře chytající David Kašpar dokázali zastavit vše, co si Porubští připravili. Padla další branka Šumperku! Jakub Plhal změnil stav zápasu na 5:0. Za necelou minutu odčarovali domácí kašparovi nulu gólem Jonáše Barčáka. Na 2:5 snížil ještě přibližně pět minut před poslední sirénou Petr Smička. Do konce základní hrací doby už branka nepadla a Poruba tak padla s Šumperkem potřetí v sezóně.