Napotřetí bez bodů, junioři ve vyrovnaném utkání padli s Chomutovem 1:3

18.11.2022, Patrik Rošič

V pátek porubští junioři odehráli za posledních 24 hodin druhý zápas Ligy juniorů. Tentokrát vyzvali na domácím ledě Chomutov a byl to dlouho vyrovnaný zápas. Rozuzlení přišlo až v 55. minutě, kdy Piráti si vzali vedení zpět a tři vteřiny před sirénou přišla i tečka za utkáním. Porubané tak padli potřetí za sebou.

Liga juniorů - 20.kolo pá 18.11.18:45
Piráti Chomutov
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Prokeš (Koudelný, Falhar) – 19. Rindoš (Svoboda), 55. Starý (Mišovic, Príhoda), 60. Príhoda (Mišovic, Hynek). Rozhodčí: Kroček – Rychlý, Veselý. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Střely na branku: 15:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.
HC RT TORAX Poruba 2011: Slíž – Kalužík, Fišara, Černý, Falhar, Řepa, Hlaváč, Ševčuk – Elze, Koudelný, Šrubař, Prokeš, Chovanec, Skřipčák, Jánoš, Gnap, Konečný, Stasjuk
Piráti Chomutov: Suk – Filip, Mareš, Svoboda, Hynek, Poch, Sýkora, Žižka – Šugár, Starý, Príhoda, Klobouček, Vondrášek, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Yailov, Rindoš.

V první třetině se převážně vylučovalo na hostující straně, Porubané ale nabídnuté šance nedokázali využít. Potom si i hosté zahráli početní výhodu, kterou proměnil Jan Rindoš. Další gól mohli všichni přítomni vidět v prostřední části. Výhodu jednoho hráče navíc dokázala využít i Poruba díky Marka Prokeše. Po dvou třetinách tak svítilo skóre 1:1.

Třetí část hry dopadla lépe pro hokejisty Chomutova. Sice se dlouho držel vyrovnaný stav, to se ale změnilo v 55. minutě zápasu. Pirátům vrátil vedení Martin Starý. Porubští to zkoušeli v závěru ještě bez brankáře. Vyrovnat už ale hráči HC RT TORAX nedokázali a výhru hostů pečetil tři vteřiny před koncem Ondřej Príhoda.