Juniorskou přestřelku v Havířově zvládl lépe domácí AZet

28.08.2012, Adam Bagar

V dalším přípravném utkání se junioři HC RT TORAX Poruba představili v havířovské K&K Pneu Aréně. Diváci, kteří na zápas zavítali, nakonec museli být spokojeni, protože se zrodila přestřelka jako na divokém západě. Skóre se neustále přehoupávalo ze strany na stranu. O první čtyři porubské trefy se postarala druhá formace a zdálo se, že hosté směřují k další výhře. Jenže AZet dokázal dvoubrankové manko smazat a dokonce i otočit výsledek na svou stranu. Po nervydrásajícím závěru nakonec ubránil svůj těsný náskok a zvítězil 7:6. Po třech bodech si shodně připsali Lukáš Piják a Vladimír Rosypka.

Přípravné zápasy juniorů - přát. út 28.8.14:30
7:6(2:2, 1:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 10. Putniorz, 11. Přívara (Smuž), 27. Matěj (Lenomár), 41. Graca, 48. Graca (Křibík), 51. Lenomár (Křibík, Bureš), 59. Matějek (Graca) – 2. Piják (Mihal), 19. Rosypka (Piják), 22. Rosypka (Mihal), 23. Piják (Rosypka), 49. Kameníček (Maček), 59. Halla. Rozhodčí: Fiala. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 119. Střely na branku: 31:40 (10:14, 10:8, 11:18). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 5:4, 5:5, 7:5, 7:6.
AZ Heimstaden Havířov: Gabler (24. Lazovský) – Weisser, Moržol, Kostelník, Matěj, Bureš, Dýrr, Glos, Matějek, Graca, Szewieczek, Putniorz, Přívara, Lenomár, Smuž, Řehulka, Divoký, Mihal P., Křibík.
HC RT TORAX Poruba 2011: Hlavina – Dusík, Franek, Vrána, Jasiok, Chamrád, Baca, Ryška, Cháňa – Maček, Kameníček, Kaleta – Piják, Mihal D., Rosypka – Pelech, Wolný, Halla – Vícha, Lukašík, Lužný.

Poruba se dostala na havířovské půdě do rychlého vedení, když Mihalovu střelu dorážel přesně za Gablerova záda agilní Lukáš Piják. Navýšit porubské vedení mohl po pohledné akci první formace unikající Kameníček, ale to by musel mít lepší střeleckou mušku. Naopak na druhé straně přišlo jako blesk z čistého nebe vyrovnání. Okamžitě po buly se prosadil z otočky Jan Putniorz.

Za pouhých šestatřicet vteřin si za brankou Hlavina neporozuměl s obranou a výsledkem byla pohodlná trefa Vladimíra Přívary, kterého našel před prázdnou klecí Smuž. RT TORAX se vyrovnání dočkal až v přesilové hře na konci první tercie. Piják poslal zpoza branky puk šikovně do brankoviště, kde jej dokázal svým důrazem poslat za brankovou čáru Vladimír Rosypka.

V úvodu druhé třetiny nejprve ujížděl na Hlavinu Matějek, ale branku přestřelil. Následně se na druhé straně radoval RT TORAX. Vladimír Rosypka se s tím nepáral a rychlou přízemní střelou z mezikruží poslal hosty do vedení. Druhá porubská formace zůstala na ledě a dočkala se další branky. Rosypka tentokrát našel Lukáše Pijáka a ten zamířil přesně do pravého růžku havířovské klece.

Havířov poměrně brzy snížil. V přesilovce propadla Hlavinovi střela Martina Matěje a AZet se přiblížil na pouhý gól. V dalších minutách měl Havířov herní převahu, ale do vyložených šancí se nedostával. Oba trenéři tak nemohli být s hrou svých svěřenců spokojeni a před třetí třetinou měli za stavu 3:4 o čem přemýšlet.

Hned v úvodu třetí dvacetiminutovky napřáhl na modré Daniel Graca a kotouč si našel místo až pod horní tyčí porubské branky. Poslat domácí do vedení mohl Matějek, na nějž porubská obrana zcela zapomněla, ale Hlavina tentokrát vytáhl skvělý zákrok. Na druhé straně se dostal do gólové pozice Wolný, který však svou šanci tradičně zazdil. To AZet dokázal potrestat a z protiútoku se trefil neomylně Daniel Graca.

Ani ne za minutu viděli diváci již desátý gól. Maček výborně poslal puk do jízdy sprintujícímu Daliboru Kameníčkovi a ten po blafáku nedal Lazovskému nejmenší šanci. AZet se však dostal v signalizované výhodě opět do vedení, když využil zmatků v porubské obraně Kamil Lenomár. Poruba se následně hnala za vyrovnáním, Maček však v největší šanci trestuhodně minul prázdnou klec.

Necelé dvě minuty před koncem vyzkoušeli hosté hru bez gólmana. Při ní se dostal za obranu Tomáš Matějek a pohodlně zavezl puk do odkryté branky. Za pouhých dvanáct vteřin se RT TORAX dočkal snížení a naděje na vyrovnání. V předbrankovém prostoru se v pádu dokázal prosadit Jiří Halla. Havířov nakonec své těsné vedení 7:6 ubránil až do závěrečné sirény.

Dalibor Pasker (HC AZ Havířov 2010): Byl to takový klasický přípravný zápas s velkým množstvím chyb na obou stranách, což se nakonec projevilo i ve výsledku. Byla vidět i tradiční rivalita mezi Havířovem a Porubou a zápas tak měl i svou kvalitu. Trenéři však z takových utkání nejsou příliš nadšení, ale divákům se to muselo líbit.

Petr Trojan (HC RT TORAX Poruba): Dát v utkání šest gólů, navíc na ledě soupeře, a nezískat ani bod je trestuhodné. Hráči si musí uvědomit, že v utkání s tak kvalitním týmem jako je Havířov musí hrát celých šedesát minut. Dnes na ledě odehrála to, co se od ní čeká, pouze jedna formace. Z obdržených sedmi branek je patrné, že to skřípalo v zadních řadách. Na druhou stranu je dobré dostat takovou facku už nyní v přípravě a znovu se postavit pevně na zem, než se pak s tím vypořádat v mistrovském utkání.