Porubští junioři uhájili vedení v Litomyšli a ukončili sérii proher

17.01.2020, Patrik Rošič

V rámci 32. kola REDSTONE Extraligy juniorů – Východ zajížděli Porubští na led Litomyšle. Jednalo se o páté vzájemné utkání v sezóně. V předchozích dokázala Poruba třikrát vyhrát a jednou prohrát. Junioři tak hráli proti soupeři, kterého ze všech možných protivníků, dokázali aspoň třikrát porazit. Poruba sice musela celý zápas dotahovat, ale díky poslední třetině dokázali Porubští odskočit do dvoubrankového vedení a zbytek utkání už zdárně ubránili.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 32.kolo čt 16.1.
HC Litomyšl
4:5(1:1, 2:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 11. Bláha (Voříšek, Večeřa), 22. Jakubec (Lichtag, Drbal), 24. Jakubec (Drbal, Kašpárek), 57. Voříšek (Večeřa) – 12. Benka-Rybár (Barčák, Anlauf), 25. Häring (Pavlík, Žídek), 27. Mrozek (Stodůlka), 44. Barčák (Žídek, Anlauf), 56. Häring (Žídek, Pavlík). Rozhodčí: Vepřovský – Kis, Roischel. Vyloučení: 4:5, navíc Sajdl (LMS) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 188. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5.
HC Litomyšl: Kraus – Fila, Myška, Bláha, Drbal, Lipenský, Zahradník – Voříšek, Kašpar, Vytlačil, Jakubec, Sajdl, Edl, Háněl, Večeřa, Lichtag
HC RT TORAX Poruba: Pawlas – Zajíc, Hranický, Topolanský, Mrozek, Debnár, Pitucha, Smička – Barčák, Anlauf, Benka-Rybár, Pavlík, Stodůlka, Häring, Žídek

Na první branku se čekalo do poloviny první třetiny. Domácím se nabídla početní převaha, kterou i využili. Střelecký účet otevřel Ondřej Bláha. Za necelou minutu však bylo vyrovnáno. Porubskou střídačku rozjásal Alex Benka-Rybár. Poruba také dostala možnost přesilovky. Na neštěstí tuhle možnost RT TORAX využít nedokázal. Do druhé části vkročila lépe Litomyšl. Jelikož porubští junioři dvakrát faulovali, tak se domácím naskytla možnost dvojnásobné přesilové hry. Tu i Tadeáš Jakubec rychle využil a z kraje třetiny poslal svůj tým zpět do vedení. Přibližně o dvě minuty později to už bylo 3:1. Na dvougólový rozdíl upravil svou druhou brankou Tadeáš Jakubec. Poruba ale nezaostala a dvou gólové manko Litomyšle dokázala včas smazat. Nejprve snížil Daniel Häring, aby následně vyrovnal Michal Mrozek. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Úvod třetí periody zvládli lépe Porubští. Díky Jonáše Barčáka Poruba otočila utkání a dostala se tak poprvé do vedení – 3:4. Litomyšl místo toho, aby vyrovnala, tak se dostala přibližně sedm minut před poslední sirénou do potíží. Lukáš Sajdl fauloval a poslal svůj tým do čtyř. Tuhle situaci však domácí dokázali ubránit. Po přesilovce Poruba znovu udeřila. Druhým gólem se blýskl Daniel Häring. Domácí sice stihli snížit na dostřel díky Jakuba Voříška, jenže to už bylo z jejich pohledu vše, a tak junioři po čtyřech porážkách brali tři body.