Po šesti prohrách výhra za tři body! Junioři přehráli Litomyšl 5:2

16.02.2020, Patrik Rošič

V rámci 39. kola REDSTONE Extraligy juniorů – Východ vyzvali porubští junioři na svém ledě Litomyšl. V první třetině padly celkem tři branky. Dvě dala Poruba a jednu vsítili hosté. Úplně stejně skončila i perioda nadcházející a v poslední části podtrhl výhru domácích dvoubrankový Jiří Brodek. Dva góly si připsal i Daniel Häring a díky parádním zákrokům Jana Lamberta tak Poruba ukončila nepříznivou sérii porážek.

REDSTONE Extraliga juniorů - Východ - 39.kolo ne 16.2.13:30
HC Litomyšl
5:2(2:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Häring (Mrozek, Pavlík), 19. Mrozek (Brodek, Morávek), 24. Häring (Pavlík, Debnár), 37. Brodek (Morávek, Stodůlka), 48. Brodek (Pavlík) – 12. Voříšek (Kašpar, Jakubec), 39. Myška (Lichtag). Rozhodčí: Grygera – Zicháček, Veselý. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 100. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC RT TORAX Poruba: Lambert – Debnár, Havlík, Topolanský, Mrozek, Pitucha, Zajíc – Häring, Stodůlka, Žídek, Pavlík, Brodek, Barčák, Benka-Rybár, Anlauf, Morávek
HC Litomyšl: Batěk – Myška, Bláha, Fila, Novotný, Zahradník – Voříšek, Kašpar, Farkas, Jakubec, Sajdl, Edl, Háněl, Večeřa, Lichtag

Utkání začali o něco lépe hosté. Už v druhé minutě zahrozil Martin Večeřa, jenže vynikající Jan Lambert dokázal včas zakročit. Následně však ale hosté faulovali a domácí si zahráli početní převahu. Tu i využili a zásluhou Daniela Häringa šla Poruba do vedení. V polovině periody už bylo vyrovnáno. Odraz od mantinelu využil Jakub Voříšek a poslal kotouč za záda Lamberta. Přibližně dvě minuty a půl před sirénou se domácí publikum radovalo, jenže Poruba trefila pouze tyč, a tak stav utkání zůstal stále vyrovnaný. O pár chvil později to už ale branka byla. Vedení na stranu Poruby překulil Michal Mrozek. Do kabin se teda šlo za stavu 2:1.

Úvod druhé části vyšel naopak Porubě. Domácí hráli další přesilovku, kterou dokázal využít za jedenáct sekund svým druhým gólem Daniel Häring. O pár chvil později jsme mohli vidět v RT TORAX ARENĚ, nastřelené tyčky na obou dvou stranách, nejprve trefil horní tyč Jan Žídek a o dvě minuty později orazítkoval stejné místo i Martin Večeřa. Po těchto šancích padla další branka. Na třígólový rozdíl upravil Jiří Brodek, aby následně na 4:2 upravil Jakub Myška. Druhá třetina tak skončila stejně jako perioda předcházející, a tak se šlo do třetí části.

Na začátku třetí tercie zahrozili při vlastním oslabení hosté. Dva útočníci Litomyšle se řítili na osamoceného Lamberta, který vystihl jejich úmysl a vyrážečkou vyrazil kotouč do ochranné sítě. Po skončené power play se domácí radovali popáté. Jiří Brodek svižnou střelou z kruhu zakončil k bližší tyči a upravil skóre na 5:2. Minutu před třetí sirénou bylo proti Porubě nařízeno trestné střílení, jenže hosté ani tuhle příležitost nevyužili, a tak Poruba vyhrála po šesti prohraných zápasech v řadě a připsala si tři cenné body do tabulky. Další domácí utkání odehrají porubští junioři v neděli 23. února, kdy na svém ledě vyzvou od 13:30 Vsetín.